Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kell bánni fogyatékos...

Hogyan kell bánni fogyatékos gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Holnap megyek egy táborba segítőnek, ahol fogyatékos gyereknek kell segíteni? Hogy kell velük viselkedni? Mit tanácsoltok?
2013. júl. 12. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolom lesznek ott különböző értelmi képességű, vagy testi fogyatékos gyerekek is

ez annyira egyéni dolog hogy ott fogod majd látni

természetesen nem bámészkodva és nem ugyanazt várva mint amit egy egészségestől várná


sok türelem


én is dolgoztam egy évig önkéntesként egy fogyatékkal élő gyerekeket oktató központban


minden kicsi annyira egyedi volt hogy nincs általános leírás

nagyon szeretik ha feladatokat bíznak rájuk amiket a legnagyobb erőbedobással el is végeznek :)

2013. júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne hirtelenkedj velük, ne legyél hangos, beszélj hozzájuk sokat és mindent mutass meg, amit vársz tőlük, hogy megtegyenek. Mosolyogj. Tiszteld, hogy mind külön egyéniség. Tehát ugyanúgy, ahogy bármilyen nem fogyatékos gyerekkel.

Ha van köztük, aki különleges bánásmódot igényel, arról biztosan tájékoztatni fognak, bár szerintem ilyen gyerekeket olyan táborba visznek, ahol csak tapasztalt gondozók felügyelik őket.

2013. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha értelmi fogyatékosok, ne azt nézd, mennyi idősek valójában, hanem hogy mennyi idős gyerek módjára viselkednek. Ha pl. már 10 éves, de 5 éves gyerek értelmi szintjén van úgy bánj vele, mint ahogy bármelyik 5 évessel bánnál.
2013. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!