Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemet nem érdekli a...

Gyermekemet nem érdekli a tanulás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rendszeresen elmagyarázom neki, miért kell tanulni! Szívesen segítek is neki bármiben, de olyankor meg nem figyel! Büntetni nem lehet, már nincs se Tv, se számítógép. 12 éves, utolsó probalkozasom az okostelefonjának elvétele lett neki ez volt a legfontosabb. Sajnos az akarat hianyzik... Szerintetek mit kellene még csinálnom?
2013. nov. 12. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Az iskola és a tanulás közt legyen egy óra, amikor azt csinál, amit akar, bambul, mászkál,ne szólj bele ebbe, legyen ővé az az óra. Jó lenne persze,ha jó levegőn focizna, biciklizne vagy futna, de ha nem szereti, ne erőltesd. És utána üljön neki a leckének. Tanítsd meg "kifogni" a lényeget a tanulnivalóból. Mi érdekli? (Pestiek vagytok?)
2013. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
*övé
2013. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pest megye. Van egy ora pihenő mert vmivel elhúzza az időt meg ebédel, csinal ezt azt...
2013. nov. 12. 22:38
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Ez jó, de kicsit pontosabban kéne: pl 3-4-ig az övé (jó, ha egyedül lehet) 4-től nekiül. Te legyél a közelében - kérdezzen, ha nem megy. Mit szeret? Milyen tárgyat?
2013. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Semmilyet:( Tesit, infot de ez nem nagy dolog. Heti 4 tesi mellé járassam még sportolni?
2013. nov. 12. 22:46
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
ha szeretne menni valamit sportolni, az nagyon jó lenne!
2013. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mikor általános sulis voltam, akkor volt sok osztálytársam, aki azért tepert, mert be volt nekik ígérve a bizi függvényében valami ajándék..és ahogy láttam ez bevált.Fél éves bizinél is, meg év végi bizinél is kaptak valamit, ha mondjuk 4-es átlag körül voltak.Persze valami nagyobb..pl akkor új telefon, számítógép, bicikli..

Esetleg lehetne valami ilyen egyesség köztetek.Mert a jutalmazás mindig jobb, mint a büntetés.

2013. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem akar! Nincs elkenyeztetve, pedig lehetne. Tudatosan nem fogom! Ugy gondolom, hogy mindenért meg kell dolgozni még neki is....:)
2013. nov. 12. 22:52
 9/17 anonim válasza:
Én ugyanebben a szituban vagyok mint a kérdező. Borzasztó már , mindent elkövetek, semmi nem használ, teljesen kétségbe vagyok esve. Nincs már semmi eszköz a kezemben, meg fog bukni attól félek, semmi nem érdekli, semmilyen tantárgy, sőt iskolán kívüli időben vagy szabadidejében sem érdekli semmi, felfoghatatlan ez számomra...a nevelt lányomról van szó aki szintén 12 éves.
2013. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Ő sincs elkényeztetve, mert mi azt nem tehetjük meg hogy mindennel el legyen halmozva, normális körülmények között élünk, nem dúskálunk de mindenünk megvan ami kell. Semmi más dolga nem lenne minthogy tanul, semmit nem várok el tőle otthon sem mert segíteni sem segít semmiben, fura egy kislány. Biztos hogy megviselte az hogy elhagyta az anyja kicsi korában, de ez még nem ok arra hogy semmi ne érdekelje, és bármit is próbálok, hogy esetleg érdekelje vagy lekösse, semmire nem hajlandó. Tanácstalan vagyok, így én is szívesen hallgatok tanácsokat.
2013. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!