Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen 16 évessel?

Figyelt kérdés

Aki nem hajlandó iskolába járni, tanulni? Ezt így nem mondja ki, de rengeeteg a hiányzása és félévkor 6 tárgyból bukik. Most fogja betölteni a 16-ot, tovább már nem tanköteles. Ettől még ismételhet évet a középsuliban? Esetleg átmehet másik iskolába? Vagy már fel sem veszik? Vagy dolgozhat egyáltalán egy 16 éves gyerek? (Már persze ha felveszik?)

Legalább időhúzásnak jó lenne ha suliba járna, egyrészt hátha megjön az esze, másrészt ne gyerekfejjel menjen neki 8 általánossal az álláskeresésnek.

Hiába beszélünk vele a szülei és mi is a család több tagja és egy-két rendesebb tanár, lepereg róla minden. Mindig azt mondja, jó, igazunk van, megváltozik, de nem történik semmi. Ha betölti a 16-ot már nem büntetik a szülőt ha a gyerek nem jár iskolába, ugye?


2014. jan. 18. 12:57
1 2
 1/19 anonim válasza:
18 éves koráig tanköteles. Szerintem most van ebben a korban. Figyelj oda rá, beszélgess vele:)
2014. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kideríteni, hogy ennek a szerencsétlen kamasznak miért nincsen rendes keret, elvárás és szeretet az életében. Az iskolakerülés már komoly magatartászavarnak számít. Én a család helyében kikérném szakember segítségét is! A családdal együtt. Valamiért megbomolhatott a bizalom és a szeretetkapcsolat a szülők és a gyermek között. Emellett a kamasznak kereteket kell nyújtani, választási lehetőséget.

Vagy iskola, vagy munka. Ha nem akar tanulni, akkor munkát kell keresni. Együtt el kell menni körülnézni, hogy lássa, mi vár rá. Ha nem tanul, akkor köteles keresni és beszállni az ellátásába. Tapasztalat az, hogy 1-2 év munka után újra "megjön az eszük" és befejezik az iskolát.

2014. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy már leszállították 16 éves korra a tankötelezettséget. És ezért kérdezem, hogy ennek ellenére ismételhet azért évet, vagy kész, ennyi volt. Illetve, hogy 16 évesen munkába állhat-e?
2014. jan. 18. 13:14
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy kiskorától kezdve nagyon öntörvényű, makacs kis gyerek volt, akit nehezen lehetett fegyelmezni, de kb 2 éve már senkire nem hallgat. Voltak pszichológusnál, ahol azt mondták jó a kapcsolata a szüleivel, de nem tiszteli őket, meg senkit sem. Az a baj, hogy nagyon fiúzik, és ezen kívül semmi más nem érdekli, csak a randizgatás meg a bulizgatás.
2014. jan. 18. 13:18
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy nehéz temperamentumú gyermek mindig kihívás a szülőknek. Az ember "hozott anyaggal" dolgozik. Viszont ehhez kell igazítani a nevelési eszközöket is. Ha egy gyermek nem tiszteli a szüleit, ott bizony nevelési hiba van! Még a biblia is azt mondja ki, hogy tiszteld apádat és anyádat! (és nem azt, hogy szeresd:)

16 éves kamasznál már nagyon nehéz korrigálni a nevelési hibákat, de azért még nem reménytelen a helyzet. A pszichológushoz nem elég egyszer-kétszer elmenni. Pláne családterápiára nem. Ez egy hosszabb folyamatot vesz igénybe. Én továbbra is ezt az utat tartom járhatónak, mert egy külső szakember teljesen más szemmel látja a családi belső dolgokat, játszmákat és kívülről ezért könnyebb korrigálni. Ehhez persze az kell, hogy a szülők is akarják a változást. A kamasz eleinte nem akar változtatni, mert az egy fájdalmas dolog lenne számára, előjönnek azok a gyenge pontok, sebek, amiket elfedni igyekszik ezzel a magatartással. Ha a család változtat a szokásokon, elvárásokon, akkor viszont elindul egy folyamat, aminek a gyermek is része, ő is kénytelen lesz változtatni előbb-utóbb. Ehhez kell a terápia.

2014. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, a "nagyon fiúzásnak" mindig szeretet és önbizalom hiány az oka.
2014. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nos, a kérdésem továbbra is:

1. Járhat e még jövőre suliba ha megbukik idén, úgyhogy tavasszal betölti a 16-ot?

2. Ha nem maradhat a suliban, mehet e ennyi idősen dolgozni?

Olyan válaszát várom, aki ismeri az ide vonatkozó hatályos törvényeket. Én a nővére vagyok ő 14 évvel fiatalabb nálam. Nekem soha nem jutott volna eszembe olyan dolgokat csinálni mint neki. Szerintem inkább volt elkényeztetve, mintsem elhanyagolva.

2014. jan. 18. 13:55
 8/19 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki állandóan lógott az iskolából, a tantárgyak több mint feléből bukásra állt, holott a város legrosszabb iskolájába járt. Az anyja egy egyszerű falusi asszony volt és mivel jobb ötlete nem volt, fogta magát és a fiával együtt bement az iskolába. Végigülte vele a tanórákat, gondolhatod, az összes haverja dőlt a röhögéstől, ezen szórakozott az egész iskola, elég égő lehetett neki hogy az anyja ment vele. Úgy összeszedte magát a fiú hogy egy hét alatt kijavította a jegyeit, azóta sem igen lógott az iskolából. Ha rosszul áll a jegyekkel, igaz, nem az a fajta, de inkább nekiül tanulni minthogy az anyja megint elkísérje :) Persze, ha lelki eredetűek a problémák, azon nem segít ez a megoldás, de lusta iskolakerülők ellen bevált... Hogy Magyarországon meddig tanköteles egy gyerek, azt nem tudom, Romániában már nem lenne.
2014. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Vazzelin válasza:
0%

Az apának meg kell vernie.Abból tanul.Tudom ez durva de én tudom, hogy másból nem tanul és nem lesz belőle ember. Fenyítsétek be és nem lesz gáz.Sajnos vannak gyerekek akiknek így kell megmutatni a helyes utat.Gondolom eddig kinyaltátok a S××××t.A kutyáknál is ez van.Meg kell őket pakolni néha, hogy tudják a helyüket.


Még mielőtt...


Van 3 gyerekem, nem vertem őket.Elég volt a hangos szó is.Mind sportol és a nagynak ált. suliban megvolt a nyelvvizsga.Nem terrorizáltam őket.Viszont ti engedtétek el a srácot.Fegyelmezzétek meg, ha kell erővel.Néha ez kell csak.A gyerek sírjon most mint ti később!!!

2014. jan. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Vazzelin válasza:
47%
Bocsánat, nem a srácot hanem a csajt.Nem kell a s×××ét nyalni, kemény kéz kell oda.Fáj de így lesz ember belőle!
2014. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!