Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista gyermeke van,...

Akinek autista gyermeke van, csináljátok a tej és gluténmentes diétát?

Figyelt kérdés
Segít? Akkor is elkezdhetem (egyelőre csak a tej megvonását), ha még csak gyanítjuk, hogy kisfiam autista?
2014. ápr. 15. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

mi köze a gluténmentes diétának az autizmushoz??

Lehet én vagyok lemaradva,de tudtommal semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2014. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi gluténmentes diétát csináltunk, semmilyen hatása nem volt a gyerekre, viszont jó sok pénzbe került nekünk.

Autizmushoz értő neves szakembereket kérdeztünk meg és mindegyik ugyanazt mondta: autizmustól függetlenül lehet a gyereknek lisztérzékenysége, akkor diétázni kell, de maga az autizmus nem indolokolja ezt a diétát, így ha nincs gastroenterológussal igazolva bármilyen anyagcserebetegség, akkor csak egy fölösleges kör a diéta. Figyelembe kell venni azt is, hogy autista gyerekek általában nagyon válogatósak és az önálló étkezésre való rászoktatás is gyakran nehezen megy, egy fölöslegesen bevezetett diétával még szépen rontani lehet ezeken is.

2014. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig próbáltuk a tejmenteset, de semmi eredménye nem volt. Viszont valakinél bejön, érdemes megpróbálni.
2014. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van akinél sikeres a diéta,erröl jelent meg könyv Natasa Campbell:Gap szindroma.Az emésztörendszer és az agy kapcsolata.Bizonyos ételek valoban hiperaktivitást rohamot válthatnak ki,de csak azoknál eredményes aki VALOBAN tejérzékeny.M.o.-gon Dr.Szánto Linda kisfia ezzel a modszerrel gyogyult meg és lekerült rola az autizmus kod.Mi is probálkozunk a bolti tej helyett rizstejet adok neki,de ami igazán segit autizmusban,ADHD-ban az a HALOLAJ!!!3hét után a kisfiam le tudott ülni az asztalhoz és végigülte az ebédet.Aki érintett az tudja milyen nagy dolog ez,a gyogyped.is mondta,hogy sokat változott.Jo szivvel ajánlom,többet ér mint a diéta,a Halolaj!:)
2014. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem sem sokat segít.
2014. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb. 1 hónapja, hogy kisfiam nem kap tejterméket és 2 hete glutén tartalmú ételeket sem. Sokat változott azóta. Eddig nem foglalkozott más gyerekekkel, most játszik velük, sőt ő kezdeményez! Végig üli az étkezést, hajlandó evőeszközzel egyedül enni, pedig azelőtt ezt teljesen elutasította, etetnem kellett. Pohárból iszik segítség nélkül, eddig csak cumisüvegből volt hajlandó inni. Ha elvettük tőle, akkor inkább nem ivott semmit egész nap! El tudtam kezdeni vele a biliztetést, eddig hallani sem akart róla. Nem tudom, hogy a diéta segített-e vagy sem, de ezeket a dolgokat korábban nem csinálta. Mindenesetre folytatjuk, mert még nem beszél, csak egy-két szót, de talán az is beindul. Reménykedünk.
