Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves lányom nem kommunikál...

5 éves lányom nem kommunikál felnőttekkel?

Figyelt kérdés
5 éves lányom jóformán egyáltalán nem kommunikál felnőttekkel. Óvónéni ha kérdezi, akkor bólogat, max egy igen vagy egy nem kijön belőle, de semmi több. Rokonokkal is csak azokkal beszél akikben megbízik. Kicsit olyan érzésem van hogy azokkal beszél akiknek természetes az hogy ő vissza fog válaszolni. azok akik szinte várjárk hogy na mit fog válaszolni a feltett kérdésre azoknál befordul és nem beszél. Köszönni sem köszön. Gyerekekkel szívesen beszél könnyen barátkozik. Itthon is egy cserfes kislány, már kezdi a hiszti korszakot is maga mögött hagyni, ha én látom akkor egy teljesen normális, átlagos kislánynak tűnik. Az óvónő mondta is hogy látszik rajta hogy nem az az igazi énje amit az óvódában mutat. Mit lehet tenni vele, mi lehet a baj hogy ennyire bezárkózik? Iskolában pedig beszélni kell majd a tanító nénivel. Nem lehet annyiban hagyni.

2014. ápr. 23. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg egyáltalán semmilyen felnőttel sem kommunikál, akkor én szakember segítségét kérném.

Biztos van valami oka, ha egyébként a gyerekekkel meg beszél.

Talán megijesztette valahogy korábban egy felnőtt és ezért fél a felnőttektől?

2014. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javasolt szakemberhez fordulni, majd ő találgatja az okokat.
2014. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk párom lánya ilyen. Ha közeli rokonnal, mama-tata, kérdezik válaszol, de ha idegenek között vagyunk, vagy olyan emberrel találkozik akit ő annyira nem szeret akkor egyszerűen úgy csinál mint aki meg se hallja hogy hozzábeszélnek. Nem szégyenlős, egyszerűen csak lekakálja, hogy szépen fejezzem ki magam. Én rá szoktam szólni, nem hagyom rá és sajnos sokszor "szankciókat" is kell bevezetni. Anyukámat például látványosan nem szereti, pedig semmi rosszat nem mondott neki soha, mindig próbált kedveskedni neki de a lány utálja anyumat. Mikor mondom neki, hogy ő csinált valami sütit akkor fújog pedig még meg se kóstolta, vagy sokszor nem köszön neki, levegőnek nézi stb. Egy gyereknek szerintem tisztelnie kell a felnőtteket annyira hogy minimum köszönök és ha kérdeznek normálisan válaszoljon rá. 5 évesen már nem olyan kicsi szépen el lehet beszélgetni vele, hogy ez így nem helyes. Ha nem válaszol nem szabad ráhagyni, meg kell kérdezni hogy na kislányom mit mondott xy? Ismételd el. Ilyenkor kiderül, hogy hallotta vagy sem (persze mindig hallják...) és addig nem engedni tovább a beszélgetést míg nem válaszol. Nálunk is sokszor van hogy ami őt érdekli arról magyaráz és nem érdekli ha valami mást kérdeznek tőle.
2014. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen kell rögtön orvosért kiáltani.


Én felnőttként vagyok hasonló. Ha idegenekkel találkozok elcsendesedek, és azt is megfigyeltem, hogy felveszek egy maszkot, szerepet.


Ha sokáig nem találkozok valakivel, akkor szintén vissza esek.

Én is felnőttem azért :) Szerintem szépen játékosan nem faggatva próbáljátok bevonni. Ha nagyon nem akar, lehet csak ilyen a természete. (társaival jól kijön, én nem aggódnék)

2014. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanilyen volt 5 évesen. Most sem a világ legnyitottabb gyereke, de azért alakul a dolog. :) Ő mindig is zárkózott volt, nem szeret idegenekkel (sem gyerekkel, sem felnőttel) beszélni, kisebb korában, ha kérdezték max igennel, vagy nemmel válaszolt, illetve bólintott, vagy azt sem. 4,5 éves volt, mikor megszületett az öccse, és 3 hónapos volt a kicsi, mikor már ott tartottunk, hogy rajtam, az apján és a nagyapján kívül senkivel sem kommunikált, vagy csak hosszabb feloldódási idő után. Nem beszélt egyik mamájával sem, akikkel szintén gyakran (napi szinten) találkozott. Ekkor elvittem pszichológushoz, akihez 2 alkalommal tudtunk elmenni (mert utána pont elment nyári szabadságra) és megállapította, hogy tény és való, hogy a lányom zárkózott típus, (pont mint az anyukám), és ez az idő múlásával oldódni fog, de ez az alaptermészete, tehát soha nem lesz egy társaság középpontja típusú gyerek. Tartottam is akkor a szeptemberi ovikezdéstől 5 éves korában, hogy fog bárkivel is beszélni, de csodák csodájára nem volt semmi gond. Persze nem jelentkezett magától 1-1 kérdésnél, feladatnál, de ha kérdezték, akkor válaszolt (jól). Azóta most első osztályos, és féltem tőle, hogy majd nem fog szorgalmasnak tűnni, mert az új környezet miatt majd meg sem mer mukkanni. Csak a tanító néni és a hely volt más, faluban lakunk, így ugyanazokkal ment egy osztályba, akikkel előtte 4 évig oviba járt. Ehhez képest a szorgalma mindig 5-ös, nyílt napon magam is láthattam, hogy majd kiesik a padból, ha a tanító néni kérdez valamit. Most sem szalad oda a tanítónénihez, hogy beszámoljon mindenféle élményéről, mint sok más gyerek teszi, de legalább már kérdez, ha szeretne valamit és válaszol is mindenkinek. Szóval ne aggódj, biztos sokat fog ez alakulni az iskoláig. Addig is max biztasd, hogy nyugodtan válaszoljon, ha megteszi, akkor dicsérd meg. Mivel ilyen az alaptermészete, teljesen nem fog megváltozni, de azért előbb-utóbb könnyebb lesz. :)
2014. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itthon, meg a rokonoknál akikkel jóba van, illetve gyerekek között nem ilyen. Csak felnőttekkel. És az óvónénink is már 1,5 éve ismeri és ő sem hallott még tőle igen/nem válaszon kívül mást. Sőt unokatesóm vigyázott rá egy délutánt, és egész délután nem szólt neki hogy pisilni kell vagy szomjas. ahogy apja érte ment, a nyakába vetette magát és odasúgta neki hogy pisilnie kell és szomjas. Pedig az unokatesóm mondta neki, hogy szóljon ha pisilni kell vagy ha kér valamit. Az oviban sem szól mikor az ennivalót osszák, hogy ő ezt nem szereti. Inkább mindig otthagyja, ahelyett hogy azt mondaná hogy én most ebből nem kérek mert nem szeretem. És félek hogy ha majd suliba megy, akkor még rosszabb lesz mert ott már egyfajta számonkérés is lesz, ahol még a kezdeti bizonytalansághoz az is társulni fog, hogy nem lesz esetleg biztos a tudásában és azért nem mer majd megszólalni.
2014. ápr. 24. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik szelektív mutizmusnak. Igazad van, az iskolában ez komoly problémák forrása lehet. Én most keresnék fel egy gyerekpszichológust, aki megmondja, hogy szükséges-e valamilyen terápia, vagy sem.
2014. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!