Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves fiam az iskolában...

9 éves fiam az iskolában nagyon félénk, és leblokkol! Vigyem pszichológushoz, vagy itthon is segíthetek neki valahogyan?

Figyelt kérdés

A történet nem túl egyszerű.Tavaly elvittem a nevelési tanácsadóba,mert a suliban rosszul teljesít.Ott kiderült,hogy nincs baja,felmerült a gyanú,hogy nem lát esetleg.Elvittem szemészhez,kiderült,hogy közelre rosszul lát.Kapott szemüveget,de ekkor már véget ért a tanév.

Első félévben is szinte csak rossz jegyei voltak matekból.Vissza mentünk a szemészetre,ott azt mondták,hogy a szeme nem is fókuszál,ezért örüljünk,hogy egyáltalán megtanult olvasni.

Azóta ugyanolyan rosszul tanul,pedig már jár külön fizetős matekra,itthon rengeteget gyakorolunk.Ami itthon megy,a suliban egyáltalán nem.Azt mondja,hogy annyira izgul a rossz jegy miatt,hogy teljesen belekeveredik a példákba,nem tud rendesen koncentrálni:(!


Tud valamit kezdeni ezzel egy pszichológus?


2014. ápr. 2. 10:28
 1/9 A kérdező kommentje:

A vers tanulással ugyanez a helyzet.

Itthon pillanatok alatt megtanulja,napokig mondja tökéletesen,az órán ez már csak 3-as,mert hadar,vagy bele kell neki segíteni,mert izgul!

2014. ápr. 2. 10:30
 2/9 anonim ***** válasza:
én elöször természetgyógyászhoz vagy kineziológushoz vinném, sokszor már ök is tudnak segiteni. de kikérném egy pszichológus véleményét is látatlanban hogy ö mit mond mit lehet ezzel kezdeni. Hogy nem derült ki elöbb hogy ennyire nem lát? Neki sem tünt fel vagy nem mert szólni? nem volt semmi jel rá ami arra utalna hogy gond van? azért aki nem lát jól közelre az másképp olvas, másképp néz dolgokat...
2014. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén,hogy elég laza gyerek,így nem gondoltam,hogy baj van a szemével,amikor kicsit balra dőlve csinálta a leckét és úgy olvasott.

Inkább a diszleksziára gondoltam,azét vittem el a nevelési tanácsadóba.Ott egy táblázatos feladatnál derült ki,hogy totál nem látja.

A tanárainak szóltam,de olyan osztályba jár,ahol a teljesítmény fontos,azokkal a gyerekekkel,akik valami miatt le vannak maradva,nem foglalkozik senki:(!Ezért járunk külön matekra is,mert órán nincs idő azokra,akik valamit nem értenek!

2014. ápr. 2. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

En az iskola ill. a tanitono valltast javasolnam.

8 eves volt a fiam amikor elkoltoztunk egy masik varosba.

Ott abban az iskolaban es egy uj osztalyfonokkel egy nap alatt beilleszkedett a kozossegbe,kituno tanulo lett es megszeretett iskolaba jarni.

Az elozo iskolaba az ofo nem szerette,pedig kedves szofogado gyerkoc volt.

Most 15 eves meg mindig abba a suliba jar es meg mindig 4,5 az atlaga es meg mindig szeret suliba jarni.

Szerintem est a lehetoseget is merlegeld.

2014. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tavaly próbáltam elvinni másik suliba,de nem vették át,mert rossz volt a bizije.Hiába mondtam,hogy a szeme miatt.

Kicsi a lakótelepünk,a szálak összefutnak.Ismerte személyesen a tanárunkat az igazgató.Most új igazgató van,megpróbálom megint,hátha...

Talán az is megoldás lenne ,ha megbukna.Igaz ez drasztikus,de inkább most,mint később.Van egy kislány,elsőbe-másodikba végig rossz tanuló volt,másodikba megbukott,most 4-5-ös tanuló.

2014. ápr. 2. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Hany evesen kezdte a sulit?Lehet erdemes lenne tenyleg evet ismetelnie.


Bar en lehet megint probalkoznek a masik sulival.Igy semmikeppen nem maradhat.


Nagyon sajnalom ,remelem hamar talalsz jo megoldast.

2014. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szülő kérésére minden gyerek évet ismételhet egyszer az általános iskolai pályafutása alatt. Azért ezt a gyerekkel is nagyon meg kell beszélni, nehogy kudarckén t élje meg, ha újra másodikos lesz.

A Nevelési tanácsadóban (új nevén Pedagógiai Szakszolgálatnál) kérheted a gyerek kontrollvizsgálatát, tekintettel rá, hogy már van jó szemüvege, de fennállnak a tanulási problémái. Részletes írásos szakvéleményt kell kapj az általános képességeiről, esetleges pszichés problémáiról(pl. szorongás)és a tanuláshoz szükséges részképességeiről is, ezen kívül kizárják vagy megállapítják az írás- olvasás- vagy számolásizavart a gyereknél.

Ha kell, javaslatot tesznek egyéni bánásmódra, pl. hogy hosszabb időt kapjon a dolgozatok megírásához és fejlesztő foglalkozásra vagy pszichoterápiára is.

2014. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!


Augusztusi,így az akkori szabályok miatt 7 évesen kezdte a sulit.

Az életünket az is nehezíti,hogy már a pocakban "elaludta " a nyakát,így az első 4 hónapunk arról szólt,hogy kezelésekre jártunk.

Megpróbálom a másik sulit,és jövő héten kiderül,mit lehet tenni a nevtanban érte,mert hétfőnként osszák el az eseteket.

2014. ápr. 3. 09:27
 9/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus segít abban,hogy önbizalma legyen,meg neked sem árt ana,hogy egy kicsit oldódjon a szorongásod.Suli váltás is jó lenne,kezedben a szakvéleményekkel.Nem hagynám a gyerekem olyan suliban,ahol nem veszik figyelembe a problémáit és "leselejtezik".Ha a váltás nem megy,jó megoldás végig járni a tanárait egyenként,megbeszélni a problémát és kikérni a véleményüket már a szakvélemények tükrében.Ez is sokat lendíthet a tanár gyerek kapcsolatán,ėrdemes megpróbálni.
2014. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!