2014. máj. 9. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Én autista vagyok. 36 évesen diagnosztizáltattam magam, atipusos autizmusom van. Egész életemben kerestem, h mi okozza az iszonyat mrtékű szorongást és alvászavart nálam. Már heti 1 alvásnál jártam. 1 év munkaviszonyom van összesen emiatt, mert amúgy a saját anyám nem hitte el, h autista vagyok, pedig vertem én is a fejem a csempébe. Egy nap tej és glutén nélkül, és, mint akit benyugtatóztak. Teljesen elhagytam mindkettőt. Sosem tudtam, h nem normalis dolog, ha az embernek nincs emésztése, és puffad. Most abba kellett hagynom az antibiotikumot, amit vmi megfázsszerű vacakra szedtem, mert a nyomokban tejtől 5 napig megint nem tudtam aludni. Így, h már elhagytam egy ideje, a mennyiseget is megmondom, mennyi jut a szervezetembe. Eloszor a fejembol megy ki a nyugtato hatas, majd a karomban kezdődik a szorongás, most épp vmiben több volt, azt hittem, belehalok, olyan hascsikarás, fosás. Eddig meg az antibiotikumban levo minimalistol szekrekedes es aranyér. Teljesen hulyesegnek gondoltam, de ma már 100%-ra tudom, h a tej gyakorlatilag idegméregként hat rám, és a nem autista családtagjaimra is. Hisztizik az egyik gyerekem, tombol, a masik meg nezi, mi baja, mert csak az autista fiamnak tudtam még elintézni a diéts kaját az oviban. Én Dr Natasha Campbellnek vmi Nóbel díjjal egyenértékű díjat adnék ezért. És egyet annak is, aki be tudná juttatni ezt az infót a Parlamentbe, hogy ne mérgezze a közétkeztetés a gyerekeket.
2016. febr. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bár már régi a kérdés, de nagyon egyetértek az utolsó hozzászólóval. Kisfiam két éves korában kezdett borzasztó rosszul aludni. Ügyes, okos kisfiú volt, addig szépen fejlődött. Fél év alatt odáig jutottunk, hogy napi 2-3 órákat aludt csak, majd elkezdett visszafejlődni. Míg egyik nap még kirakta az 54! darabos kirakót, pár héttel később a 9 darabossal sem boldogult. Később elkezdett faltól falig vagy körbe-körbe rohangálni, és tudatában sem volt annak, hogy mit csinál. Ezután rángatózni kezdett, karja, feje, szeme... kórházba kerültünk epilepszia gyanúval, végül hazaküldtek, hogy a gyerek tikkel, és hogy nagyon furcsa, hogy autista tünetei vannak, miközben egy barátságos gyerek... Nem tudtam belenyugodni a helyzetbe, bújtam a netet magyarul, angolul, hogy mi lehet az ok. Végül elvittem magánlaborba, ahol ételallergia, ételintolerancia, cöloákia vizsgálatokat kértem. Az ételallergia és a cöliákia negatív lett, de az intolerancia vizsgálat pozitív lett gluténre, tejre és tojásra. 2 nap diéta után a kisfiam este önállóan elaludt, és napról napra jobban aludt.. A rángatózás, faltól falig szaladgálás kb. 1-2 hónap alatt szűnt meg. Újra fejlődni kezdett, ujra tudott játszani. Ennek 4 éve. Jó alvó, jó evő, okos, semmi autista tünete nincs. Azóta a környezetünkben egy másik gyerek is meggyógyult. Ők 5 evesen kezdték a diétát, 3 éve. Sajnos az orvosok nem hiszik, amit a saját szemünkkel láttunk, így én is azt kívánom, hogy valaki érje el, hogy az orvostudomány is elismerje ezt, ahelyett, hogy mindentől elzárkózva csak a tüneteket kezelné! Lehet, hogy nem mindenkin segítene ez, de ha csak az autista gyerekek 10%-a meggyógyulna, az már remgeteg család életét jobbá tudná tenni!
2017. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok. A diétát a mai napig szigorúan tartjuk! A gasztroenterológián végzett visszaterhelésekből tudjuk, hogy a nem alvást nálunk a tojás okozta, a vakarózást a glutén (allandóan véresre vakarta magát a fiam), a többit feltehetően a tej (ezt nem vagyok hajlandó visszaterhelni hosszabb távon), illetve a nem alvás... Remélem, valakinek segíthetnek ezek az információk, mert tudom, hogy milyen rettenetes a tehetetlenség, amikor az ember nem tud segíteni a gyerekének, és nem érti, mi történt az addig jol fejlődő gyerekével!
2017. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!