Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, hogy hagyják sírni...

Normális, hogy hagyják sírni a gyerekeket az oviban, illetve hogy az oviszünet után, újrakezdéskor esténként sírdogál a kisfiam, rémálmai vannak?

Figyelt kérdés
Az 5 hetes oviszünet után sajnos ügyeletbe kellett vinnem a kisfiamat (kiscsoportos), és nagyon rosszul viseli. Reggelenként sokat sír az oviban (az oviig nincs gond, de ahogy be kell mennie az ügyeleti csoportba, rázendít). Korábban szeretett oviba járni, de az összevont csoportot nem szereti. Hétfőn kezdődött az ovi, reggelenként sír, esténként, miután lefektetjük, pár perc múlva zokogni kezd, ő azt mondja, rosszat álmodott, de szerintem addig el sem alszik igazán. Éjjelente viszont tényleg rosszat álmodik, mert még nincs is magánál, és sír. Az óvónők azt mondják, minden rendben van vele, napközben jól eljátszik. Az óvónők reggel a csoportszobában, délután az udvaron egymás mellett üldögélnek, beszélgetnek. Reggelenként meg sem mozdulnak, hogy esetleg vigasztalják a gyereket, vagy eltereljék a figyelmét. Nem tudom, mitévő legyek? Miután ők azt mondják, minden rendben, nyilván nem változtatnak semmin. Hová fordulhatok? Vagy ez minden oviban így van nyáron? Sajnos nem kapunk még 5 hét szabadságot a nyárra.
2013. júl. 24. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tanuló dajkaként voltam egy oviban, és sajnos én is ezt tapasztaltam, ami meglepett. Az anyukája után síró gyerekkel közölték, hogy ne hisztizzen már, mert ez csak hiszti. Majd megszakadt a szívem, odamentem, megölelgettem, de akkor is tovább sírt szegényke, nekem meg ki kellett szaladnom a mosdóba, mert én is majdnem sírva fakadtam, annyira sajnáltam a kisfiút :(. Aztán mondták, hogy jobb rájuk hagyni, mert annál jobban sajnálják magukat, és rázendítenek, amiben mondjuk tényleg van valami, de azért én ezt a módszert sem gondolom jónak. Meg mondták, hogy az sem jó ha a szülő sokáig búcsúzkodik, mert annál nehezebb, szerintük gyorsan be kell "lökni" a csoportba, és hamar elmenni. Elvileg az én kisfiam is majd oda járna, de ezek után elbizonytalanodtam, nem tudom, hogy más ovikban is így van-e.
2013. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakran ezzel szerelik le az embert,mert bizonyítani nem lehet,nincs ott senki.Engem egy évig etettek ezzel a minden rendben dumával,miközben a gyerek nem evett,nem beszėlt ės sírt az oviban.Lehet nekik konkrétan elmondani,hogy mik a tünetek ės felvetni,hogyan lehetne ezt közösen megoldani.Ha nem eleve utálatosak,kicsit jobban fognak figyelni.
2013. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónéni vagyok, de nálunk mindig úgy zajlik, hogy a sírós gyerekeket az ölünkbe vesszük, beszélgetünk velük, akár el is vonulunk az öltözőbe, integethetnek az ablakból. Sokszor volt, hogy én is majdnem elsírtam magam, és ilyenkor ment a csere a kolléganővel, vagy a dajkával. Számomra kicsit fura, hogy máshol le van tojva egy síró gyerek. Mondjuk, mikor én kicsi voltam, velem se foglalkoztak az óvónőim, ha bevonultam a sarokba és ott sírtam, egy jó szót sem kaptam. Teszem hozzá, mikor gyakornok lettem, akkor nem is mentem vissza abba az oviba.

Viszont az is tény, hogy a sírós gyerekek többsége sokszor 5-10 percet sír, majd utána lenyugszik és teljesen belefeledkezik a játékba. (Volt már növendékem, aki mondjuk egy laza délelőttöt simán végigsírt...)

De ilyenkor max. az óvoda vezetőjéhez fordulhatsz, mivel sehol sincs leszögezve, hogy ilyenkor mit kell tenni. Ez az óvónők jóindulatán és gyermekszeretetén múlik.

2013. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jaj, szegényke..

én megpróbálnék beszélni a legszimpibb óvónénivel, hogy ha kérhetem, akkor kicsit vígasztalják már meg, ha sír, mert éjjel ez és ez van, úgy érzed, hogy a gyerek fél, stb.

Ha semmi változás, akkor lehet kicsit keményebben fellépni...

2013. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!