Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan fejlődik/fejlődött...

Hogyan fejlődik/fejlődött megkésett beszédfejlődésű/beszédészlelési zavarral küzdő gyereked?

Figyelt kérdés

Beszédészlelési zavart állapítottak meg a 4 évesemnél. Nem újkeletű, már 2 éve tudjuk, de most már papírunk is van róla. 1 éve járunk fejlesztésekre (TSMT, HRG, logopédia, kognitív fejlesztés). Lassú a fejlődés. Minden szalmaszálba kapaszkodunk.

Kíváncsi lennék, hogy Te és a gyerekőcöd, aki hasonló problémával szembesült, hogy küzdött meg a mindennapokkal, milyen volt a fejlődése, mikorra sikerült utólérnie a korosztályát.



2013. jún. 27. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még mindig nem beszél tisztán a 11 éves fiam bár 9 éve foglalkoznak vele logopédusok járt alapozo tornára ,2 mütéte is volt 3 éves korában orr-garat mandula kivétel tul nagy mandulák miatt mult összel meg garatszükités volt hogy az orrhangzoságát megszüntesék,másik fiam 9 éves már 6éve foglalkoznak vele logopédusok ,ök sulyosabb esetek ,több hanghibájuk volt,van pösszeség orrhangzoság,de van akinek 2-3 hanghibája van azoknak elég 2-3 év logopédia .

Milyen oviba kell járnia logopédia csoportosba vagy simába ? Fiaim,logopédia csoportos oviba jártak,illetve logopédiai osztályba járnak ahol minden felylesztést megkapnak.

2013. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugi lassan de biztosan mindig tisztább lesz a beszéde de ez tényleg lassu folyamat föként ha tényleg nagyon rosszul beszél.
2013. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

enyém megkésett beszédfejlődésű (volt).

egyik nap úgy keltünk fel, hogy mondatokban beszél. előtte semmit nem mondott...

jártunk tovább fejlesztésre, 1 év alatt behozta a lemaradását, most ott tartunk, hogy az ovi logopédusa nem vállalta, mert nem lát lemaradást :)

2013. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Enyém 3 éves, még egy szót sem beszél, csak a saját nyelvén hablatyol, de azt állandóan. Minket megért, persze csak az egyszerűbb dolgokat, összetettebb mondatokat, fogalmakat nem. Mi 4 hónapja TSMT-zünk, azóta minden területen javult (nyugodtabb, szófogadóbb, jobban kezeli a kudarcokat, fegyelmezettebb), de a beszéd még semmit nem változott. Halás stb rendben van, a gyógypedagógus szerint az "ő döntése" hogy most mikor fog elkezdeni beszélni. Sokszor optimista vagyok, hátha velünk is megtörténik az, amit utolsó válaszoló írt, míg máskor teljesen elkeseredem és bújom az autistákról szóló cikkeket :(
2013. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiam is megkésett beszédfejlődésű. Kb. 2 hónapja egyre több szót mondd ismétel minket és kb 2 hete 2-3 szavas mondatokat is mondd. Az autizmusról én is mindent elolvastam :) Január óta járunk TSMT tornára és itthon is "fejlesztő" játékokat játszunk. A beszéd nagyon nyagyon lassan alakul és néha elvagyok keseredve ,de mindig veszek egy nagy lendületet és akkor a gyermekem is érzi és akkor sokkal egyszerübb is vele :)
2013. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, milyen fejlesztő játékokat játszotok otthon?
2013. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1 éve TSMTzünk. Addig az apán kívül semmit nem mondott, nem ismételt, nem is érdekelte a beszéd. Persze dührohamok, hisztik állanóan, nehezen kezelhető. Majdnem 1 évig járt családi napközibe, hátha a közösség beindítja a beszédet. Semmi nem történt. Tavaly nyáron volt egy kis fejlődés, de max. 30 szó és stagnált. Tavaly szeptembertől ovis. Normál ovi. A gyerekközösség támogató, a nevelők kevésbé ... :( Sikerült októbertől heti 1 logopédiára bejuttatni, de sajnos ez kevés volt, akkor elkezdtük mellette privát módon is. Télen stagnáls. Itthoni TSMT-t felváltottuk csoportos TSMT-re és HRG-re és megy mellette a logopédia is. Nagyon lassú fejlődés. Most kb. 50 szónál járunk. Kezd 2 szavas "mondatokban" beszélni. Kicsit már "ragoz", töbször helytelenül, de valami alakul.

Viszont az agresszió, a düh, a frusztáltság megvan. Minimum 2 gyerekkel felér. Sikerült SNI-s szakvéleményt szereznünk, ovit váltunk szeptembertől, így most már nem kell hordanunk ide-oda, hanem 1-2 fejlesztést megkap majd helyben. És reméljük, hogy az ottani nevelők jobban fognak hozzá viszonyulni.

Mindenesetre nagyon nehéz. Nap mit nap kemély helyzet elé állít minket a gyerkőc, és nem számíthatunk senki (se család, se más) segítségére, lelkileg nagyon megvisel minket is. (az anyagiakat már nem is említem, mert szerintem azokkal Ti is tisztában vagytok).

És nem látjuk a végét ...

2013. jún. 29. 14:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértelek.

Főleg az fogott meg abban, amit írtál, hogy mennyire nehéz lelkileg. Nekem is kicsit problémás a gyerekem, de bárkinek mondom a környezetemben, mindenki kiakad, hogy én milyen szörnyű, borzasztó anya vagyok. Mert milyen gyönyörű a gyermek. Na, az igaz, nem is állítottam mást.


Viszont napi 12 órát nyüszít, és ez eléggé kikészít már.

Azt is nagyon nehezen viselem, hogy nem tudom, hogy fog-e fejlődni, lesz-e vele később gond, vagy csak kicsit megkésett. Igazából sokszor depresszióba esem emiatt.


Ennyire azért nincs elmaradva, mint a tied, az ovi sokat segít, elmondja, ami neki kell, de sajnos semmire nem válaszol.

A hiszti az megy mindenért. Már többször kioktattak, hogy hogyan kéne nevelnem, hogy azért hisztizik, mert megszokta, hogy ezzel ér célt. De ő nem azért hisztizik! Hanem azért, mert nem tudja másképp kifejezni magát, nem értjük egymást és nem tudja ezt a frusztrációt kezelni.


A csúcs az volt, amikor az utcán odajött hozzám egy nő, hogy látta, hogy tegnap hogy hisztizett a gyerekem, arra nem gondoltam, hogy megölelem és megvigasztalom?

Totál padlót fogtam tőle. Akinek nincs problémás gyereke, az ezt el sem tudja képzelni.

2013. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nos nekem is vannak gondjaim a beszédemmel a mássalhangzóval kezdő szavak amit magánhangzó követ vagy nehzen tudom kimondani vagy egyszerűen amikor beszélek közbe jön 1 hasonló szó és egyszerűen megakadok ezek a szavak:jegy,jegyek,tizedik,tizenegyedik,tizenegy,tizenöt,trilógia,tricepsz,kinyit,kinyitotta
2013. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, kérdező és válaszolók! Mi van veletek, hova fejlődtetek?
2015. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!