Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Hova vigyem?...

Mit tegyek? Hova vigyem? SÜRGŐS! Bővebben lent

Figyelt kérdés

5 éves kislányom életében sok változás volt.2,5 éves korában elváltam,mert az apja megcsalt és ivott.azóta új férjem van,harmónikus családban élünk,született 4 hónapja az öccse.Nevelőapukája sajátjaként szereti és kezeli.Lányom is hasonlóképp.Általában véve nem problémás kisgyerek,ügyes okos értelmes szabálytudata megvan.Oviban nincs rá panasz.Volt testvérféltékenység,de szerintem ez letűnőben van.Középsős és úgy megyünk érte az öccsével,amikor felébrednek fél 3-ra ott vagyunk.Az óvoda a város túlsó végében van és így tudom biztosítani neki hogy pihenjen,mert itthon a tesója nem biztos hogy épp akkor alszik és habár a pici egyedül elalszik,a lányom csak úgy hogy simogatom,sajnos ezt elrontottam és ezt nem tudom megtenni ha a pici fent van.Így jobbnak láttuk hogy ott alszik.A délutnokat és hétvégéket tartalmasan együtt szoktuk eltölteni.7végén kéthetente megy apjához,látszólag ott jól érzi magát,de vannak fura dolgok és ott nem úgy van semmi ahogy megszokta,nagyon megbolydul ha hazajön,a két hétben semmit nem beszél apjáról és az ott töltött időről,ha mégis akkor az én kérdésemre.Apja meg nem mond semmit átadáskor hogy milyen ott a kislány.Amit tudok azt a lányomtól tudom ha kérdezem.És itt jön a probléma.

Kb szeptembertől mostanáig négy alkalommal volt a vizeletével gond,kb 2 éve kora óta szobatiszta az utóbbi négy alkalommal baktériumot találtak,hasi uh-n semmi elváltozás nincs,halszagú volt a vizelet és nem tudta tartani,mindahányszor volt vizeletvizsgálat és antibiotikumos kezelés.Most látszólag tünetmentes viszont vagy másfél hete mióta gyógyultnak nyilvánította doki minden alvás közben bepisil.Ha nem szervi baja van akkor talán lelki nem tudom,ha nem javul csütörtökön elviszem újra dokihoz.Azért akkor mert tavaly lemaradt farsangról és az óvó nénivel egyeztetve azt mondta nyugodtan vigyem mert ez szerinte sem szervi betegség.És ő azt javasolta hogy próbáljuk ki azt hogy ebéd után hozzam el.Nehezen de be tudom illeszteni a pici napirendjébe,csak nem tudom ez e megoldás.Anyukám szerinte nem ez oldja meg a gondot,mert itthon jó neki kedvében járunk és ezze csak még olaj lesz tűzre.Másrészről én nem tudom mi lesz akkor ha hazahozom mert aludni nem fog apja nem alatatja 7végén mikor nála van és akkor itthon sem fog 7végén se hétköznap de én azt látom hogy nyűgös nélküle..Ha elviszem dokihoz ki szeretném zárni hogy szervi baj nincs de nem tudom milyen vizsgáltara küldenek vagy ilyenkor mit szoktak csinálni.Nem arról van szó én kimosom amit ki kell de kell lennie megoldásnak.Nem tudom mit ronthattam el,és ha lelki baja van akkor merre induljak.Nem tudom megoldás e pszichológus.Tényleg tanácstalan vagyok.



2014. febr. 24. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szervi kivizsgálás ez esetben: urológiai, ha ott nincs semmi akkor neurológiai. Mindenképp ezzel kell kezdeni.

Ha egyiken sem találnak elváltozást akkor jöhet az esetleg pszichés okok feltárása és kezelése. Ez lehet egyébként a kistesó születése miatti regresszió (visszatérés egy korábbi fejlettségi szintre). Ez sok figyelem, szeretet, törődés hatására általában magatól rendeződik.

2014. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka mikor pisil be? Elalvás után vagy hajnalban?
2014. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek a féltékenységes tünet elmúlt ami eddig volt,akkor vált most erre???De mért pont most?

Második:Elalvások előtt mindig pisil oviban és itthon is,és a pici ébred kétszer egyszer 11-12 körül egyszer hajnalban,és ha mindent összevetek mivel mindig az ébredésekkor nézzük a nagyot is,főleg elalvás után,de előfordul a hajnal is de főleg első ébredéskor.egy szobában vannak mert nem akartuk hogy nagy különbséget érezzen hogy pici velünk van ő meg nem,és mivel nagy picinek szintén külön szobában volt ezt tartottuk most is jónak,elsőnek köszi hogy leírtad

2014. febr. 24. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyenkor pisil be, akkor a gyerkőc "álmában sír", lelki eredetű lesz. Én a tesóféltékenységre tippelnék, nálunk legalábbis ez volt. A gyerekpszichológusnak én is bizonygattam, hogy teljes béka van otthon ezzel kapcsolatban (is), de azt mondta, hogy ez csak a felszín. Meg kellett tanítani neki, hogy mutassa ki az érezelmeit tesóval szemben, mi hogyan beszéljünk vele erről. Nem akarta mondani, hogy sokszor utálja őt, mert sír vagy mert én vele foglalkozom, hanem meg akart felelni annak az elvárásnak, hogy ő nem egy féltékeny tesó és minél jobban bizonygattam, ő annál jobban visszafogta magát. A gyerekpszicológussal pár hónap alatt megoldottuk az egészet. Imádja tesóját, nagyon jók így együtt, de ha éppen tele van vele a hócípője, akkor hagyom, hogy ennek angot adjon.


Vizeletvizsgálaton mi is voltunk, persze orvosilag minden negatív volt.

2014. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
béka = béke :D
2014. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szervi problémát nem találnak, érdemes elvinni a helyi Nevelési Tanácsadóba, ott a pszichológus elbeszélget vele, és persze veled is, aztán megmondják, hogy ők mit látnak problémának, és hogy tudnak-e segíteni.
2014. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerelmeny:tegnap oviban es ma ejjel sem volt baleset,persze ha megis ujra fennall majd a dolog lepunk de egyenlore varunk es mindent pozitivan csinalunk koszi mindenkinek a hasznos tanacsot
2014. febr. 25. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!