Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista-e vagy nem? Hol van...

Eszter7701 kérdése:

Autista-e vagy nem? Hol van lehetőség vizsgálatra Szombathelyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 éves első osztályos.SNI-s gyermeknek számít beszédértési elmaradást diagnosztizáltak nála, ám a tanárnő azt mondja autizmusra utaló jeleket lát a viselkedésén, a szakértői levélben azt írták a viselkedési problémák hátterében a beszédértési elmaradás van. Autista gyermekekkel foglalkozó doktornő is vizsgálta aki többszöri alkalom után is egyértelműen azt mondja, hogy semmiféle jelet nem lát a kisfiamon ami arra utalna, hogy autista lenne. Igaz a iq-ja 121 és viselkedési problémái vannak, de a tanárnő azt javasolja vigyem el máshová is vizsgálatra, hátha több szem többet lát. Tudna valaki ajánlani valami orvost Szombathelyen akihez érdemes lenne elmenni?

Előre is köszönöm a segítéset!


2014. ápr. 2. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy az Autizmus Alapítvánnyal vedd fel a kapcsolatot. Hátha ők tudnak ajánlani valakit. Ha csak Budapesten végeznek vizsgálatot, akkor is lehet, hogy érdemes oda elvinni a kisfiadat, mert ők biztosan meg tudják állapítani, hogy autista-e. Sajnos van olyan szakember, aki bármilyen kicsit autisztikus tünetre rögtön rámondja, hogy a gyerek Asperger-szindrómás.
2014. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A saját intéiményetekben (Tanulási Kép. Vizsgáló Rehab. Bizottság) is kérheted, hogy más szakember vizsgálja meg. Olyankor más megye hasonló képesítésű szakembere is megnézi.
2014. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ó az én kislányomat rengeteg orvos látta, mindegyik kizárta az autizmust, de én érzetem, hogy autista, ha biztosra akarsz menni Budapest Vadaskert Kórház, ott megmondják ha az ha nem. Itt Zala és Vas megyében nagyon nincs olyan szakember aki ezt kimondja, hidd el sok helyen voltuk! Mindenhol hülyének néztek, azt mondták megkésett a fejlődése, de behozza a lemaradást! A diagnózisunk a legsúlyosabb azon belül pedig gyermekkori autizmus
2014. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat az orvos nyilván jobban ért hozza, mint a tanár.....
2014. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat.
2014. ápr. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!