Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor lehet teljesen kizarni...

Mikor lehet teljesen kizarni az autizmust? Vagy mik azok a jelek amik biztosan arra utalnak egy 2,5 eves gyereknel?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Az egyik legmarkánsabb korai tünet a közös figyelem és az érdeklődés megosztásának hiánya. Például ha a szülő próbálja rámutatással felhívni a gyermek figyelmét valamire, akkor a gyermek nem követi a mutatás irányát; a gyermek spontán nem mutatja meg szüleinek a neki tetsző dolgokat. A kisded nem vesz örömmel részt a szociális játékokban (pl. kukucs játék, süti-süti), nem utánozza a hétköznapi cselekvéseket. Később közös tevékenységbe, játékba nehéz bevonni, inkább a magányos foglalatosságokat részesíti előnyben. Érzelmeit kevéssé és időnként szokatlan módon fejezi ki, mások érzelmeire is kevésbé reagál (pl. nem osztja meg örömét, örömében kezével repked; nem veszi észre, ha a másik személynek baja van, bajban nem kér segítséget). A szemkontaktust többnyire nem tudják megfelelően alkalmazni a szociális interakciók szabályozására.
2014. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

-A szemontaktusra való képtelenség nagyon jellemző. Elkapja a tekintetét, rövid szemkontaktus, mögötted a falat nézi, semmivel nem lehet lekötni a figyelmét.


-Fül betapasztása, "repkedés", rugódzó-dölöngélő mozgások.


-Suta finommotorika, kézügyesség.


-Kerüli a fizikai kontaktust, nem lehet fölvenni, megsimogatni, megpuszilni mert nem hagyja.


-Nagyan "akaratos", csak nagyon kevés dologt hajlandó enni, viselni, vagy a napi játékba bevonni. Tehát csak sárgarépa jó, és csak karikázva. Csak ugyanazt azt a lila pulcsit akarja, heteken át, folyamatosan. Ezek hiányában félelem, pánik, hiszti.


-Rituálisan ismétlődő cselekvések, igény a szigorú napirendere. Mindig ugyanazon az útvonalon séta, ugyanaz az egy mese. Változás esetén káosz, látható félelem.


-Ezen kívül a beszéd hiánya vagy visszamaradása is jel. Egy-két szó vagy mondat állandó, kontextus vagy értelmezés nélküli ismételketése.



:a válaszoló dolgozott autisztikus spekturmba sorolható gyerekekkel:

2014. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat.Leirnam 2,5 eves kisfiam,hogy szerintetek van e okom aggodni.nos amint irtam 2,5 eves,es nem igazan beszel,mondatokat nem alkot,de 1 eves kora ota kint elunk Amerikaban,magyart csak tolunk hall otthon,mindehol mashol angolt,angolul koszon mindenkinek,es az elkoszoneshez is ezt a nyelvet hasznalja,valahogy szimpatikusabb neki,szeret mindenben segiteni,takaritas porzszivozas,stb...szeret biciklizni(potkerekkel),imad agyon ugralni,maszni mindenhova,9honapos volt mikor elkezdett jarni,szobatisztassagl masfel hete probalkozunk,nappalra nincs pelus,szol ha kell,bar vannak napok amikor ugy kell neki konyorogni hogy ulljon ra mert se a pelusban nem hajlando sem a wc-re(szukitovel),bilit nem szereti.Nagyon jo alvo este9tol-reggel 8-9ig,imad enni,nem valogatos,baratsagos felnotekkel is,gyerekkel is,hisztizni 1-2 honapja kezdett,de csak itthon max 10 perc.Neha szalad labujjhegyen de kozben nevet,szerintem csak bohockodik...De mondjatok velemyt.Eljatszik egyedul is de a tarsasagot is igenyli.Irtam hogy baratsagos mindenkivel,de neha ha koszonnek neki akkor le nezz a foldre,bar vissza koszon(szerintetek ez meg normalis szegyenloseg?)26 honapos koraig cicizett addig csak ugy aludt el,amiota nincs magatol befekszik es elalszik.Szeret sikongatni,csak ugy semmibol semmi,bar szerintem direkt csinalja mert tudja hogy a falra maszok tole :) egyebkent bujos,olelgetos,puszilgotos,de neha letorli a pusziainkat :)felhivja a figyelmunket ha lat valami szamara erdekeset,stb.szoval ami a legjobban aggaszt az az hogy nem beszel ugy ahogy azt mar kellene,szerintetek csak a lustasag van mogotte vagy a ketnyelv tenne be neki,esetleg olvastatok meg valami furcsat?Bocsanat ha hulyen hangzik a kerdesem,de elso gyerkoc,25 eves vagyok,csaladom nincs korulottem ezert a ti velemenyetekre lennek kivancsi.
2014. júl. 24. 22:52
 4/20 A kérdező kommentje:
Meg hozza tennem mondokazni nem igazan szeret,ha meset olvasnek neki akkor sem marad mellettem sokaig,de a kepeskonyveket szereti,ha kerdezem mi hol van siman megmutatja,neha mar o mondja hogy mit lat,de az en mesem nem hallgatja meg
2014. júl. 24. 22:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem autista. Simán 'csak' megkésett beszédfejlődésű... az én kisfiam sem beszélt ennyi idősen, aztán három évesen rohamos fejlődést mutatott, most három és fél éves, és ámulnak a körülötte levők:) Amiket leírtál az alapján egy teljesen átlagos kisfiú... Amúgy minden ember hordoz szerintem egy-két autisztikus tünetet, de attól még nem autista.
2014. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo,koszonom hogy irtal es megkerdeznem hogy fejlesztettek otthon valamilyen gyakorlatokkal vagy csak siman magatol indult be?
2014. júl. 24. 23:04
 7/20 anonim ***** válasza:
Átvittem egy kisebb közösségbe, egy családi napközibe. Az is segített szerintem.
2014. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok -vidd el szakemberhez, de csak azért, hogy megnyugodj. Én két évesen elvittem, és kizártak minden idegrendszeri eltérést-így az autizmust is.

Nekem egy bölcsödei jellemzésben nagyon leminősítették a gyereket, azért vittem el szakemberhez. Átvittem egy másik közösségbe, és most ott meg ámulnak, hogy milyen okos ez a gyerek.. (akit mások két évesen leminősítettek)

2014. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Még anyósom is ámul a gyereken, gondolhatod akkor:)
2014. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
:) hat akkor tenyleg nagyon belejott :) esetleg emlekszel mik voltak abban a bolcsodei jellemzesben?Gyerek orvost kerdeztuk meg aprilisban,azt mondta akkor teljesen rendben nezz ki gyerek,csak lehet betesz neki az angol nyelv is,nem mondom hogy az alatt a par honap alatt nem fejlodott valamit a beszelokeje de annyira nem vitte tulzasba,de valoszinu elviszem tenyleg csak azert hogy meg valaki azt mondja nyugi minden ok.anyak mar csak ilyenek vagyunk parazunk mindenen :)
2014. júl. 24. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!