Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet gyereket rávenni...

Hogyan lehet gyereket rávenni arra, hogy bevegye a tablettás gyógyszert?

Figyelt kérdés
Örök probléma volt nálunk a gyógyszer beadás. A lányom az édes szirupot simán bevette persze, de keserű gyógyszernél szurit !!!! kért. Volt, hogy antibiotikum helyett naponta 3X szurira jártunk. Most 11 éves. Én feladom, már mindennel próbálkoztam, de folyton kiköpi a c vitamint is. Az én idegeim nem bírják, féltem, mi lesz vele később....öklendezik, sír....őrület. Hová vigyem? Ki segíthet? Volt valakinek ebben ilyen problémás gyermeke? Mind emellett értelmes, normális gyerek. Érti, hogy be kellene venni...de valahogy folyton kiforgatja a nyelvével...minden ötlet érdekel!

2013. jún. 19. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Én sem bírtam gyerekkoromban a keserű lötyiket, de én az édes szirupokat sem. A tablettával viszont nem volt gondom.

Most 6 éves a fiam, eleinte nehezen nyelte le a tablettát, de már lassan belejövünk. Amit el lehet törni, azt picire töröm és utána mindig iszik rá, vagy ha lehet akkor eszik és akkor lecsúszik egy falat kiflivel mondjuk.

2013. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
Én is ilyen voltam, majd nagy küzdelmek után kiegyeztem abban, hogy 4 részre törve kakaóval beveszem. Anyukám már nem tudott mást kitalálni. Idővel változik ez. Volt olyan, hogy egy órát ültem a gyógyszer felett, mire be mertem venni. :) Aztán amikor elkezdtem menstruálni, és nagyon fájt, onnantól azonnal bevettem, hogy minél előbb hasson. Nem azt mondom, hogy így felnőtt fejjel bekapogatok bármit, mert még mindig bennem van ez a dolog, de hát már nem tulajdonítok neki nagy problémát. De a nagyobb kapszulákat a mai napig nem bírom bevenni, ha magamra erőltetem és beveszem, pár perc után kihányom.
2013. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
összetörni morzsákra és egy kanálban lekvárral elrejtve beadni a szájába
2013. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
Én is ilyen voltam de én a szurit sem engedtm,mikor mondta anya,hogy vegyem be a gyógyszert vagy szuri,akkor félre vonultam és eldugtam a gyógyszert.Egyszer egy kis gyógyszert sikerült lenyelnem és nagy sikerélmény volt,utána már nem jelentett gondot,még most is szeretek elvonulni és egyedül bevenni.Próbáljátok ki ha nem sikerül elsőre akkor mégegyszer és újra és újra,persze nem gyógyszerrel hanem valami lenyelhető vitaminnal.
2013. jún. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó vagyok,nekem is úgy jött be,hogy bekapom és sok víz rá.
2013. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi..küzdünk. Remélem kinövi! Próbálkozom az itt írtakkal...:)
2013. jún. 20. 12:19
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Én a teára, limonádéra (jó savanyú) esküszöm. A lényeg, hogy elterelje a folyadék íze a gyógyszer jelenlétét, amíg lenyeli. Illetve ha a lenyelés már megtörtént készítsz neki kekszet, mert gondolom jó keserű a gyógyszer. De persze ezek gyerektől függenek.
2013. jún. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

Ha 11 évesen még lekvárral összetörve is kiköpi, akkor az már simán hiszti kategória, és elég baj, hogy 11 évesen nem bírtad lenevelni róla. Most már semmit nem nagyon tudsz csinálni, ha így el van kényeztetve, meg rá volt hagyva kis korától, hogy inkább háromszor szurit kapjon, mert az nem keserű. Ez az ő makacssága és hisztije, amit beleerősítettél, és már szimplán csak túl nagy, hogy változtasson a hülye szokásán, már akkor sem tudna, ha akarna (mondjuk nem is nagyon akar)

Lekvárral kevert gyógyszert egyszerűen nem lehet érezni, ha igen, akkor ő a Borsószem Kisasszony... Az első ilyen nem nyelem le mert keserű műsorszámnál kellett volna határozottabbnak lenned, és nem ráhagyni. Most már fújhatod.

2013. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6%
Az osztálytársai egyébként tudnak erről, hogy ilyen kis kényes? Talán, ha elkottyintanád egy nagyon jó barátnője előtt, hogy arra sem képes, amire egy kétéve már játszva, hogy bevegyen egy tablettát, és a barátnője kicsit cikizi emiatt, talán végre elszégyelli magát, és belátja, hogy ebből a szempontból ügyetlenebb, mint egy bölcsődés, talán erőt vesz magán.
2013. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6%
Nyugodtan lepontozhattok, mert éátom, csak ilyen virágszálak írtak ide eddig. Akkor is fenntartom, hogy egy bölcsődés már megcsinál egy olyan kunsztot, amit ti 11-2-3 évesen csodálatos módon sikerrel elsajátítottatok. Gratulálok a tíz év lemaradáshoz egy kis gyógyszernyeléssel kapcsolatban.
2013. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!