Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » VAn olyan munka, ahol autisták...

VAn olyan munka, ahol autistákkal vagy egyéb fogyatékos, esetleg árva gyerekekkel lehet foglalkozni? (pl vak, süket, stb)

Figyelt kérdés

milyen képzések vannak, mennyi a fizetés?

milyen egyéb lehetőségek állnak fent, ha mindenképpen ilyen irányban szeretnék elhelyezkedni (hogy segítsek másokon).

bűnözőkkel annyira nem szeretnék foglalkozni, inkább fogyatkéosokkal, árvákkal, hajléktalanokkal, stb.

ha elmúltam 18, mennyi időközönként lehet vért adni?

14/l


2011. márc. 28. 20:37
1 2
 1/11 Tótalaki Ottó válasza:
100%

Ez szép dolog tőled, hogy segíteni akarsz. :) A helyi önkormányzat szociális osztályán kezdhetnéd az érdeklődést, hogy milyen általuk fenntartott intézmények vannak a környéken és önkéntesként elmehetsz segíteni akár ilyen fiatalon is.

A szociális ellátás célcsoportjai: idősek, hajléktalanok, szenvedélybetegek, fogyatékosok, pszichiátriai betegek. Ezt a szociális törvény szabályozza:

[link]


A gyermekek védelméről, ellátásáról szóló törvény pedig ez:

[link]


Tulajdonos/fenntartó szerint 3 féle intézmény van: önkormányzati, egyházi, civil. Itthon a szférában a civil fogyatékos és pszichiátriai intézmények vannak a legrosszabb anyagi helyzetben, mert nagyon alulfinanszírozottak.

A képzést egészségügyi vagy szociális szakok adják. A fizetés attól függ, milyen munkát végzel. Lehetsz szociális munkás, ápoló, terapeuta, orvos, intézményvezető, ami csak akarsz. A legkisebb fizetés az a minimálbér, míg egy intézményvezető bruttó 200-250 ezer/hó körül keres. De ha nem tetszik, de tudsz nyelveket, akkor meg nyugaton tárt karokkal várnak 8-10-szeres fizetéssel.

2011. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tótalaki Ottó válasza:
100%
Ja, véradás max. 3 havonta lehet. :)
2011. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! :)

nem tudod véletlenül, hogy 14 éves korban (szeptemberben leszek 15) hova tudok menni pszichiátriára menni segíteni (lehetőleg olyan helyre, hogy betegek közelében legyek)?

2011. márc. 28. 21:53
 4/11 A kérdező kommentje:

drogelvonóra is szívesen mennék

18 év alatt jól tudom, hogy nem lehet menni vért adni?

2011. márc. 28. 21:54
 5/11 Tótalaki Ottó válasza:

Így van. 18 alatt nem lehet vért adni. Itt egy link a további tudnivalókról:

[link]


Hú, a másik témában annyira nem vagyok benne, de úgy gondolom, hogy pont a 2 legkeményebb, agresszivitásra leginkább hajlamos csoportot célzod meg. :))

A drogosok között szerintem vannak bűnözők szép számmal, a pszichiátriaiak meg ijesztőek és kiszámíthatatlanok lehetnek.

Én a helyedben fogyatékosokkal kezdenék. Akiket nagyjából ismerek, azok közül a helyedben a Down-kórosokkal vagy az enyhe/közepes autistákkal. Ők aranyosak is lehetnek.

De ha elhivatottságot inkább az előbbiek iránt érzel, akkor nem akarlak lebeszélni róluk. :) Viszont azokhoz nem biztos, hogy képzettség nélkül közel engednek. A pszichiátriára szerintem esélytelen bekerülnöd.


Most is azt mondom, hogy az önkormányzatnál kezdhetnél. De talán még jobb, ha az iskolában az osztályfőnököt megkérdezed, biztos jobban ismeri a helyi viszonyokat, vagy ismer olyan embert, akihez fordulhatsz.

Esetleg van iskolai önkéntes csoport, akik eljárnak segíteni. Ha meg nincs, akkor szervezz egyet! :)

2011. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mégegyszer köszönöm :)

depressziósokkal beszélgetni, meg ilyenekre gondoltam.. :)

2011. márc. 28. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Érettségi után jelentkezz az ELTE Gyógypedagógiai Főiskolai Karára, nézd meg a neten milyen szakok vannak illetve, ha oda kerülsz időben akkor miket indítanak, mert vannak akik hallás- látás- stb. sérültekre szakosodnak, neked is valamilyen szakot majd választani kell. Nem Vagyok gyógypedagógus, csak ilyen intézményben dolgozom adminisztratív területen, fizetésük a KJT (közalkalmazotti bértábla) szerint, viszont a heti óraszámuk 20 és többnyire nincsenek bent annyit a suliban mint egy normál iskolában. Itt nem kell dolgozatot javítani stb., és van gyerekfelügyelő aki segít a tanárnak, mert némelyik gyerek nem teljesen önálló vagy nem szobatiszta ilyesmi.
2011. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ha depressziósokkal szeretnék foglalkozni, hova menjek?

és ha drogfüggőkön szeretnék segíteni? :)

2011. márc. 29. 14:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak segélyvonalak, ha tőlük megkérdezed lehet , meg tudják mondani.
2011. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

14 évesen is lehet???

komolyan? :D :D :D

annyira jó lenne :)

2011. márc. 29. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!