Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezért simán kaphatna valamit...

Ezért simán kaphatna valamit ez a gyerek, ha megfenyegeti az osztálytársunkat?

Figyelt kérdés
Egy romagyerek van az osztályban,aki mindenkivel szemétkedik.Van egy gyengébb gyerek,és a romagyerek elvette tőle a kulcsát.Erre ő kigáncsolta a romát,és nekiesett a padnak.Erre a roma megfogta,nekilökte a padot,széket,mindent,elkapta a torkát és ledobta a földre,és azzal fenyegeti hogy halálra fogja verni.Ezért simán lehetne menni igazgatóhoz?
2009. máj. 22. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Még jó! Menni kell, azt hiszi hogy mindenkivel szemétkedhet!
2009. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fordított esetben Peti már igencsak szorulna az első pillanattól az igazgatónál és a roma gyerek családjánál is. A fenébe is! Nehogy már tűrjön egy iskolás fiú egy etnikai jogi kérdés miatt! Szólni kell az igazgatónak! Csak az a szomorú, hogy még a végén Peti jön ki hibásnak és a családja is életveszélyesen lesz fenyegetve a romák által... Ahogyan ez ilyen esetekben lenni szokott! Sajnos!!! Már én is voltam ilyen esetnek szem- és fültanúja. Ja, jobb esetben senki sem lesz hibásnak feltüntetve, pláne nem a roma (cigány) fiú. Szegényt nehogy negatív diszkrimináció érje!

Üdv

2009. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem 10 éve volt 2 oztálytársam(egyik sem kisebbség:)),akik nagyon utálták egymást,illetve az egyik a másikat,pedig oka nem volt rá és lányok voltak.2x verte meg,először finoman másodszor,faklumpával olyan szinten,hogy betört a feje és rugdosta mint az őrült.Nemtudom mit csinált vele de még csontkovácshoz is járnia kellett aztán.És még a támadó anyja volt felháborodva,nekiment az áldozat anyjának:SFinoman eltanácsolták,illetve felajánlották,hogy vagy megy vagy küldik:S
2009. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ha nem is igazgatóhoz szaktanárhoz vagy osztályfőnökhöz!Ők biztos tudnak tenni ellene.
2009. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is történt általánosban hasonló. Tanúja voltam, hogy egy fiú provokált egy másikat, aztán ütögetni kezdte, de azt is ugyanúgy megbüntették végül, aki csak visszaütött. Ilyen helyzetben szerintetek csak állni kellene és nézni, hogy a másik porrá ver? Mert egyes tanárok szerint visszaütni sem volt etikus (persze más lenne a helyzet, ha őket ütné meg valaki, gondolom...). Én nem feltétlen az igazgatóhoz mennék éppen ezért első körben, mert még azt mondják a nem kisebbségire, hogy rasszizmusból ilyen és nem kellene így hozzállnia az osztálytárshoz. Inkább olyan tanárhoz kellene fordulni, aki ismeri mindkét diákot és tudja, hogy a nem kisebbségi nem rossz és nem ütne magától. Ha a tanárnak elmondják a történetet, az ő szava már a fiú mellett fog állni, mikor az igazgatóhoz kerül.
2009. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De mivel az ofő(Az a tanár) terhes,és nincs most itt,ezért nem tudunk semmit sem tenni,mert a többit nem érdekli
2009. máj. 22. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Az eszem megáll, hogy a többit nem érdekli! Gondolom ők is félnek, azután ha megvan a baj, jön a hápogás a média előtt... Szerintem igazgató, iskolafelügyelő és rendőrség a sorrend, sőt, a zsaruknak akár előbb is lehet szólni, pláne ha tanúk is vannak az életveszélyes fenyegetésre. Esetleg ügyvédet meg lehet kérdezni, egy csomó internetes jogi fórum van (pl: www.jogiforum.hu). Mert később majd az lesz, h senkit nem értesített az áldozat a problémáról. Nem tudom, milyen településen éltek, de lehet kicsit ránéznek a családra vagy elbeszélgetnek a kölökkel és az talán elég. Az elején kell megfogni a dolgokat, mert nagyon el tud mérgesedni a helyzet, ezt tapasztalatból írom.
2009. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A gyerek anyja a takarítónő a suliban,rohadtul védi a kicsi fiát,volt mikor a tanárnőt is meg akarta verni,hogy hogy meri ezt...stb.
2009. máj. 25. 12:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Még hogy nincs cigány bűnözés ma Magyarországon...csírájában kellene elfojtani ezeket a kis szemeteket.Én ma voltam a postán ott ordítottak az épület előtt,valami családi vita miatt,szinte oda sem mertem nézni,nehogy belém kössenek,de ugyanezt átéltem már kismamaként is,a terhesgondozóban.Sajnos képtelenek beilleszkedni a társadalomba,ez a helyzet.Ismerek normális cigányokat is,a feléjük érzett tisztelet miatt nem gondolom komolyan hogy hitlernek annak idején nem a zsidókkal kellett volna kezdenie,de ne feszegessük ezt a témát.Csak egyszerűen felháborítónak tartom ezt az egészet!Ha az én lányommal fog kezdeni az egyik majd az iskolában,én biztos kirángatom a bundájából,aztán jöhet a családja,én is megfogom védeni a kölykömet,ehhez nekem is van jogom,nem csak nekik!Hangom nekem is van...
2009. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A cigók ellen nem tudnak mit tenni a tanárok se,az igazgató se, mert agyonütik őket,meg a családjukat. A cigók nyugodtan agyonverhetik a gyerekeinket,még akkor is mi vagyunk a hibásak. Az olaszliszkai tanár gxyilkosai is vidáman táncoltak a TV-ben már az 1 éves évfordulón is. Cigó ellen Magyarnak nincs esélye!!
2009. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!