Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kell reagalni akkor ha...

Hogy kell reagalni akkor ha egy osztalytarsnak a szuloje megfenyegeti a gyerekedet?

Figyelt kérdés
12 eves a gyerek es osszefirkalta az egyik kislanynak a tolltartojat egy kb.2 negyzetcentimeteres teruleten.(lattam)Errefel a kislany edesapja felment egy nap a suliba,kihivatta szunetbe a fiamat es azt mondta neki hogy ha meg egyszer elofordul ilyesmi,vele gyulik meg a baja...
2009. dec. 17. 10:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egyértelmű, hogy az apuka nem gondolta komolyan. Csak nem akarja, hogy elfajuljon a dolog, mivel a kislánya nem tudja megvédeni magát egy fiúval szemben.

A fiaddal viszont el kéne beszélgetned, hogy miért nem tiszteli mások dolgait. Mert ez a tolltartó firkálás még nem nagy dolog, de ha most ráhagyod, később akár tönkre is teheti valakinek az értékes holmiát.

2009. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lehet, hogy tetszik neki a kislány, és azért piszkálja.
2009. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is mond meg a kisfiadnak, hogy ilyet nem szabad többet csinálni, lehet most kapta és számára drága volt stb.

Az apukával nem neked kell beszélni, én a helyedben a tanító nénihez mennék be mert gy gondolom, hogy ilyen dolgokat neki kell elsimitani, meg mondani még ott az iskolában a gyerekekenek ha valaki rosszat csinál, hogy ezt nem szabad és nem az apukának kell ezért bemenni. Szerintem mond meg a tanító néninek, hogy mondja meg az apukának, h ez az ő feladata és neki nem kell bejönnie és egy másik kisfiút fenyegetni.

2009. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy valoszinu a kislanynak teteszik a fiam mert mint kiderult azert firkalt mert a kislany es egy masik lany mindig nezik ot es osszemosolyognak,a fiam pedig ezt meg nem tudja minek velje,gondolom azert reagalt igy.Az en velemenyem az hogy ezeket az aprosagokat a gyermekek kene egymas kozt elintezzek,de mit csinalok ha legkozelebb akar egy fereertes miatt az apuka "intezkedik" es leken egy pofont a gyereknek?
2009. dec. 17. 11:15
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
osztályfőnök mit mond? Egyértelmű hogy az ellenfél apuka kissé idióta, mert nem a gyerekkel kell beszélni ilyenkor, hanem a szülővel...
2009. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem igazán értelek. Szerinted azért mert somolyog a kislány ergo össze kell firkálni más tulajdonát? Gondolj bele neked hogy esne ha a fiad táskáját összefirkálná valaki azért mert rossz szemmel nézett rá. A fiaddal beszélgess el hogy ez nem jó viselkedés. Egyébként hogy az apuka bement azt én sem tartom helyesnek.egyébként szerintem az ilyen dolgokat a tanárnak kellene elintéznie, hisz ő volt ott.
2009. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Tavaly volt egy olyan hogy a lany aki mellett ult osszefirkalta a fuzete utolso lapjat,persze eszrevettem de azert nem mentem be az iskolaban hanem mondtam neki hogy kerdezze meg az illeto kislanytol hogy szerelmes bele?Soha tobbet nem firkalt.Hogy nezett volna ki az hogy elmenjek az iskolaba es cirkuszoljak egy ilyen hujesegert?Vagy vesszek ossze a szulokkel?Persze hogy ezeket a dolgokat a fiam nem tudja es megtargyaltam vele a dolgot hogy tartsa tiszteletbe a mas holmijat.Egyebkent nem szokott elofordulni problema a magaviseletevel ezert voltam merges.Jol tanul,illedelmes,templomba jar stb.
2009. dec. 17. 11:39
 8/23 anonim ***** válasza:
26%

Már ne is haragudj de te vetted azt a tolltartót? Mert én gyanítom, mégcsak nem is a 12 éves kislány vette hanem a szülei, ergo a szüleinek is köze van hozzá.

Kifizetted a tolltartót, amit megrongát a fiad? Mertha igen akkor valóban csipcsup ügy de ha nem akkor tök mindegy mekkora területen firkálta össze, az rongálás. Most ha én elmegyek az akárhány éves kocsid mellett és összekarcolom, akkor még én lehetek felháborodva, ha szólsz érte? Ne haragudj de ez fura hozzáállás a részedről.

2009. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A tolltartot nem rongalta meg,csak osszefirkalta egy alig lathato feluleten amit le is pucoltak kozosen azota .Nem kell ilyen brutalisan kioktatni.
2009. dec. 17. 14:16
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
szerintem az apa túlreagálta. na meg amúgy is. szerintem az apuka 1 töketlen mert persze gyerek előtt keménykedik.. erről ennyit!
2009. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!