Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeled a hisztit...

Hogyan kezeled a hisztit kb.4éves gyermekednél? Már kb.40perce nyomja megállás nélkül, szipog, nyög, én már a hajam tépem!?

Figyelt kérdés

Ovis,de ma nem volt oviban,mert síszünet van és összevont csop.ok vannak. Lementünk a játszóra,2óra múlva indultunk haza,akkor kezdte. Elkezdte a sírást,majd hazafelé végig bőgött,a kapuban aztán tényleg bemutatta mit is tud még produkálni. Toporzékolt,sikított! A ruhát úgy kellett kapálózás közben leszednem róla! Teljesen kész vagyok! Spriccoltam az arcára vizet,már ott tartottam,h.meghúzgálom afülét!!!

Olyan anyukákat kérdeznék,akik már átestek ilyen helyzeten,h.mit kell ilyenkor tenni? Még nem csinált ilyet soha!4,5 éves kisfiú,szófogadó különben,de most mint ha nem is hallaná amit mondok! Ül az előszobában és csak nyomja a hisztit...



2014. febr. 24. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Ilyenkor büntetésba szokott menni, majd ha megnyugodott kijöhet.
2014. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó,és h.büntessem? Tudom,most ez így hülyén hangzik,de tényleg nem volt rá még szükség! Ha valami olyat csinált amit nem szabad,elmagyaráztam neki,helyrehozta,bocsánatot kért,megbeszéltük. Nem firkál falat,nem szalad ki az útra,nem teszi tönkre a játékait,nem verekszik ami miatt esetleg már bünti járt volna...
2014. febr. 24. 15:57
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Valami hasonló szituban az anyuka elég kemény hangon rászólt a fiára: Na jó, most már hagyd abba a műhisztit, elég volt!

A gyerek egy pillanatra elhallgatott, ránézett az anyjára, és elkezdett szó szerint röhögni!!!!

Vagyis rájött, hogy az anyja "nem veszi be", ezzel a műhisztivel nem tud rá hatni, és ezért látta, hogy felesleges erőlködnie!

Hogy azok után később mit talált ki a lurkó, nem tudom, de ez akkor hatott!

2014. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
1.vagyok. Ilyenkor az ágyába szoktam kůldeni gondolkodni és becsukom az ajtót. Max 5 perc alatt használ.
2014. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Kipróbálom,ha legközelebb lesz ilyen! Remélem nem! Ezt nem tudom,h.hogy lehet elviselni,én totál elfáradtam ezt hallgatva!

Kiültem a teraszra,ott hagytam,mikor bejöttem,odajött hozzám,h.segítsek neki egy játékot összerakni,persze még szipogott...

Elvettem a játékot és leültettem. Mondtam neki,h.ilyet nem szeretnék még egyszer,mert nagyon megharagszom és büntetést fog kapni! Leültettem egy kisszékre amit a sarokba húztam és mondtam,h.minden játék nélkül ottfog ülni! Persze,így megértette,de akkor a nagy hisztibe belelovalva magát nem tudom,h.használna e?

2014. febr. 24. 16:32
 6/15 anonim válasza:
57%
Én is a büntit szoktam, ha nagyon elfajul a helyzet (5 éves kislány anyukája)!!! Nálunk bünti szék van oda KELL leölnie gondolkodni, ha meg pl: nyilvános helyen vagyunk (és ott van hizti) akkor azt mondom ottnon majd megbeszéljuk!!! Már tudja akkor bünti szék lessz belöle :(! ez nekünk beválik
2014. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
igazából tudod az okot, hogy miért sírt? mert lehet, hogy a két óra alatt nagyon elfáradt és megéhezett. az én 4 éves fiam ilyenkor tud iszonyatosan hisztizni és ekkor az tesz neki jót, ha minél előbb kitaláljuk közösen, hogy mi a baj és orvosoljuk. a büntetés ilyenkor nem csak rossz ötlet, de káros is.
2014. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem akart hazajönni,ezen indult a cirkusz...ebédelt,a játszón is evett banánt,ivott teát,nem volt éhes,pörögni sem pörgött,nem fáradt el.

Azóta játszik,jól elvan,nem nyűgös.

2014. febr. 24. 17:17
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Tükrözd le. Viccen kívül, kezdd el karikírozva utánozni. Visíts, tépd a hajad, feküdj a földre. Nálunk a családban bevált.

A gyereknek elakadt a szava, tátva maradt szájjal, döbbenten nézett - azonnal elfelejtette, hogy épp egy hiszti közepén volt.

A szülő meg 10-15 mp "hisztizés" után felpattant és mintha mi sem történt volna, ment a dolgára. A gyerek pár percig még ott marad leesett állal, szerintem idő kellett neki, hogy feldolgozza a látottakat :)

2014. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 lcs ***** válasza:
Vidd a tükör elé, mond neki, hogy nézze meg szépen milyen csúnya tud lenni egy hisztis gyerek:)illetve nálunk is bünti szék van, mint a korábbi válaszolónál, 4 éves 4 percig ül ott, ha feláll, akkor újra indul :) (bünti szék olyan helyen, ahol semmivel nem tudja lefoglalni magát). sajnos nálunk is az ovi óta van nyelvnyújtogatás, meg legyezgetés (csapkodás próbálkozás), ezeknél is egyszer szólok szépen, aztán még egyszer kevésbé szépen, és lehet menni büntibe. szívás az ovi ilyen szempontból, mert sajna pikpakk eltanulják egymástól a hülyeséget :((
2014. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!