Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros, gyermeketek...

Figyelemzavaros, gyermeketek "élvez-e" valamilyen előnyt az iskolában, vagy csak hátrányt?

Figyelt kérdés
Érvényes szakvéleménnyel rendelkezünk,mégsem léptünk előre.
2013. máj. 5. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hivatalosan se előnnyel, se hátránnyal nem jár. Nálunk az "előnye" annyi lett, hogy a tanítónő befejezte a folyamatos panaszkodast.
2013. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi van a szakvéleményben? Mi a diagnózis? Mi a javaslat?
2013. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Mégis milyen előnyt szeretnél a gyerekednek kicsikarni? Ha normál iskolába jár, akkor pont úgy kezelik, mint a többi tanulót. Irasd speciális iskolába, ha eltérő bánásmódot szeretnél. Éppen elég nagy hátrányaz a többi tanulónak, hogy pl figyelemzavaros gyerek van az osztályukban!
2013. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Normál iskolában ez csak hátrány sajna ,speciális suliban nem hátrány .
2013. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sem kell előnyt élvezni! Az én gyerekemnek is van diagnózisa, annit teszek, hogy kislétszámú iskolába iratom. Elég gát, hogy minden nap autóztatnom kell messzebb, holott itt a suli mellettünk, pont ezért költöztünk városba! A sors iróniája, hogy faluba kell járatnom, ha nem akarom hátrányba szorítani. 30 fős osztályban elveszne. Nálunk mind az 5 suliba ekkora létszám a jellemző. Így megyünk faluba iskolába! 5 éve épp ilyen dolgok miatt költöztünk városba!
2013. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Olvasd el a gyerek szakvéleményét. A benne lévő javaslatok alapján járhat a gyereknek fejlesztő foglalkozás (nézd meg, milyen szakembert írtak elő, és ha pl. gyógypedagógus van leírva, ne nyugodj bele, hogy egy tanító korrepetálja a gyereket), ettől függetlenül persze korrepetálást is előírhatnak, szöveges értékelést bizonyos tantárgyakból, hosszabb idő biztosítását a számonkéréseknél stb.

Lehet olyan javaslat is, ami a szülőkre vonatkozik. Orvosi vizsgálat, pszichoterápia, ahova nektek kell eljuttatni a gyereket, otthoni gyakorlás, ilyesmi.

Sajnos a pedagógus hozzáállását nem lehet egy szakvéleménnyel megváltoztatni. Van akinek magától eszébe jut, hogy a figyelemzavaros gyerekkel két részletben írassa meg a 45 percre szánt felmérőt, mert tudja, hogy az 20 percnél többet nem tud koncentrálni, előre ülteti, hogy módja legyen óra közben is egy-egy érintéssel, oldalszám megmutatással visszaterelni a feladathoz, őt kéri meg tábla törlésre, füzet kiosztásra, vagy akár az egész osztályt felállítja és megtornáztatja, ha látja, hogy nyüzsögni kezdenének. Más meg hátra ülteti a problémás gyereket és csak akkor szól hozzá, ha fegyelmezni kell.

2013. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Először is szeretném tisztázni a félreértéseket.Én nem előny szeretnék kovácsolni abból,hogy a gyermekemnek ilyen problémával kell megküzdeni, csak a tanárnő eddig azt szajkózta ide vigyem ,oda vigyem.Ide vittem ,oda vittem a tanárnő álláspontja nem változott.Azért mert az én gyerekem más,ki kell közösíteni?A "kedves" hozzászólónak üzenem,előbb vagy utóbb minden ember megkapja a sorstól a méltó büntetését,ez alól Ő sem kivétel,meg a hasonló godolkodású,kultúráltnak nem mondható,embernek nem nevezhető egyének.Egyébként városban lakunk és nincs speciális iskola,továbbá nem hülye a gyerekem ugyanis matematika versenyen volt,és úgy teljesített,mint azok a gyerekek,akik nem küzdenek ilyen problémával.Én,csak több türelmet és megértést szeretnék a gyermekemnek.Azt javasolta az orvos szedjen Ritanilt,amit mi elutasítottunk.Hetente kétszer fejlesztő tanár foglalkozik vele,persze saját költségünkön,mert az iskolában nincs fejlesztő tanár,csak a felső tagozatosoknak.
2013. máj. 6. 17:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden hátrány ami kicsit is eltér az átlagtol. Sajna fejlodnunk kell még e téren rengeteget.
2013. máj. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!