Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekednél mikor...

Autista gyermekednél mikor vált egyértelművé, hogy komoly gond van? Hol volt az a pont, amikor a nyugtató szavak már nem nyugtattak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Asperger szindrómás, ami nem ugyanaz, de elég hasonló.

Kb. két éves volt, mikor tudtam, hogy nem olyan, mint a többiek.

A mi helyzetünkben úgy gondolom, nem kell a megnyugtatás. Rengeteg stresszel, fáradozással, munkával és szomorúsággal jár, de nem tudom betegnek tekinteni, nem látom okát a kétségbeesésnek meg a nyugtatgatásnak.


Inkább attól készülök ki, amikor önjelölt pszichológusok analizálnak, és győzködnek, hogy igenis ki lehet gyógyítani, csak higgyek benne!

Mint írtam, ez nem autizmus, sokkal enyhébb tünetek vannak.


De az biztos, hogy mire iskolába ment, már tudtuk kezelni azt a helyzetet, hogy őt így kell elfogadni.

2013. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Mesélnél róla? Te miben látod őt másnak, illetve a szakemberek miben látják a másságot?

2013. jan. 29. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekottyintok, de engem is érdekelne az első válaszoló gyerekének részletesebb története. Engem az iskolás időszak aggaszt, a lányomnál egyenlőre csak felmerült a gyanú (Asperer)- ő még ovis. Nekünk a figyelemmel van a legnagyobb problémánk, és már előre félek a sulitól. A te gyereked milyen iskolába jár? Normál suli, normál osztálylétszámmal?
2013. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Nekem is egy asspergeres lányom van,most 14 éves.

Normál,de kisebb létszámú iskolába jár,átlag 4-es tanuló,most készül a művészeti szakközépbe.

Kicsi kora óta más volt,mint a többiek. Legnagyobb gond szociális téren van,nem tud mit kezdeni az emberekkel.

Itthon harsány,temperamentumos,máshol,beleértve az iskolát is, nem beszél,legfeljebb 1-2 szavas halk válasza van.Ezen kívül az önképével is baj van,nincs tisztában a saját értékeivel.

Sajnos sokáig félrediagnosztizálták,így kimaradt a korai fejlesztés,most küzdünk.

2013. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1,5 éves korában vettük észre, 3. gyerekként hogy valami nem "kerek". Semmit sem tudtunk az autizmusról, ezért a Gekko játszóházba hordtuk fejlesztésre. 6 hónapon keresztül semmire sem mentek vele a pedagógusok, és ezután részben az ő tanácsukra is elvittük gyermekpszichiátriára. Ahol miután elmondtuk a furcsaságait, kb. 10 perc alatt meglett a diganózis az autizmus. Utána még 2 hetes vizsgálat volt, de sajna a drágám annyira auti, hogy teljesen egyértelmű dolog :-(
2013. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen tünetek alapján küldtek tovább a Gekkóból?
2013. jan. 31. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

A "szokásos" autista tünetek alapján, amik nála nagyon egyértelműek voltak. Lábujjhegyen járás, kézmanírok, "repkedés", kocogtatás, feladathelyzetből állandóan kilép, öntörvényűség, gyenge szemkontaktus, csillogó felületek elvarázsolták.

Manapság mivel ismerem sajnos elég jól ismerem a tüneteket, én is tanácsoltam már pár szülőnek (bár laikusként, de érintett szülőként), hogy vigye el a gyermekét pszichiátriai vizsgálatra.

2013. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!