Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek már vigyem a Nev....

Szerintetek már vigyem a Nev. Tanácsadóba egy felmérésre?

Figyelt kérdés

Kislányom 3év 4 hós, szeptemberben kezdte az ovit. Előtte bölcsis volt, a gondozónő állandóan nyervogott, hogy nem fogad szót, de úgy voltam vele, hogy ez legyen az ő gondja. Azért én is érezetem, hogy a kislányom nagyon érzékeny, nagyon hirtelen, állandóan esik-kel, így elvittem egy kivizsgálásra, de azt mondták, hogy semmi extra, majd az oviban küldik, ha baj lesz...


Mióta oviba jár, ahova nagyon szeret menni, fokozottabb lett a szétszórtsága, figyelmetlensége, és vannak napok, hogy alig bírok vele, nagyon hamar elfárad, mikor mennénk haza, és öltözni kell, kikészít teljesen...

Van olyan is, hogy az óvónők is kedvesen ugyan, de csóváják a fejüket délután rá, meg mondják, hogy nem lehet lelőni, állllandóan beszél, de állandóan...


Erre rákérdeztem, hogy szerintük vigyem-e vhová, de azt mondják, hogy dehogy, még kicsi, még érik, 1 év múlva lehet hogy semmi nem marad ebből, ne aggódjak..de hogy ne aggódjak, mikor én is érzem, és a férjem is, hogy estére a hajunk hullik tőle...az is lehet, sőőőt, biztos vagyok benne, hogy nem vagyunk elég kemények vele, kevés a szabály, de hát úgy voltam/vagyok, hogy az oviban annyi mindennek kell megfelelniük, hogy legalább otthon legyen kicsit lazábban, lehet rosszul gondolom??


Nem tudom, félek, hogy ez egy figyelemzavar, vagy ilyesmi, és tudom, hogy nagyon sokára adnak időpontot, mit gondoltok, kérjek már, vagy tényleg várjak még, mert még kicsi?

Meg vagyok rémülve...:'(


KÖSZI


2014. jan. 17. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy baj van, kérj időpontot, nem árt a vizsgálat, legalább tisztán látsz majd.


Én laikusként nem látom, hogy gond lenne, kicsi még.

2014. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a kicsiken az ovi a munkahelye ahol nagyon sokat van !

többet mint te a munkahelyeden


teljesen rendben van h kifárad

egy csomó mindenre figyelnie kell stb...

persze h hisztis kibírhatatlan otthon

ez így helyes !

az oviban legyen olyan rendes amilyen csak tud

otthon meg a szülő majd megneveli - elvégre ez nem az óvónő feladata


elvinni felesleges - nem fognak találni semmit sem ez telesen életkori viselkedés :-)


3 évesen ha 10 perig bír egy helyben ülni nya akkor aggódj :-)


szabály : nem baj ha nincs sok csak következetes legyen és mindig állandó ! ez pont elég, nem kell agyon szabályozni - nem gép hanem gyerek :-)


am a nagylányom ilyen 12 éves és még mindig nem tudja befogni a száját - ez van már megszoktam van mikor meg sem hallom mit csacsog ...

2014. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

te magad is írod,hogy otthon nem igazán van szabályozva..!

így már érthető a viselkedése.

én sem vinném még el,mert még kicsi,és rengeteget változhat.-de csak úgy ha otthon bevezetsz szabályokat és tartod magad azokhoz. KITARTÁS!

2014. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

12 évesen se áll be a szájuk??? :-DD hát én addig nem bírom ki..:-))


Kedves utolsó,

hát azért nem lógunk a csilláron, meg nem rugdossuk a szomszéd kutyát, szóval azért vannak szabályok, de nagyon kevés. Meg mittudomén, azt gondolnám, hogy itthon megengedi magának, mert mi a szülők gyengék vagyunk. de attól az oviban be kéne tartsa a szabályokat nem? Meg inkább nem is a szabályok, hanem vihorászik, nem figyel, "nem hallja"(???) ha szólnak neki, mindent felborít, leejt, ilyesmi..kapkod nagyon...

2014. jan. 17. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára imádjátok ezt a kis csillagot, de kérlek hadd mondjam, hogy nagyon helytelenül teszitek, hogy otthon nincsenek keretek, szabályok! Főleg a kereteken a hangsúly. Azt várjátok egy 3 éves gyerektől, hogy differenciáljon, amire koránál fogva is még képtelen.

Emellett a korlát nem csak korlátozásra való, hanem kapaszkodónak is! Egy olyan családban, ahol nincsenek keretek, nincsen a gyermeknek kapaszkodója sem. Ez amellett, hogy elbizonytalanítja, azt is gátolja, hogy egy stabil, erős személyiséget kialakítson magának. Ez, amit figyelemzavarnak gondoltok, lehet ennek a szétesettségnek is a következménye. Persze látatlanban, vizsgálat nélkül semmit nem lehet mondani, mert figyelemprobléma már bőven lehet 3 évesen is idegrendszeri alapon. Ezt csakis szakember tudja megállapítani, hogy érzelmi, vagy organikus háttere van. Ha az organicitás jelen van, akkor nagyon hamar el kell kezdeni a fejlesztést, mert a figyelemproblémát, ami az ún. hiperaktivitás tünet csoportnak egy része, kinőni nem lehet!

Azt javaslom neketek, hogy keressétek fel a nevelési tanácsadót,, hogy a kislányt megnézze szakember, illetve azért, hogy ti is kapjatok segítséget, eligazítást az otthoni keretek felállítása végett. Ha egy egészséges, magabiztos kislányt szeretnétek, akkor erre nagy szükség van! Szabály, keret nélkül, mint írtam a személyiség nem tud stabilizálódni, szétesik. Felnőttkorban ennek személyiségzavar a következménye, ami egy elég komoly probléma! A szabályoknak nem kell merevnek lenni, de amiben megállapodtok, abban legyetek következetesek.


Utolsónak egy kicsit hülye példa, de szemléletes. Az a kutyus, akit a gazdája képeztet, megtanít pórázon közlekedni úgy, hogy láb mellett menjen, ne húzzon, megtanítja azt, hogy hívásra visszamenjen a gazdihoz minden helyzetben, megtanítja vezényszavakat, azt a kutyát el lehet engedni szabadon sétálni! Ez a kutya szabad lesz, nem igényel pórázt, mert szófogadó és tud közlekedni, nem veszélyeztet másokat, sem magát. Míg az a kutya, akit sajnálnak a gazdái, sajnálnak vele szigorúnak lenni a kiképzésen, nem következetesek, az a kutya csak pórázzal vezethető, nem lehet elengedni, mert elszalad, nem behívható, veszélyezteti a saját és mások épségét. Ez a kutya nem lesz soha szabad. Te melyik esetet választanád inkább?

2014. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,

igen, tényleg egy csillag..:-)) a kutyás példa nagyot ütött, ugyanis volt egy kutyánk, akit a férjemmel "neveltünk", és mostanában sokszor mondjuk azt, hogy jé, pont olyan a kislányunk, mint a kutyánk. Egy kicsit túl szabad...szóval érte a példát, és hétfőn kérek időpointot!


köszönöm Neked is, és mindenkinek aki válaszolt!

2014. jan. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!