Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha még az 5 ig számolás is mg...

Ha még az 5 ig számolás is mg a szinek felismerése is gond 4 évesen (márciusban) akkor valami gond lehet vele? 1 éve kezdett ovodát és ott ugye németül beszélnek (1 éve kezdte tanulni a németet)! Vagy ez a gond a két nyelv?

Figyelt kérdés
a számolást valamikor 4-el kezdi,valamikor meg mint aki oda se figyel!a szineket egyszer rámondja a pirosra hogy piros utánna 2 percel késobb már más szint mond a pirosra!probáltuk piros -feketet tudja hogy nem egyforma szin
2014. jan. 11. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A párod német? Vagy miért kell németül tanulnia?

Miért kell 4 évesen számolnia, amikor azt iskolában kell? Egy ekkora gyereknek nincsen számfogalma még.

2014. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
külföldön élünk.mindenki azt mondja az p gyereke 20-ig számol a másiké 30-ig
2014. jan. 11. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam marciusban kezdte az ovoda középső csoportját, szeptemberben már elég jol beszélt olaszul. Szerintem egy vizsgálat nem árt.
2014. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hol és milyen vizsgálatot tudnék csináltatni?
2014. jan. 11. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:

az alap színeket ebben a korban kéne elkezdeni megkülönböztetni,a számolás még bőven ráér.

És igen,sokat befolyásol a 2 nyelv!

Szerintem ne aggódj,figyeld, és mondjuk játék közben kérdezd "bújtatottan" pl a színekről.Én a fiammal szoktam ezt csinálni,pl autózunk,elkezdem mondani,hogy nekem milyen szuper piros versenyautóm van,és tuti ő is mondja ilyenkor a színét...mert ő sokszor direktbe rosszat mond ha kérdezem,csak úgy viccből,de így kicselezem:)

2014. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az számlálás, egyszerű visszamondása egy szósorozatnak. Ne aggódjál miatta, főleg ha el tud mondani sima mondókát.
2014. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 4 éves, másfél éve jár oviba, itthon csak magyarul beszélünk, az oviban németül. Most már itthon is sokat beszél németül, mindkét nyelven ismeri a színeket, és elszámol 20-ig, bár 15-től már csak mondja, ami eszébe jut.

Szerintem ha úgyis viszed orvoshoz márciusban, kérdezz rá, nálunk a 3 éves vizsgálaton már kérdeztek tőle színeket.

2014. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát most teljesen elkeseredtem
2014. jan. 12. 19:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Most azért mert egy másik gyereknek ilyen jól megy, ne keseredj el élből!

Különbözőek vagyunk.

2014. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az én fiamat nem érdekelték a színek,minden nap próbáltam neki tanítani,de 3,5 éves volt,mire magtanulta(azt hozzá kell tenni,hogy 1,5 évesen folyékonyan beszélt),tehát nem egy buta gyerek,csak nem érdekelte

nekünk a logico primo segített,Karácsonyra kapta,és pár nap múlva tudta a színeket

[link]

[link]

2014. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!