Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nyolcévesem (! ) retteg a...

Nyolcévesem (! ) retteg a haláltól és rémálmai vannak. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kislányom nem egészen 8 éves, és a halálról szóló rémálmok gyötrik. Fél a saját halálától, és mások elvesztésétől is. Vallásos szellemben beszélgetünk vele ezekről a dolgokról. (Szerintem a fizikai halál nem végleges elmúlás...) Érzelmileg a beszélgetések nem oldják benne a dolgot.


Gondoltam rá, hogy szakszerű segítséget kérjek, de semmiképpen nem szeretnék valamiféle ateista tudományoskodó pszichológust, aki szerint belé neveltem Isten képével valamiféle rettegni való tekintélyszemélyben való hitet (ami amúgy sem igaz). Szerintetek kihez kellene fordulni, illetve mit kellene tennünk?



2013. szept. 20. 15:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A halaltol azert felunk mert ismeretlen, csak hinni lehet hogy mi fog tortenni, tudni nem.

Szerintem a legjobban es leglogikusabban a keleti reinkarnacioban hivo vallasokkal lehet egy ilyen koru gyereket megnyugtatni, ezek sokkal erthetobbek egy gyereknek mint az hogy "van valahol egy menyorszag, ahol orokke elni fogsz".

Keress ra Tasi Istvan videoira youtube-on, o olyan kedellyel es logikaval tud ezekrol is beszelni ami egy gyereknek is megnyugtato magyarazat.

Aztan hogy mibe fog hinni az kesobb kialakul.

2013. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Az intellektuálisan is megtámogatott hitén túl érzelmi azonosuláshoz, és a tudatalattira is ható erőkkel szembeni védelemhez, félek, kevés lesz egy újabb magyarázat. Nyolc évesről van szó, hangsúlyozom.

De azért köszönöm a választ.

2013. szept. 20. 15:38
 3/24 JnéHN ***** válasza:

Szia!

Szerintem a reiki mesterek nagyon jól értenek ehhez a témához. Ha igazán jó mestert választ, arra is választ fogtok kapni, hogy miért fél ennyire a haláltól.

www.rai.hu oldalon a tanárok között ki tudod keresni, hogy ki az aki hozzád legközelebb lakik. Ha pedig szabolcsban laksz, akkor én is tudok ajánlani egy két nevet.

2013. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Budapesten lakunk. Egy közeli rokon foglalkozik reikivel, lehet hogy jó ötlet őt megkérdezni, köszönöm.


Magyarázatokkal és tanításokkal jobban el vagyunk látva, mint amennyi egy ilyen korú lánynak kellhet.


Talán valamilyen terápia-szerű módszer segíthet, hogy megértse és feloldja a saját érzéseit?

2013. szept. 20. 15:58
 5/24 JnéHN ***** válasza:
Erre lesz tökéletes a reiki. Nem véletlen, hogy van a rokonotok között egy reikis.
2013. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy jó pszichológussal sokkal jobban járnátok. Miért lenne ateista, tudományoskodó? A gyereked fél, de pszichoterápiával, játékterápiával nagyon jól oldhatók a szorongások. Szerinted egy reikis rokon jobban ért egy nyolc éves lelki világához, mint egy tapasztalt gyerekpszichológus?
2013. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, az életkorának megfelelő rajzos mesés módszerrel tudnátok feloldani a félelmeit. Ki kell beszélnie, rajzolnia magából a félelmeit. Én gyerekpszichológushoz vinném, ha az én gyerekem lenne.
2013. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Próbálkozzatok vallásos pszihológussal. A Képmásba újságba szokott írni egy, a nevére nem emlékszem, de ha neten rákeresel biztos van megadva elérhetősége.
2013. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Egy rajzos-mesés terápiát tulajdonképpen jól ki is egészíthet a reiki módszer, -- nem vagyok én ellenére egyik megoldásnak sem, ha működik...

2013. szept. 23. 12:48
 10/24 anonim ***** válasza:

KLinikai szakpszichológussal, pszichoterapeutával való konzultáció fontos lenne!

Tudni kell, hogy a gyermek halálképe korszakonként változik, erre a vallási nézetek csak részben hatnak ki. A rémálmok és a rettegés azonban kicsit sem normális, mögötte komoly szorongás áll! Ennek okát ki kell deríteni, amire szakember képes, nem reiki mester és más természetgyógyász.

A szakembernek nem dolga hitvitákba keveredni, ezt nem is teszi, hanem a szorongás hátterének felderítése a feladata és annak a kezelése a szülőkkel együtt!

Tessék szépen ezt komolyan venni, hogy a kislány ne szenvedjen maradandó lelki károsodást és ne alakuljon ki nála semmiféle pszichiátriai kórkép (pl fóbia, pánik)

2013. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!