Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hétfőn kezdek egy tanfolyamot...

Hétfőn kezdek egy tanfolyamot a munkaügyi központon keresztül, gyermekemet pedig nem hajlandóak délután 4-ig az oviba tartani, megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Igazából én már 2hete szóltam az egyik ovónőnek megyek tanfolyam felvételire utána szeretném ha nem ebéd után jönne haza a fiam, de már akkor mondta ezt nem fogják engedni...

Lényeg hogy a fiam hiperaktiv és nem alszik ebéd után, viszont másként nem tudom megoldani a tanulást csak ha ott tartják, nem értem nem képesek a nem alvó gyerket addig valamivel lefoglalni? Van erre bármilyen törvény ami ezt szabályozza egy önkormányzati óvodában? Hétfő reggel beszélek a település polgármesterével mert már röhejes amit a vezető ovónő megenged magának! Azt mondta nekem pénteken anyáknapi ünnepség után mikor mondtam nekik hogy maradni kéne a gyerkőcnek idézem: " az óvoda nem gyermek megörző...." Komolyan ezt megtehetik????? Jogszabályi dolgokat aki ismeri linkelje sajnos nem találtam semmit arról meddig kötelesek az oviba tartani a gyerekem... Ha dolgozni mennék is ugyanezt a hidegzuhanyt kaptam volna tutira :( Köszi a válaszokat!


2013. máj. 5. 23:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem tehetik meg, teljesen törvénytelen az egész amit írsz!
2013. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%

1993. évi LXXIX. törvény


a közoktatásról


IV. FEJEZET


A KÖZOKTATÁS RENDSZERE


Az egyes közoktatási intézmények


Az óvoda


24-es paragrafus, negyedik bekezdés:


"(4) Az óvodai foglalkozásokat oly módon kell megszervezni, hogy az óvoda a szülők igényei szerint eleget tudjon tenni az óvodai neveléssel, a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatainak. Az e törvényben meghatározott óvodai feladatok ellátásához igénybe vehető heti időkeret ötven óra, melyet indokolt esetben meg kell növelni a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges idővel."


Tehát az óvónők időkerete heti 50 óra, az egy nap 10 óra, úgyhogy ne küldjék már haza délben a gyereket, csak mert lusták vele foglalkozni!

2013. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Akkor ezt holnap a polgármesterrel is közlöm... Nem érdekel ha eztán mégjobban utálnak az ovónők, eddig is utáltak mert csak az én fiam hiperaktiv az egész oviban... És arra fogták hogy nem maradhat ott hogy 31ott alvós gyerekük van 3ovónő van az oviba plusz a kisegitő személyzet, de annyi eszük meg erejük nem volna adjanak egy papirt meg ceruzát a gyereknek ha aludni nem akar... nem hiába az a betegség neve hogy hiperaktivitás, nem képes megmaradni egy helyt huzamos ideig... Persze egyszerűbb azt mondani oldd meg mi teszünk a gyerekre magasan mert problémás....
2013. máj. 5. 23:24
 4/37 anonim ***** válasza:
69%

De mondok jobbat:



"Alkalmazási feltételek, a munkavégzés egyes szabályai


16. § (1)20 A közoktatási intézmény munkavállalói, illetőleg közalkalmazottai (a továbbiakban: alkalmazott) tekintetében - a munkáltatótól függően - a Munka Törvénykönyvét vagy a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényt e törvény rendelkezéseivel együtt kell alkalmazni.


(2)-(3)21


(4) A nevelési-oktatási intézményekben és a pedagógiai szakszolgálat intézményeiben a pedagógus munkakörökben dolgozó pedagógus heti teljes munkaideje a kötelező órából, valamint a nevelő-, illetve nevelő és oktató munkával vagy a gyermekekkel, tanulókkal a szakfeladatának megfelelő foglalkozással összefüggő feladatok ellátásához szükséges időből áll. A pedagógus kötelező óráját a gyermekekkel, tanulókkal való közvetlen foglalkozásra, illetőleg a tanórai foglalkozás keretében való nevelésre, oktatásra köteles fordítani."


Az utolsó mondatban ott van, KÖTELESSÉGE a gyermekeddel foglalkozni a munkaideje alatt!

2013. máj. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, holnap reggel polgármester bácsi ha nem lép ez ügyben megütik a bokájukat mert megyek feljebb... Nehogy már kicsesszenek velem, végre 3év semmit tevés után találok egy képzést ha már munkát nem kapok, és most miattuk ha nem tudok eljárni fizethetek minden költséget vissza amit a munkaügy finanszirozna nekem.... Ami valljuk be nem kicsi összeg lehet. :/
2013. máj. 5. 23:29
 6/37 anonim ***** válasza:
70%
Ne hagyd magad! Sajnos mi "kispolgárok" vagyunk az utolsók, akiknek igazuk lehet! De a törvény az akkor is törvény!
2013. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
50%

miiiii??? az óvoda nem gyermek megőrző? hanem???


inkompetens idióta pitsa az az óvónó, egy marék hangyát nem bíznék rá. sajnálom a fiadat, h ilyenek "nevelik" amíg te dolgozol...

menj csak a főmuftikhoz, bár gondolom ez is valamelyiknek az ágyasa, ha ilyen alkalmatlan lévén hagyják ilyen felelős pozícióban tespedni. remélem sikerrel jársz.

2013. máj. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
41%
Ne érts félre, én téged is tökéletesen megértelek, de gondolj bele, ha a te kisfiad nem alszik, mászkál, akkor hogy tud pihenni a többi gyerek? Ahogy a te fiadnak joga van az oviban lenni, nekik meg joguk van a zavartalan pihenésre.
2013. máj. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
18%

Az a baj, ha hiperaktív, az Oviból is kitehetik, mivel más a nevelési igénye, küldhetik speckós oviba, mivel nekik nincs arra képesítésük, hogy a gyermekeddel foglalkozzanak!!!


És mint előttem írták, hogy aludjon a maradék 30 gyerek, ha a tiéd nincs csendben, nem ül meg a fenekén...

2013. máj. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Mivel egy kistelepülés óvodájáról van szó nem nagyvárosiról igy nem tehetik ki, mivel itt nincs lehetőség máshova iratni a gyereket! Viszont a szomszéd település óvodájába járatja a faluból az egyik anyuka a kicsijét mert a nagybbak ott járnak suliba is, ott is képesek az ilyen gondot megoldani ott sem alszik minden gyerek, de a nem alvókat át teszik a másik csoportba és ott játszanak addig felügyelet alatt mig a többi alszik... Ha most nem tanfolyamra mennék hanem dolgozni is ezt mondták volna, holott megállapodtunk az ovónővel mikor ebbe a tanévbe kitalálta akkor ebéd után jön haza a gyerek, hogy azért kell hazajöjjön mert nincs munkám de ha lenne akkor majd maradhat.... Na már most a tanfolyam is olyan mint a munka mivel oda is be kell járjak minden nap, hiszen a munkaügyön keresztül inditották... Ha nem járok be akkor súlyos összegeket kell fizessek, amire nekem nincs keretem, épp azért vállaltam a képzést mert igy egyrészt tanulok valami újat és talán később segit állást találni, másrészt abba a 3hónapba majdnem a dupláját kapom a Foglalkoztatást helyettesitő támogatás összege, igy anyagilag is fellélegezhetnék kicsit...
2013. máj. 6. 07:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!