Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves hiperaktív fiam új...

7 éves hiperaktív fiam új szokást vett fel, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Beilleszkedési, veselkedési zavarai vannak, ezt tudom. Okos gyerek, de emiatt szorong és feszült. Most elég sok mindennek ki volt téve, iskolalátogatások, felmérők és látom rajta ideges. Nagyon nehéz vele bírni. De az új szokás, hogy borzasztóan és csúnyán grimaszol. Mihelyt megfeledkezik magáról, valamire nagyon figyel vagy gondolkozik. Elég ha feladatra figyel vagy épp evés közben megfeledkezik magáról. Olyan feltűnően és csúnyán grimaszol, hogy már kinevetik, ami nagyon nem segít. Egyrészt nem tudom mi lehet ez.Régen köszörülte a torkát, amikor feszültebb volt, arról leszokott. De most ez nem jött jól, sulira el kellene hagyni ezt a szokást, mert a gyerekek gonoszak. Mi lehet ez, mitől és hogyan tudnék segíteni?
2014. febr. 26. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg lehet Tourette-szindróma. Itt van róla egy leírás:

[link]

2014. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Érdekes amit küldtél. Átfogóbbak kell újra beszélni a gyógypedagógusunkkal.

Felfigyeltem ilyenekre az olvasmányban:

-folyton mindent számol.

-állandóan fogdossa a karunk hajlatát. Kicsi korában véresre marta. Most csak óvatosan, de mindig fogdossa, az megnyugtatja. Éjjel viszont a saját nem szervét fogdossa. Valamelyik éjszaka épp ott voltam amikor erőszakkal húzta el a kezem, hogy ne tartsam ellent a pizsamanadrágját.Ezt álmában

-nem agresszív, de velem verbálisan igen, önfejű és akaratos, de ez kori sajátosságnak is felfogható ahogy elnézem az ovisokat.

2014. febr. 26. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem tic? Jártatok neurológusnál?
2014. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!