Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez dadogás? 2 éves és 8...

Ez dadogás? 2 éves és 8 hónapos a kisfiunk, eddig szépen beszélt, már mondatokban; egy ideje, ha valamit hirtelen akar megkérdezni, akkor a szavak első szótagját kétszer-háromszor mondja ki.

Figyelt kérdés
Eddig ilyen nem volt, amikor elkezdett beszélni, akkor sem a szavak első szótagjait mondta ki, hanem egész szavakat. Érdemes máris szakemberhez fordulni, és ha igen milyenhez, pszichológushoz?

2013. júl. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van ilyen átmeneti dadogás a beszédfejlődés idején. Az én gyerekeimnek nem volt, de olvastam róla.

Úgy tudom azért lehet, mert hirtelen akar so mindent mondani, gyorsabban gondolkozik, mint ahogy ki tudja mondani, ezért akad a beszéde.

De kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mit szól hozzá.

2013. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a gyerekorvosnál/védőnőnél, hogy mit javasol.

Viszont ha igaz az amit az első mond, hogy gyorsan akarja mondani. Akkor próbáljátok rávezetni. Mondjuk mondjátok neki, hogy gondolja át, hogy mit akar aztán lassan nyugodtan mondja el.

2013. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha ez az eset áll fent, akkor nem kell csinálni semmit, főleg nem kijavítani, mert magától szűnik a probléma, ahogy jobban megtanulja kifejezni magát.


Viszont tényleg érdemes megnézetni, hogy erről van-e szó vagy másról.

első

2013. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem történt az életetekben semmilyen drasztikus változás (költözés, válás, halál, valaki megijesztette a gyereket, bölcsőde/óvoda váltás, akkor ez valószínűleg az un. élettani dadogás.


Ez néhány hétig tart, nem kell sehova fordulni, nem kell semmit csinálni, kijavítgatni, gúnyolni (nem rátok gondoltam, de néhány idősebb rokonnál előfordulhat), semmit. Szépen, türelmesen várjátok ki, amit mondani akar, ha csak ez az eset áll fenn, akkor ez magától rendeződik.


Ha hosszabb időn át fennáll, akkor kell tovább lépni. Ha lelki oka lehet, akkor pszichológus felé, ha nem, akkor logopédus/fejlesztőpedagógus segíthet.

2013. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál is volt hasonló.Ő a szavak első hangját mondta hosszan pl. így: nnnnnnem. Mi is megijedtünk, de pár hét alatt elmúlt.
2013. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is két éves és 8 hónapos, intén jó ideje mondatokban beszél, de kb. két hónapja ő is elakad. nem nevezném dadogásnk, mert látszik rajta, hogy jár az agya, miközben ismételget valamit. pl. azért, mert azért, mert azért mert. vagy olyat is szokott, hogy igen,deee igen, deee igen, deeee vagy azt hogy csak,csak, csak

és ezeket jópárszor elismétli, mire megszületik a válasz. szerintem a ti esetetekben is ez a valószínűbb, életkori sajátoság lehet valóban. legalábbis remélem. ami az egyik gyereknél szismétlésben, a másiknál szótagismétlésben, harmadik gyereknél meg megint máshogy jelentkezik. legalábbis remélem. mert apukája dadogós volt. :-( bár ő azt hiszem, főnként családi problémák miatt

2013. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!