Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a fiamat piszkál...

Mit tegyek ha a fiamat piszkálják az iskolában?

Figyelt kérdés

Már kikészítik teljesen!

Rendes,normális,nem verekedős.

Külsőleg bántják és csúfolják.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Osztályfőnök semmit sem tesz,az anyuka nincs azon a szinten,hogy megnevelje a gyermekét.Már próbáltam vele beszélni.Abba is hagyta egy ideig de most újra elkezdte.

Mi a teendő?



2014. jan. 24. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Megint beszélj az anyukával és a gyerekkel is.
2014. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Hány éves? Szerintem meg kell védenie magát,különben sose fogják abbahagyni.
2014. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Tanítsd meg neki, hogy védje meg magát. Engem is szekáltak általánosban, aztán egyszer az egyik szekálónak betört a feje és onnantól fogva békén hagytak. Inkább egy igazgatói intő, mint a szekálás.

Amúgy meg osztályfőnök, igazgató, szekáló szülei. Ha ezt kimerítetted, akkor marad az iskolaváltás. De ha a gyerek nyámnyila, akkor az új iskolában is szekálhatják.

2014. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Heiszenberger Márta. válasza:

Tehát 1 emberke bántja őt?

És csak őt bántja?

Barátaival nem tud összefogni?

2014. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én az igazgatóhoz fordulnék. A csapból is az iskolai bántalmazás folyik, úgyhogy szerintem most biztos még inkább foglalkoznak vele,csak nem kell megállni az ofő szintjén, feljebb kell menni.

Nálunk működött is, volt pár idióta diák, mi szerencsére nem voltunk a bántalmazásban érintettek, de a gyerkőc is félve nézte a dolgokat. Úgyhogy bementünk az igazgatóhoz, hogy tegyen rendet, ha jót akar! Meg is oldotta a dolgokat pár napon belül, csak kiállás kérdése!

2014. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem nyámnyila!

Csak rendes:) Tudod ő normálisan viselkedik és nem szeret másokat bántani hiába bántják!!!

Csak szimplán normális a gyerekem és másnak nem okoz fájdalmat.

Köszönöm a többi normális választ:)

Egyébként már mondtam neki,hogy lökje meg ha még egyszer ilyet csinál,megtörtént...de még jobban csúfolták.A buta kisfiú és a "bandája".

A gyereknek meg hozzá hasonló barátai vannak,ők nem állnak le...inkább tűrik.

2014. jan. 24. 19:57
 7/17 A kérdező kommentje:

és nem váltunk sulit,mert most jöttünk ebbe...

egy sokkal rosszabb helyzetű suliból és megdöbbentem,mert erről jót hallottam meg az igazgató nő is annyira istenítette a sulit,közben sehol semmi:)

Szóval nagyot csalódtam.Ahol sok a kisebbség ott nem fordult elő ilyesmi...itt meg igen...ahol elvileg normális városi diákok vannak normális szülőkkel...de tévedtem!

2014. jan. 24. 19:59
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez a megjegyzés kicsit felidegesített!

Hogy lenne nyámnyila ha kétszer akkora mint az a kis törpe és kétszer olyan erős?

Már valaki attól nyámnyila ha normális és nem akar másoknak fájdalmat okozni?

Talán a falba kellene üttetnem a fejét vele?Mert megtudja csinálni! Csak az nem korrekt:) bár megérdemelné.

2014. jan. 24. 20:02
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Fiad apukája beszélgessen el komolyan a mérges törpével. Olyankor rendszerint megszeppennek.
2014. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi idős a gyermek?

Mi elsőig mindig arra biztattuk a gyereket, hogy mindent próbáljon emberi módon megoldani, ne verekedjen, végső esetben szóljon az óvó-/tanítónek.

Aztán a suliban kiderült, hogy ez a módszer már nem jön be, mert vannak olyan gyerekek is, akik totál ok nélkül agresszívak, és a tanítónők meg nem tudnak (akarnak?) már annyira figyelni rájuk, mint az oviban tették. Próbálkozott azzal, hogy szólt a tanítóknak, de miután több olyan szituáció is volt, ahol a verekedő gyerek simán letagadta a dolgot, gondolom, még nagy ártatlan szemekkel pislogott is hozzá (és a tanító, mivel nem látta, mi történt, nem tudott tenni semmit), sajnos beláttuk, hogy igenis a gyereknek kell magát megvédenie az ilyen támadások ellen.


Így elmondtuk neki, hogy végső esetben használja az erejét, nincs mese… és azt is, hogy ha ilyenből kifolyólag esetleg megbüntetik, és mondjuk rosszpontot kap magatartásból, mi nem fogjuk ezért leszidni (lévén, hogy a gyerek szerencsére megbízható, nem sumákol, szóval hihetünk neki, hogy nem ő volt a ludas egy sztoriban).

Nem könnyű, paráztam is eleinte, hogy mi lesz ebből, de csodák csodája miután a fölhöz csapott egy ilyen kis agresszort, az többé nem bántotta.


Nem vagyok totál elfogult a gyerekemmel szemben, először jól körüljártam a témát, megkérdeztem a többi szülő, ők mit hallottak a gyereküktől, valóban csinál-e olyanokat az adott kissrác, amiket a gyerekem mesél. Mert értetlenül állok azelőtt, hogy miért van, hogy egyes gyerekek a szadizás kedvéért bántják a másikakat – de sajnos vannak ilyenek, nálunk egy-két gyerek pl. hátbarúgja a többieket „heccből”, ami azért, lássuk be, elég kemény. Ráadásul érthetetlen is, mitől lesz valaki ilyen, azt gondolom, valami családi problémája lehet, és sajnálom is az ilyen gyerekeket, ám nem tudok jobb megolást arra, hogy az enyém ne legyen áldozat.

2014. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!