Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ajánlanátok jó gyermekpszichol...

Ajánlanátok jó gyermekpszichológust, akinek a dadogás gyógyítása a szakterülete?

Figyelt kérdés

4 éves gyermeknek keresek orvost.

A főváros és környéke jöhet szóba, akár magánrendelés is érdekel. Ha tudtok írjatok árat is, köszönöm.


2013. júl. 28. 18:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Logopédusnál már voltunk, szerinte nem logopédiai a probléma. A gyermekorvosunk azt javasolta, hogy várjunk egy darabig, hátha elmúlik a dadogás. Ennek két hónapja. Szerintem nem élettani dadogásról van szó, ezért szeretném megnézetni a kicsit egy pszichológussal is.
2013. júl. 28. 18:25
 2/12 anonim ***** válasza:
K. Németh Margit ELTE-BTK pszichológia tanszék. DE van külön rendelése is.
2013. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 28. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvost nem tudok, csak azért írok, mert igaza van a logopédusnak, a dadogás nem logopédiai probléma. Nálunk a családban az egyik ágon szinte mindenki dadog kisebb-nagyobb mértékben, a gyerekünk is, így én is megkérdeztem annó a logopédust, hogy jól tudom-e, hogy ez pszichés dolog, és ő is azt mondta, hogy igen.
2013. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 29. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Én Balogh Andreát ajánlom, szintén 4 éves dadogásával mentünk. Csak a privát rendelését tudom: pszichofeszek.hu-n, nagyon drága, de ha van rá kereted, akkor mondhatom, hogy csodát tesz a gyerekkel, tapasztalat.
2013. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem a logopédus kompetenciája. Egyébként nem erőltettétek véletlenül, hogy jobbkezes legyen? Sokaknál az zavar be a beszédközpontba.
2013. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, más a probléma szerintem. Kisebb baleset történt a lányommal, nagyon vérzett a feje. Nem rögtön a baleset után kezdett dadogni, hanem 2 héttel később. Kb mikor levették a kötést a fejéről és meglátta a sebet. Többször jártunk a gyerekorvosnál, adjon beutalót vagy mondjon valamit, merre induljunk, de azt mondta még várjunk. Logopédushoz is magánúton vittem.
2013. júl. 30. 19:20
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként az sem biztos, hogy a dadogásnak köze van a balesethez, csak feltételezés. Testi károsodása nincs a kicsinek. Ezért gondolja a gyerekorvos, hogy az ő korában még akár élettani dadogás is lehet. Őszintén szólva nem tudom. Egyik nap jobb, másik nap rosszabb, van mikor alig dadog, s van mikor nincs egy ép mondata. :-(

Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 30. 19:26
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nekünk is mondták, hogy élettani dadogás, mégis 4-5 gyerekpszichológussal történt "kezelés" után elmúlt, szóval sosem lehet tudni, hogy mi van a háttérben.
2013. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!