Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírok alakalmazkodni a...

Nem bírok alakalmazkodni a lányom játékstílusához? Ez mással is van így?

Figyelt kérdés

Lehet rossz anyának tűnök,amiért ezt így leírom,de teljesen kiakaszt és mindentől elmegy a kedvem!

Minden játékban az a lényeg,hogy ő menekülhesen,szaladhasson,kergessem őt!

Ő szalad a gazellával én kergetem az oroszlánnal.

Ha valamit nem úgy csinálok,ahogy neki az tetszik,akkor megsértődik és átnéz rajtam 5 percig,aztán mehet(ne) minden tovább.

Azt is előírja nekem,hogy mikor mit kell mondanom és hanyatt dobja magát,ha eltérek ettől!

Szeret a kis állataival játszani,de amikor előveszi őket elfog a rettegés,hogy vajon,mit fogok most rosszul csinálni és már tényleg úgy játszok vele,mintha a fogamat húznák!

Hiába próbálkozok alig érdekli bármi más játék.néha labdázik velem,vagy autóversenyzünk,gyurmázunk és ezekkel nincs is semmi baj!

De a játszás 90%át ez a másfajta játszás teszi ki!

Pl. Elkezd lovagolni 2 kislány,közben az egyik elmegy vásárolni és a helyére felül egy kutya!Eleinte csak ugat,aztán már tud beszélni is.Közben megtámadja őket egy dinoszaurusz,aztán visszajön a kislány,aki ugye vásárolni ment,de már teljesen máshogy hívják és persze nem is vásásrolni volt,hanem uszodában,de ha én ezt nem tudom,akkor haragszik rám!És ez csak a bemelegítés!

Elég régóta próbálok azonosulni ezzel a játékkal,ha már úgy szeret ilyesmit játszani,de már nem megy!

Öntsetek már belém lelket,hogy nálatok is van "buta játék",amit megpróbáltok kerülni!


2009. dec. 20. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
de hiszen csak egy kislány :D nem várhatod el, hogy sakkozzon veled! te vagy a felnőtt, neked kell alkalmazkodni, ez így van rendjén, a kisgyerekeknek pedig nagyon élénk a fantáziájuk, és lehet, hogy a te racionális agyadnak ez "buta" játék, de hidd el, hogy az ő kis fejecskéjében mindennek értelme van! próbálj meg egy kicsit te is gyerek lenni, amikor játszol vele és felejtsd el a felnőtt gondolkodásodat! próbáld meg te is élvezni,hogy itt most minden megtörténhet, az is, ami a valóságban nem...
2009. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezzel csak az a baj,hogy amint írtam az ő fejében valóban megtörténnek bizonyos "dolgok",amiről nekem nem szól és így fogalmam sincs róla,hogy mit rontok el!

Szóról szóra elmondja,hogy nekem mit kell mondanom és ha eltérek ettől,akkor megsértődik!

Én ezt nem tudom feldolgozni!

2009. dec. 20. 17:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó anya vagy, ha ennyire odafigyelsz a lányodra, a játékára, és a játszópajtása is vagy egyben, gratulálok!!!


Itt a korkülönbség, ami a bibit okozza, hiszen te nem tudsz gyerekül gondolkozni, ami neki teljesen természetes, azt te felnőtt aggyal próbálod felfogni és persze hogy nem megy. Nekem csak az jutott eszembe, hogy szerezz a lányodnak korához illő társat, akivel ezeket teljesen természetesen tudja végigjátszani, hiszen az óvodában is az ő kortársaival fogja megvívni a maga konfliktusait, ami a játékból ered. Menjetek baba-mama klubba, vagy hasonló korú játszópajtások közé, nem feltétlenül mindig neked kell lenni a játszópajtásnak, hiszen te az anyja vagy.


Amúgy a kislányod korát nem írtad meg, de az alapján, amit írtál, vagy ovis, vagy ovi előtt álló csemete lehet és gratulálok hozzá, hogy ilyen fantáziadús gyermek!! Ez így természetes!!

