Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Lányunk hiperaktív vagy/és...

A Lányunk hiperaktív vagy/és figyelemzavaros lehet? Mikortól kell ezzel foglalkozni, az oviban azt mondják még kicsi, még érnek az idegek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányom szept-ben kezdte az ovit, és hát nem tudom, elég fura, pörög, ha társaságban vagyunk "ráakaszkodik" olyan gyerekekre is, akik nem akarnak vele játszani, viháncol/dumál akkor is, mikor már ciki, és úgy néz ki, mintha ezzel akarná magára felhívni a figyelmet, az óvónők is mondták, hogy elég "szeles", de hát még kicsi...(??) Nekem is fura, látom a többi kislányt, nem ilyenek, idegesítő a viselkedése, alig bírom felöltöztetni, meg kell fogjam a kis arcát, és magam felé fordítani, hogy ide nézz a szemembe, és dugd a lábad, stb.

Csomószor van olyan is, hogy elkezd vmit mondani, és nem tudja a mondat felénél, hogy mit is akart, akkor elkezd hablatyolni, és nevetgélni, áh, nem tudom anya, és már szalad is tovább...Vagy hogy hozzámszól, és ismétli: Anya, anya, anya...5-6x is elismétli, de nem mond mást, vagy max. azt hogy nem tudom..:(


Ha kettesben vagyunk, akkor szót fogad nagyjából, bár dacol, de az más..De ha már akár az apja is itthon van, már idétlen, egyhuzamban dumál, nem érdekli, hogy tök értelmetlen, halandzsázik, ha meg más gyerekkel vagyunk, akkor kifejezetten kellemetlen, nem figyel arra amit a másik gyerek szeretne, csak hajtogatja a saját akaratát, 1-2 hete sír reggel, hogy nem akar az oviba menni, mert vele senki nem játszik, de ha így viselkedik, akkor nem is csodálom...pedig olyan kis édes, de tényleg nagyon furának látom én is mióta közösségbe jár. Az óvónők szerint beilleszkedik, de hát 1 óvónő hogy tud ennyi gyerekre figyelni, annyira nem vész, de nehéz a figyelmét fenntartani, pisit is csomószor addig húzza, hogy már becsorog, a dadus is mondja, hogy kaja közben is egyfolytában csacsog...

Mindent ezerszer kell elmondjak neki, mire 1x megcsinálja, nem is hallja amit mondok neki..:( abszolút nem tudok rá hatni, csak ha fenyegetőzök, vagy még akkor sem, tök fáradt vagyok már tőle...és hát meg vagyok ijedve eléggé, mit gondoltok?


2014. jan. 26. 14:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőnek van igaza, még pici az ilyen diagnózisokhoz. Ráadásul azt írod, ha kettesben vagytok, akkor más. Ez nem sajátja ezeknek a zavaroknak.


Nem érzi rajtad, hogy feszengsz miatta? Nem érzi, hogy kellemetlen neked az, amilyen ő?

2014. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Jártatok az ovi előtt közösségbe? Nekem kicsit olyan, hogy most nagyon tetszik neki a sok gyerek, játszana mindennel és mindenkivel. Szeretne olyanokat csinálni, amit eddig nem, együtt játszani, de úgy ahogyan Ő gondolja.

Aztán meg mesélné az élményeit, de közben más is izgatja. Olyan, mintha sok inger érné egyszerre és hirtelen és ezt most nem tudja feldolgozni.

Vagy esetleg dacol az ovi ellen, így vezeti le a feszkót, ami azért van, mert oda kell járnia. Bár ezt nehezebben képzelem el.

Nem hiszem, hogy figyelem zavaros, vagy hiperaktív, de én a helyedben a védőnővel beszélnék, hogy szeretném kikérni egy szakember véleményét a dologgal kapcsolatban. Mondja meg, hova fordulhatok ilyen esetben.

Kitartás! Tényleg én is csak "szelesnek" gondolom, túl lesztek ezen is!!

2014. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát biztos érzi, hisz tök másképp viselkedik, és ettől megrémülök..tiszta gyagya olyankor..

Igaziból nem csak miattam csinálja, mert mondom az oviban is beszéltem az óvónővel, dadussal, és ott is mondják, hogy nehéz vele, csak nyugtatnak, hgy ezt kinőHETI, mert még kicsi...

2014. jan. 26. 14:31
 4/20 A kérdező kommentje:

egész csecsemőkora óta járunk közösségbe, babaklub, játszótér, szomszédolás, stb., és tavaly meg már járt bölcsibe is fél szezont...


Hát remélem igazatok van, és csak az újdonság varázsa...


ez jó mondat volt, hogy olyan mintha túl sok lenne az inger, és nem tudja feldolgozni, nem tudja hova kapjon...


ez a hadaró beszéd itthonis fennáll amúgy..:( pedig szépen beszél, sőőőőt...:)

2014. jan. 26. 14:34
 5/20 anonim ***** válasza:
Amikor bölcsibe járt, nem volt ilyen? Lehet, hogy tényleg csak túl sok az inger és így csapódik le, mert nem tudja kezelni. Beszélj a védőnővel.
2014. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
A beszéd miatt ne izgulj.Az ,h elfelejti vagy sokszor ismétli azért van,mert a kis agya már előrébb van,mint a szája,a gondolatai már 5 körrel előrébb vannak,nem tudja olyan gyorsan elmesélni,aztán belezavarodik.Most nálunk is pont ez van :D Amúgy az én lányom is hasonló temperamentumú,bár ő májusban lesz 3,én is úgy hívom,szélvészkisasszony:)Ha nagyon aggódsz,akkor kérdezz meg szerintem is szakembert,h hol tudnák őt megnézni,de szerintem is lecsillapodik majd.
2014. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz emiatt, akkor a pedagógia szakszolgálathoz fordulhatsz, ott megnézik, szülő is kérheti a vizsgálatot, de lehet az ovival közösen is.
2014. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, mindig ilyen volt, de míg eddig még babaféle volt, és elnéztem, meg még nevetgéltünk is rajta, addig most hogy már nagyobb, és látom a többi kislányt, már nem annyira kedves, hanem inkább ijesztő...


A nyáron voltunk a Balcsinál, és egy pasi odajött, és azt mondta, hogy ne haragudjak, de az én 2 évesem olyan, mint az ő lánya, aki most már 14 éves, és úgy hívják "álnéven", hogy Katrina, a hurrikán...akkor kicsit furcsállottam, de vmit felismert az a pacák ott akkor...:))


Hát lehet elviszem vhová, megmutatom vkinek, és ha kell akkor kepjon vmi fejlesztést, vagy nem tudom...köszönöm a nyugtatást, de azért még írhattok...:) jó volt kiírni magamból...

2014. jan. 26. 15:49
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha budapestiek vagytok, akkor a Dél-pesti FejlesztőHázat ajánlom, sok szakemberük van, és csak akkor kezdenek terápiát, ha muszáj. Ha nincs semmi a gyerekkel, akkor ők is azt mondják, hogy várni kell.
2014. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Habár a hiperaktivitást és/vagy figyelemzavart 5-6 évesen diagnosztizálják, tekintve ennek idegrendszeri és genetikai hátterét, a jelek már korábban fenn állnak. Az idegrendszernek meg az a jobb, ha minél hamarabb korrigálják. A hiperaktivitás korai fejlesztése szenzoros tornákkal történik. Erre példa az ayres terápia, a TSMT torna, a BHRG terápia.

Ha kérdéses valami, akkor vidd szakemberhez, mert ez nemhogy korai, inkább késői. A korán elkezdett fejlesztések nagyon fontosak.

2014. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!