Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Amikor a büntetés nem használ,...

Amikor a büntetés nem használ, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kisfiam nemsokára, de kezdek megőrülni a dolgaitól. Nem fogad szót, olyan dolgokban, amit naponta megbeszélünk (pl ne nyúljon a dvd-hez). Újra és újra elmagyarázom neki, naponta többször is, és semmi. Ma pl letépte a tapétát a falról alvási idő alatt. Semmilyen testi fenyítésben nem hiszek, ilyen tanácsokat ne is adjatok, de ha valaki tud valami hathatós útmutatót, azt megköszönném. Okos, értelmes, vidám, de kőkemény akaratú, izgága, minden elektromos dolog iránt érdeklődő kisfiú. Középső gyerkőc, van kisebb és nagyobb tesó is, sajnos mostanában őket is megüti néha, vagy kiabál velük. Értem, hogy dackorszak, hogy testvérféltékenység, de lassan már túlnőnek a dolgok mindezen. Szeretném leállítani, még mielőtt késő lenne, de okosan. Arra gondoltam, nevelési tanácsadóban kérek segítséget, hogy megfékezzem az agresszív viselkedését.

2013. okt. 18. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok a verés híve, de a fiadnál egy fenékverés hatásos lenne. A "dumáról" tudja, hogy nincs semmi komoly következménye rá nézve.
2013. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sok-sok-sok mozgás, igazi kinti játékok.Főleg Veled:labda dobálás egymásnak, foci passzolgatás. Jót tesz, ha megtapasztalja, hogy van pozitív akció-reakció is, nem kell Téged provokálni otthon a hülyeségekkel. Amúgy az elektromos cuccokat meg elcsomagolnám. Kezdve azzal, ami őt a legérzékenyebben érinti.

Szerintem a figyelmedért harcol, akármi is az ár , neki megéri. Ha rosszalkodik, akkor tutira rá figyelsz.

2013. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt észrevettem, hogy ha sokat vagyunk a levegőn, az nagyon jó, jól lefárad. Sajnos a kistesó miatt most annyit nem tudunk lemenni, de mostanában már a játszón is beleköt még a nagyobbakba is, úgyhogy ott is sok a konfliktus. Már a kicsi születése előtt változott sokat, úgyhogy nem a testvérféltékenységnek tudom be. A nagytesó sem szeret mostanában vele már annyit játszani, mert durva vele is, megüti, megdobja, ezért a közös játékok sem olyan élvezetesek most, mint korábban. Egyenlőre nem megy oviba, mert nincs hely, de előre féltem, ha így viselkedik majd ott is, nem fognak vele játszani a többiek. Persze tündéri is tud lenni, csak nem tart sokáig :) sajnos.
2013. okt. 18. 18:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Bünti helyett több anyával töltött extra idő..:-)) ez a titok sztem...

A dvd-t magyarázzátok el neki, 1-2x had nyomja meg néha, ha be.vagy kivesztek lemezt, vagy had indítsa el ő, ilyesmi...


Nagyon egyetértek az egyik válaszolóval, hogy a negatív figyelem is figyelem..tök mindegy mivel vonja magára a figyelmedet, de azt akarja, hogy rá figyelj, és ezt el is éri! Ügyes srác!!! :-))

2013. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ebben biztos vagyok, hogy a figyelemért teszi, pedig őszintén, nagyon sokat foglalkozunk vele! De néha egyáltalán nem értem. Akkor is ezt teszi, amikor csak vele vagyunk, pl mesélek neki, ül az ölemben, majd egyszer csak rám üt. Játszunk, nevetgélünk, majd belém rúg. Vacsizunk együtt, beszélgetünk, és folyamatosan ordítozik, pedig nem egymással beszélgetünk, hanem vele, stb, sorolhatnám. Hát ilyenkor sokszor elmegy a kedvem, hogy játsszunk, beszélgessünk, stb. Hiába kérem, hogy halkan, ne ordítson, annál inkább teszi. Ha kipihent, akkor is. Már mindent próbáltam, nem tudok ezeken változtatni, és ez megnehezíti a mindennapjainkat. A lányommal sosem volt ilyen gondom, ezért vagyok tanácstalan. Az ütögetést sem értem, ilyet tőlünk nem lát itthon, közösségbe pedig nem jár. Sajnos néha az öccsére is ráüt, pedig a kicsi mosolyog rá épp, ő meg ráüt a fejecskéjére, nem kis erővel. Ilyenkor nehéz higgadtnak maradnom, és nagyon szeretném, ha ezen tudnék változtatni! A veszélyes dolgokkal, amit nem engedünk neki, azokkal provokál, próbáltam, hogy nem figyelek oda, mikor ököllel üti az üvegajtót épp, de elég nehéz, mert félek, hogy baja lesz tőle. És semmi, minden hasztalan, pedig már 3 éves, és mindennap megbeszéljük, hogy ez milyen veszélyes. Valahogy vele ezek nehezebben mennek, mint a lányommal.
2013. okt. 20. 10:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg amit csinálhatsz, ha nem hat semmi, akkor ilyen sprickolóba vizet, és lefújni azzal. Lenyugszik.
2013. okt. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 vagyok,