2009. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is mindig így volt, amikor barbiztam. :) Rengetegszer hívtam anyut, hogy játsszon velem, eleinte nagyon próbálkozott, de aztán emlékszem feladta! :D Nagyon szeretett velünk társasozni, vagy bármi értelmeset játszani, de amikor legóztam vagy babáztam mindig kimaradt belőle, csak építeni és öltöztetni segített. Szépen lassan hozzászoktam, hogy egyedül játszok... az asztalom alatt volt berendezve a babaház, mindig oda bebújva beszélgettem "magammal"... ehhez hozzászokott mindenki, és én sem érzem magamat kevesebbnek, amiért ilyet nem játszott velem anyu. Sőt, így utólag már meg is értem! :D Nem muszáj mindig neked játszani a lányoddal... próbáld elkerülni valahogy ezt (főzöl épp, mosol, vagy takarítasz, nem érsz rá leülni, vagy egyszerűen csak nincs kedved, de ha játszotok mást, akkor szívesen beszállsz). Nem mondtad hány éves, de ha elég nagy, akkor kipróbálhatsz valamilyen társasjátékot is. Nálunk pl a Gazdálkodj okosan volt a családi játék, rengeteget játszottunk közösen :)
2009. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Ezt hívják szerepjátéknak! Ami neked zűrzavaros az a pici lánykádnak következetes.Ebbe beleszólásod nincsen hiszen nem láthatsz a fejébe.Jó anya vagy, mert hiszen kevés anyuka tud,vagy engedheti meg magának hogy játszhasson a csemetéjével.A példa amit írtál -a két kislány össze tartozik, de valami folytán el kell szakadniuk(mint amikor oviból a barátnője haza megy anyukájához,ahogyan ő is,természetes még is rossz egy kicsit)helyébe lép valami/valaki ez esetben a kutyus.A kutya nem beszél, de a kislány csak úgy érti ha megszólal,és mivel játékról van szó minden lehetséges!Jön az izgalmas cselekmény,egy támadás aminek jól kell véződnie.A kislány aki vissza tér,már nem ugyan az a személy, csak a játékfigura ugyan az.Ez a csere azért történik mert a történetnek folytatódnia kell(mert jó) ám izgalmasabb ha a fantázia segedelmével új szereplő új helyzetet teremt.-szóval teljesen logikus történet,de ne azonosulni próbálj hanem érezd a játék ritmusát.Vezesd be a saját figurád a történetbe.Válasz egy játékot és ne add ki a kezedből.Legyen a figurád egy félénk,tanácstalan, sok segítséget és vigaszt váró karakter akit gyámolíthat és vezetgethet a kislányod.Nem ti játszotok,hanem a figuráitok kelnek életre!A felnőtt elfelejt játszani,és szinte lehetetlen vissza emlékezned a játékra.A gyereknek határtalan fantázia készlete van, jó formán övé az egész világ!Egy kis tesó kéne a hölgynek...
2009. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm,akinek a lánya most 5 éves.Nem buta a lány,DE ő is játszik ilyeneket.Amikor étmegyek hozzájuk játszani ő is megmondja nekem,hogy mit mondjak és hogy mikor,és megsértődik,ha nem azt mondom és nem azt teszem.Én ezt a helyzetet úgy szoktam kezelni,hogy ilyenkor természetesen azt mondom,amit ő szeretne,hogy mondjak,bár ez teljesen megőrít.Utána megkérem,hogy most akkor játszunk valami mást,de hasonló játékot.Beleszoktam ilyenkor az öldöklős játékokba is menni,amikor megverik egymást az állatok.Azt nagyon tudja élvezni.De aztán viccet csinálok belőle-például idő előtt azt mondom h már megdöglött az állat-SZÓVAL PRÓBÁLD TE IS ÍGY SIETTETNI AZ ESEMÉNYEKET-ÍGY HAMARABB TÚL LEHETSZ A HÜLYE JÁTÉKON.Szerintem nem baj,ha ilyeneket játszik a gyereked,sőt szerintem ez valamilyen szinten kreativitásra is utal.Szóval nagy a fantáziája és ezt megakarja valósítani.Az ő kis lelki világa szerint próbálja alakítani a játékot.Én annak idején a barbie babákkal fejeztem ki ezt a fajta kreativítást,ugyanakkor a fantáziámat is ezzel fejlesztettem a végletekig.Muszáj lemenned a gyermeked szintjére-hogy megértsd:miért játszik ilyeneket?és aztán te is játsz vele boldogan..:)
2009. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kis barátom 4 és fél éves.Nagyon szereti a Verdák című mesét,abból összegyűjtötte az összes benne szereplő autót.Sokáig csak azt lehetett vele játszani,hogy két autó beszélget egymással.Nem csinálnak semmit,csak beszélgetnek.Ha belementem a játékba,ő semmiképpen nem kezdte a párbeszédet,csak nekem lehetett.De amit én mondtam az nem volt jó,előtte ő megmondta hogy mit kell mondania az én autómnak.Mai napig nem tudom mire volt jó neki ez a játék,de hál'istennek ma már mást is lehet vele játszani:)
2009. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
SPIELBERG ANYUKÁJA MONDTA, HOGY ÚGY ZAJLÓDTAK NÁLUK A CSALÁDI EBÉDEK: ANYA JOBBRÓL KÖZELÍTESZ A TÁLLAL, APU EMELED A KANALAT...ÉS MI LETT BELŐLE?
2009. dec. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3-4 év körülinek saccolom a lányod. Ebben a korban egocentrikus világkép uralkodik még náluk, ami azt jelenti, hogy ő, ő és ő mindennek az alfája és omegája, minden legyen úgy, ahogy ő akarja, és te természetesen tudod, hogy ő mit akar, mert még nem tud elvonatkoztatni, nem tud belehelyezkedni egy másik nézőpontba, és más szemszögéből szemlélni a dolgokat. Tehát ha például oviban vagy mamánál volt, akkor ő azt hiszi, te pontosan tudod, mit csinált ott, hisz ő is tudja.

Ez így van a játékban is, ő tudja, hogy mit akar, és azt hiszi, te is pontosan azt akarod.

Szerintem klassz kiscsaj lehet, ne idegeld fel magad a játékán! Légy lazább, mondd azt, amit hallani akar. Amikor pedig megsértődik valami miatt, játssz tovább a magad kedvére. Hamar abba fogja hagyni a duzzogást, és visszatér a játékba, mert izgatja, mi történik.

2009. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jót nevettem :)

Pont mint a fiam, csak ő meg állandóan lő. A háborus játékokat szereti. És ha nem ugy lövök, v nem ott áll a katonám, vagy nem oda teszem a nemtudommit, már nem is jó, akkor már ő nem is játszik, stb. Utálok már játszani, szó szerint kiveszi az energiámat. Pedig ő már 8 éves.

Sajnos én nem tudok neked jó tanácsot adni ezügyben :)

2009. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!