Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes szülői magatartás,...

Mi a helyes szülői magatartás, ha azt hallja vissza, hogy az iskolában azt beszélik, hogy a gyermeke biztos azért sírja el magát egy-egy sikertelen feladat elvégzése után, mert itthon biztos kiabálunk vele?

Figyelt kérdés

Mélyen felháborít,hogy így kibeszélnek egy első osztályos kislányt,és ezzel minősítenek engem is. Bármilyen hihetetlen,soha nem kiabáltam Vele,nem volt rá szükség,nagyon jó magatartású gyerek,csak az utcán kellett utána kiabálni,hogy várjon meg minket (az egyik testvére még elég lassan sétál),ne siessen annyira.

És ezek tanítják a gyermekem,ezek tanítanak erkölcstant.. :-/ .

Ti mit tennétek? Hagynátok szó nélkül? Ha nem hagyom,akkor esetleg a gyerek láthatja kárát... Dühít,hogy az ilyenek neveztetik magukat "tanítóknak"...


2013. szept. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ki mondta ezt? Mikor mondta? Hogyan mondta?

Neked mondta? A szomszéd mondta neked vissza?

2013. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben tudniuk kéne a tanítóknak, hogy amit a gyerek mond, az nem mindig úgy van..... az enyém is mondta, hogy ha ez vagy az lesz, az anyja megöli.... na ez pont nem az én szóhasználatom, ki sem ejtettem a számon, még csak nem is verem, a büntetés nálunk a kedvezmények megvonása (tévé, számítógép, édesség).

Szerencsére nem volt belőle ügy, mert ismer a tanár, de akkor is ciki volt.


Ha gondolod, beszélj a tanárral, főleg amiatt, hogy ne kibeszéljen a hátad mögött, hanem ha úgy érzi, gond van a gyerekkel (sír ha kudarcélménye van), akkor jelezze neked, és megbeszélitek.

2013. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha jól értem, egy szülőtárstól hallottad ezt vissza. Szerinte a tanító híreszteli ezt a lányodról?

A helyedben én mindenképpen beszélnék a tanítóval, de nem úgy, hogy „hallom, miket híresztel a gyerekről”, mert könnyen lehet, hogy a szülőtárs is egy másik szülőtől hallotta, akinek mondjuk a gyereke mesélte, hogy a lányod sír, és ez csak egy rosszindulatú pletyka.

Ehelyett felvetném, hogy a kislány sír, és megkérdezném, mit gondol, tudna-e segíteni abban, hogy könnyebben vegye ezeket a helyzeteket, mert ő biztos látott már ilyet, blablablabla. A reakcióból, ahogy a tanító egy ilyen pozitív, segítségkérő közeledésre reagál a tanító, sok mindent le tudsz majd szűrni.


Nyugodj meg, az a nem normális, aki ilyet gondol, mint amit írtál, egy gyerekről és a szüleiről ennyi információ alapján! Sajnos (főleg a kislányok) hajlamosak „teljesítménykényszeresek” lenni, ismerek olyat, aki annyira stresszelt elsőben, hogy elkezdett éjjel bepisilni – pedig a szülei sosem ostorozták, szidták, hogy milyen egy-egy eredménye, és a tanítónői is jó fejek.

2013. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem egy másik anyuka mondta.

Konkrétan apósomnak mondta vissza az újságos,akinek a főnőkének a felesége az iskolában tanítja a lányomat.

2013. szept. 12. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hallottad már, hogyan terjed a pletyka? No pontosan így!!
2013. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!