hát igen, néha nagyon nehéz velük tényleg, és megértem, hogy elfogy az erőd, ideged hozzá...

nekem csak a lányom van, így könnyen dumálok...


Sztem ez a 3 év nagyon nehéz, pár hónap és sztem jobb lesz..

meg az van, hogy jót tenne neki az ovi, meg sztem neked is:-)), ott kitombolhatja magát, mármint sokat kint vannak, meg sokmindent tanulnak, én látom a lányomon, hogy nagyon jó neki, otthon nincs inger, ők meg tele vannak már energiával...

Én nem tudok, ha megfeszülök se, annyit foglalkozni vele, mint amit az oviban nyújtanak.. rajz, tánc, vers, gyurma, a sok gyerek, terítenek, festés, minden héten van vmi program, állatok világnapja, almahét, mittudomén miket ki nem találnak..a gyerekek meg meg vannak őrülve, készülnek rá, várják...otthon ezt nem tudod neki nyújtani már sajnos...

2013. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Girgoy ***** válasza:
Mindneki jó tanácsokat adott, én még annyit tennék hozzá, hogy az is hatásos, ha a saját szintjén helyrehozatod vele, amit okozott. Ha pl. nekem kiönt egy gyerek valamit vagy összekoszol, akkor neki kell feltakarítania. 3 évesnél is már működik simán. Addig nem csinálhat mást, amíg nem szembesül vele, hoyg rosszat csinált, amit helyre kellhozni, ez már olyan következmény, amit a saját bőrén érez. 1-szer, 2-szer törölget a ronggyal és máris abbahagyja. A pakolásnál ugyanez: elmondom, hogy annak ott van a helye és addig nem csinálhat mást, amíg el nem rakja. Stb. Ha a szülő következetes abban, hogy a gyereknek helyre kell hozni a hibáit, akkor a gyerek hamarabb feladja és megcsinálja. A jó és rossz nevelés általában azon dől el, ki bírja tovább. :)
2013. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb tanácsokat is! Szerettem volna oviba vinni, de nem vették fel, mert november végén tölti a 3-at, így évközi gyereknek számít, és nincs hely. Átirányították egy másik helyre, ami messzebb is van, és nem is tetszik, ezért, és a testvérféltékenység csökkentése céljából döntöttünk úgy, hogy akkor maradjon még itthon, és szeptemberben kezdjük. A bölcsit meg nem igényelhetjük, mert itthon vagyok. Az utolsó hozzászólónak mesélem, sajnos ez nem jött be nálunk, minden alkalommal, ha kiönt, szétszór vmit, összetakaríttatom vele. De sajnos/vagy nem, ő imád takarítani, és boldog, ha ezt teheti. Már oda jutottunk, hogy direkt szétdobálja, és alig várja, hogy összeszedhesse, szóval jó móka neki. De változott a helyzet valamicskét, mióta megfogadtam a tanácsaitokat, mert bizony tényleg nagyon a figyelemre hajt. Pár dolgot még most sem fejetettem meg, miért van, de taktikát változtattam vele kapcsolatban. Pl nem leszek dühös, így ő is nyugodtabb marad. Ha direkt provokál, nem figyelek rá, és abbahagyja. Illetve ha már nem használ semmi, elterelem a figyelmét a hiszti tárgyáról. Nem könnyű, mert kemény kisgyerek, akaratos és kitartó, nagyon okos, de próbálkozom. Pl ha kiabál, elkezdtem suttogni. Ez bejött, játszunk suttogóst, és abbahagyja. Szóval érdekes, ahány gyerekem van, annyiféleképpen kell nevelni őket! :)
2013. okt. 22. 18:27
 10/14 Girgoy ***** válasza:
:) Hát ha szeret takarítani, akkor az valóban ellentétes hatást vált ki, akkor tényleg nem ez a legmegfelelőbb taktitka. :) Akkor valóban az a helyzet, hogy figyelmet akar, a többieknél a pont. :)
2013. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!