Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harapás, csípés, karmolás 19...

Harapás, csípés, karmolás 19 hónapos gyereknél?

Figyelt kérdés

Minden gyerek átmegy ezen az időszakon, hogy harap, csíp, karmol...de úgy Isten igazán, erőből, fájdalmasan...

Esetleg tud valamilyen megoldást erre?

Én mindig rászólok, hogy nem szabad mert fáj és hogy csak puszilni és simogatni szabad és ilyenkor ad is puszit és meg is simogat. Néha látszik rajta hogy tiszta idegből csinálja a lányom mert még a fogait is szó-szerint csikorgatja. Alapjába véve nagyon nyugodt, jó gyerek, soha nincs gond vele, de pár napja már "űzi" ezt és nem tudom hogyan szoktassam le róla. Sokszor már a játszótéren is támadásba lendül, de ott is mindig rászólok hogy nem szabad csak simogatni. Volt már hogy finoman vissza is adtam neki, de nem gondolnám, hogy ez jó megoldás.


2013. máj. 27. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamiért úgy érzi, így tudja felhívni magára a figyelmed. Ne hagyd, tedd helyre a gyereket. Lehet, csak a határokat feszegeti. Nálunk ilyen probléma abszolút nem volt egyiknél sem!


Ilyen idős gyereknek hiába magyarázod, nem érti meg, utasítsd mérgesen. Abban a korban van, amikor még a szabályokat nem érti, csak azt, hogy mi az, amit nem szabad. Na, azt nem csinálja, minden mást igen. Aztán később azt csinálja, amit szabad, mert érti, mit szabad és mit nem.

2013. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 és pár hete kezdte. Harapni nem szokott, de néha rám üt, meg a tesójára is, meghúzza a haját, stb. Én sem értem, honnan jött ez, közösségbe nem jár, itthon nem lát ilyet, a nagytesó lány és idősebb, tehát köztük sincs ilyesmi. Kicsit aggódok is, mert nemsokára megszületik az öcsikéje, és mi lesz, ha féltékeny is lesz? Egyébként tündéri fiú, okos, értelmes, a játszón inkább visszahúzódó, nem erőszakos, inkább kiabál, ha nem tetszik valami, de sosem üt. Mi is keressük a megoldást, vissza nem adjuk, de helyzettől függ, mennyire tudunk nyugodtak maradni vele szemben, ha ránk üt. Mindig rászólunk, ha nem hagyja abba, büntetésbe tesszük 2 percre, aztán lenyugszik. Néha dacból teszi, néha haragból, de olyan is van, hogy pusztán szórakozik. Van, hogy utána azonnal megbánja, puszit ad és azt mondja, szeretlek. Következetesen mindig elmondjuk, ezt nem szabad, nem ütünk egymásra, de nem tudom, mikor érti is már meg.
2013. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez érzelemkinyilvánítás, a legtöbb gyerek átesik ezen a korszakon. Még nem tudják elmondani mi bajuk van, mi nem tetszik nekik, mivel még nem beszél, így tudatja veled. El fog múlni idővel.

Te jól kezeled, legyél vele türelmes, csak semmiképp ne üss neki vissza, tudom nem könnyű ez, de azzal semmit nem érsz el, csak rosszabbul fog esni neki. Mond továbbra is, hogy simogatni kell anyát és nem ütni, mutasd meg hogy kell csinálni. Vagy fogd le a kezét olyankor, de ne semmiképp se szorítsd meg.

Mi is átestünk ezen, a lányom már 4 éves, persze már nem csinál ilyesmit, mostmár az van, hogy "nem szeretlek", "buta vagy" stb, ez is egyfajta dühkitörés, érzelemkinyilvánítás, de pár perc múlva le is nyugszik, olyankor meg odajön hozzám és azt mondja anya szeretlek. Ez sem jobb a harapásnál, de ezt is türelmesen kell viselni. Egyébként a "buta vagy nem szeretlek" -et sem tőlem tanulta.

2013. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell tanulni,az agresszió ösztönös,minden ember része,így egészséges és normális.

Általában akkor kezdik el a harapást,karmolást,ütést stb a gyerekek,amikor értlemileg már előbb járnak mint verbális kifejezés terén,vagy a finommechanikus mozgások még fejletlenek,ez is kiválthat agressziót (akár maga felé is) .

Magyarul: mérges leszel,mert nem kapod meg a másik játékát,vagy mérges leszel,mert nem nyulkálhatsz a konnektorba,de elmondani még nem tudod mi bajod,és semmilyen más formát nem ismersz a frusztráció levezetésére,csak azt,amit a természet adott: a legősibb,legösztönösebb megnyilvánulást,a testi erőszakot.

Sajnos ez ilyen,folyamatosan,ezerszer el kell mondani nekik ,hogy ezt nem szabad,ez fáj a másiknak,sírni fog ha megütöd,szomorú lesz stb . Abbahagyják :)

2013. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A 17 hónaposom csinálja ezt, kb 3-5 hete. Általában jó gyerek de szinte egyik pillanatról a másikra megváltozik a szeme, és megtámad. Körömmel esik az arcomnak és igyekszik bármi áron megharapni. Ha gyengéden, de határozottan próbálom lefogni, és halkan beszélni hozzá néha működik, de inkább olaj a tűzre. Aztán sírás a vége. Ő jár bölcsibe, de a gondozók még nem jelentették, hogy bent is agresszív lenne.
2017. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!