Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők, ti nem érzitek egyedül magatokat, hogy alakult a társas (baráti) kapcsolatotok miután kiderült gyermeketek autizmusa?

Figyelt kérdés

A mi esetünkben eléggé lekorlátozódott a barátok száma. Van, aki szó nélkül felszívódott, mások minden mentségre hivatkozva elmaradoztak. Aki még maradt viszont nem nagyon érti, érzi a helyzetünket (mivel szerencsére egészséges gyereket nevel, vagy még nem szülő).

Próbáltam levelezni (számítógépen keresztül és hagyományosan levélben) autista gyereket nevelő anyukákkal. Össze is barátkoztam egy kedves, fiatal 3 gyerekes anyucival, akinek legnagyobb gyereke autista volt. Egy ideig ment a levélváltás, sok problémát beszéltünk meg a leveleken keresztül, jó volt tudni hogy van aki hasonlóan érez. Csakhogy nem régiben ez az anyuka ismét várandós lett és a negyedik baba megérkeztével már nem nagyon tudott időt szakítani a levélírásra, megértettem és elfogadtam, abban maradtunk hogy ha a picur kicsit nagyobb lesz majd ismét folytatjuk. Próbáltam másoknak írni (szintén autista szülők), de a legtöbben még csak válaszra sem méltattak. Pedig néha jó lenne a hasonló problémákat valakivel kibeszélni.



2013. szept. 9. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak gyanú van mindkét gyermekünknél az autizmusra (3 éves fiú és 15 hónapos lány), de a barátok már így is elmaradoznak, nem értik.

Én is szívesen tartanám valakivel a kapcsolatot, akinek hasonló gondja van!

Hány éves a gyermeked?

Mész az autizmus kongresszus 0. napjára?

2013. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most úgy nyilatkozom, hogy van egy "egészséges" 21 hónapos gyerekem!

Biztos, hogy azért mert a baráti körömben valakinek beteg a gyerek, nem zárkóznék el tőle. Miért is tenném? Viszont pl. az ismeretségi körömben van egy anyuka, akinek nagyon beteg a gyereke. Annyi idős a gyerek, mint az enyém. Még a nevük is ugyanaz. Vele pl. már többször beszéltük,hogy le kellene ülni kávézni, de bevallom félek tőle. Mert pl. az ember akaratlanul is elkezd rinyálni,hogy jaj már megint nem evett, nem aludt, nem szólt,hogy kakilni kell, hisztizett stb., közben a másiknak meg bárcsak ez lenne a legkisebb gondja! Pedig erre szerintem nem minden anya tud figyelni,hogy ne szaladjon ki a száján valami ilyesmi a gyerekével kapcsolatban. Mert nyilván nekem ezek a "gondok" tök átlagosak, normálisak!

Sőt, a baráti körömben van egy súlyosan oxigénhiányos gyerek. Tudni kell,hogy az én fiammal is megjártuk a Dévényt, mert hipotón volt. Én azt vettem észre ezen anyukán,hogy amíg hasonló problémáink voltak, amíg mi is jártunk tornázni, addig keresett, hívott, jóban voltunk stb. Viszont, ahogy az én fiam helyrejött és utolérte a társait, anyuka egyre jobban kezdett tőlem eltávolodni. Nyilván tökéletesen érthető, hiszen az ő gyereke meg kb. egy évvel le van maradva a korához képest, és rossz neki,hogy nem ugyanúgy fejlődött a két gyerek!

2013. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó tudni hogy más is van így és átérzi az ilyen jellegű problémákat. A gyermekem 6 éves és 3 éve diagnosztizálták az autizmusát, ami hol jobb, hol rosszabb periódusban van. Most elég agresszív, de voltak egész jó időszakaink is. Van egy tesója, sajna ő sincs egészen rendben :(

A családunkon belül is széthúzás van emiatt, párom kicsit magába fordult és nem akar tudomást venni a gyermekünk autizmusáról. Mindenki máshogy igyekszik feldolgozni ezt.

A 0-ik napra nem tudok menni, vidéken élünk sajnos.

Az igazat megvallva már én is inkább jobban érzem magam a hasonló gondokkal küzdő szülők társaságában, talán mert velük több közös vonásunk van. Persze az egészséges gyermeket nevelő ismerőseimtől sem akartam távolodni, ők döntöttek így. Persze részükről érthető. De azért remélem hogy mi sajátos nevelési igényű gyermeket gondozó családok sem maradunk mindig egyedül.

2013. szept. 9. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, és a baráti körünkben is csak egy valakinek vannak gyerekei, ők mindketten "egészségesek" úgyhogy nincs ilyen jellegű tapasztalatom.


Sokat gondolkoztam már ezen a kérdésen amúgy. Sezrintem sokan félnek, hogy akaratlanul is megbántják azt akinek agyermekével valami nincs rendben és úgymond nem is mernek találkozni vele.


Segíts, hogy tudnánk jót csinálni nektek szülőkenk? Mi az amiben mi tudunk sgíteni? Hátha valaki olvassa a hozzászólásodat és mondjuk egy autista gyerköc miatt nem szakít meg egy régi barátságot

2013. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésed érdekes, a választ pedig nehéz megmondanom, mert minden sajátos nevelési igényű gyermeket nevelő szülőnek, más az ami bántó. Van aki már azon is megsértődik hogy ha meg kérdezik miért viselkedik ilyen furán a gyereke, míg más erről nyíltan beszél, hiszen ez nem az ő, se nem a gyermek hibája. A magam nevében, tapasztalatok alapján annyit mondhatok, hogy vannak jobb időszakaink, ilyenkor én is nyitottabb vagyok és szívesebben válaszolgatok a "miért lett ilyen a gyereked?", "hogy derült ki a betegsége?" , "hogy élitek a mindennapokat?", "nem gondolkodtál hogy beadod intézetbe?", "nem bántad meg hogy gyereket vállaltál?" stb. kérdésekre, máskor már egy rosszalló nézés az utcán, vagy megjegyzés is kiborít. Az a baj, hogy az autisták ügye még itt az országban eléggé gyerekcipőben jár. Sokkal több intézmény kellene, ahol az autista ovisokat, sulisokat, felnőtteket oktatnák, foglalkoztatnák. Meg minél több korai fejlesztés, mert én pl. hiába hordtam a gyereket orvoshoz, védőnőhöz, elhajtott azzal, hogy majd elkezd beszélni. Hogy szerintem mit lehetne kérni az egészséges gyermekek szüleitől ? A családi és baráti köröm reakciói alapján (amik sajna elég negatívak ezirányban) sokkal-sokkal több toleranciát és egyben nyitottságot is, hiszen ez a betegség nem ragályos.
2013. szept. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!