Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segítsek a gyermekemnek?

Hogyan segítsek a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok és nagyon butának tartom magam. Semmilyen végzettségem sincs de lehet,hogy csak azért mert nem foglalkoztak velem a szüleim. Mind a két szülőm diplomás.Attól félek,hogy a 13 éves lányommal is ugyanez fogtörténi mint velem. Én szeretnék vele foglalkozni és foglalkozok is vele csak a tanulásban nem tudok annyira segíteni mert hát buta vagyok. Adnátok tanácsot,hogy mit tegyek.Egyébként egyedül nevelem.
2013. jan. 29. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kéne elhitetni magaddal, hogy buta vagy. Nézd át a gyerekkel az aktuális tananyagot a könyveiből, ülj le vele és tanuljatok együtt. Én is sokat tanulok a gyerekeimmel (felső tagozatos általános iskolás és gimnazista) néha bele is bonyolódok pld a matematikába, de a végén mindig összehozzuk! Sokszor ugrok a netre, ha valami nem világos, de nem megoldhatatlan az általános iskolás és gimis tananyag. Kitartás és önbizalom! Ha valami végképp nem megy, nem szégyen segítséget kérni mástól sem. Hozzánk pld a nyelv miatt egy héten egyszer egy tanár jár, mert abban nem tudok segíteni. Fontos, hogy a gyerek érezze, hogy segíteni akarsz és menni fog!
2013. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted, és egyetértek az előzővel.Ma már olyan dolgokat kell tanulniuk a gyerekeknek, ami néhány évtizede még egyetemi anyag volt.Fontos, hogy tudd, hol találsz választ!! (melyik lexikon,térkép, szótár, könyv és nagy barátunk az internet....)

És valóban kellhet olyan személy, aki magyarázni is tud.

Már csak azért sem vagy buta, mert feltetted a kérdésedet!!!

TANULNI tanítsd meg, ne a tananyagot, és azt mutasd meg neki, hogy hol keressen válaszokat.Legyen az egy könyv, egy osztálytárs, egy tanár..stb.

2013. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítséget.
2013. jan. 30. 07:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az en anyukam sem tudott segiteni nekem a tanulasban. Megtanitotta viszont, hogy mit hol talalok, nagyon sok lexikont vett nekem. Az interneten is megmutatta, hogy mit hol talalok segitsegnek. Megtanitott egyedül tanulni.

Es a legkomolyabban mondom neked, hogy anyukamat a vilag legokosabb nöjenek tartom! Mert tanulni tanitott meg es nem megcsinalta helyettem a dolgokat!

2013. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én ugyan csak 21 vagyok, de amikor még 2007-ben mellékesre volt szükségem, akkor kitaláltam, h oroszt fogok tanítani. Egy szót nem beszéltem oroszul, de azért a Szabó Ervin üzenőfalára kiraktam, h vállalok orosz tanítást kezdőknek. És jelentkeztek is kezdők. Volt, amikor csak 1-2 leckével jártam előbb a tankönyvben, mint ők :)

Úgyhogy szerintem ne tartsd magad butának, ülj le vele nyugodtan, max majd 1 leckével elöbbre fogsz járni :)

21/l

2013. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!