Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket egyedül nevelő...

Gyereket egyedül nevelő anyukák ti is tapasztaljátok, hogy előítéletekkel vannak a gyereketek íránt, és egyből leírják?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha megtudják, hogy egyedül nevelem, akkor egyből előítéletekkel lesznek, hogy akkor ez a gyerek már biztos nem lehet lelkileg ép, meg látszik a viselkedésén, stb. Nyilván hatással van, rá meg a személyi fejlődésére, de a bölcsis csoportrunkba jónéhény olyan gyereket látok, aki lehet együtt él az apjával meg az anyjával is, de kevésbé kiegyensúlyozott, többet sír, kevésbé "fejlett" egyes területeken, pl a beszédfejlődés vagy valami más, stb. Ez nem ilyen fekete vagy fehér, hogy ha egyedül neveli anyuka akkor tuti defektes, ha meg családban van, akkor minden idilli. Leginkább a gondozónő. Azért rossz belegondolni, hogy az ovónők vagy esetleg később a tanárok előítéletekkel lesznek, mert anyuka egyedül neveli (bár remélem addigra nem leszek egyedül:D)
2012. febr. 9. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalom... pedig igazán nem tehet róla a lányom, hogy az apja 28 évesen meghalt... :(
2012. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt soha nem tapasztaltam!Pedig a gyerekem már túl van általános iskolán,gimin,most első éves egyetemista.39/N
2012. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ezt örömmel hallom. Én sajnos már a bölcsődében azzal szembesülök, hogy a gondozónő olyan megjegyzéseket tesz, hogy a fiam nem rendes családban él (csak mert mennyiségileg nincs meg a 3 ember). Holott azt gondolom, rendesebb háttért biztosítok, mint mondjuk olyan család, ahol van anyuka meg apuka is, de pl. állandó a veszekedés, feszültség, vagy egyik elnyomja a másikat, vagy isznak, egész nap apuka a számítógép előtt ül, stb. Ez a gondozónő részéről semmi más mint előítélet. Itt is nap mint nap olvasok panaszáradatokat, hogy apuka mennyire nem törődik a gyerekkel. Az a gyerek mivel nő fel rendesebb családban?
2012. febr. 10. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!