Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Z és SZ hangok helyes képzése?...

Z és SZ hangok helyes képzése? Kislányom 3 éves és ezeknél a hangoknál a nyelve a foga közt van kicsit pösze. Hogyan gyakorolhatnék vele itthon?

Figyelt kérdés
Amúgy szépen beszél és sokat elég rég óta. Csak ezzel a két hanggal van gondja. Milyen szavakat mondassak vele gyakorlásképpen vagy hogy csináljam? (külföldön élünk nem tudom logopédushoz vinni.)
2014. júl. 15. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4 lesz hamarosan. Nála a ny és az n még ugyanúgy hangzik, nem mondja a L és R betüt. Az óvónénink egyben logopédus is egyben és kérdeztem én is, hogy hogyan segítsek neki. Azt mondta sehogy, ne magyarázzam azt sem, hogy hova tegye a szájába a nyelvét, mert általában 5 éves korra megoldódnak ezek a problémák. Ha nem, akkor logopédus segít, de ha otthon én "segítek" neki, lehet, hogy többet ártok, mint használok.
2014. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Interdentális szigmatizmusnak hívják, amit leírtál (szerintem a c hangot is hasonlóan ejti, csak talán az nem olyan feltűnő). Játékos nyelvtornával tudjátok erősíteni a nyelv izmait és megtanul tájékozódni a szájtérben és szájtéren kívül a nyelvével. Interneten kutakodva találhatsz ilyen feladatokat. A hangok javításával ne próbálkozz, az tényleg logopédus feladata lesz majd 5 éves kora után. Ha még netán cumizik vagy szopja az ujját, addig nem is fog változni.
2014. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!