Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt esetleg olyan anyuka...

Van itt esetleg olyan anyuka akinek a babája GALAKTÓZÉMIA betegséggel született?

Figyelt kérdés
Szeretném felvenni a kapcsolatot hasonló helyzetben levő anyukákkal. köszönöm válaszotokat. 2 hetes baba anyukája
2010. jan. 18. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A galaktozémia a tejcukorallergia. Igy könnyebben fogsz sorstársakat találni.
2010. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem nem babám van hanem egy nyolc éves lányom.Nálunk három éve derült ki hogy tejcukorérzékeny a kislány.Mire vagy kíváncsi?
2010. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk komolyabb a betegség mert vele született, és nem nővi ki soha, egész életében nem ehet tejtermékeket és glükoz tartalmú élelmiszereket. Ha mégis tönkre megy a mája a veséje és súlyos idegrendszeri károsodást okoz, sőt szellemi visszamaradottságot is. Én gyerekkoromban szintén tejcukorérzékeny voltam (azt mondták a dokik nem egyenlő a galaktozémiával), de kinőttem. Bár csak ennyi lenne a baja. Már a kiszáradásig mérgeztük szegénykémet az anyatejjel mire jelentkeztek a tünetek: hányás, aluszékonyság,stb. Még nem tudom pontossan miket ehet majd a későbbiekben,majd csak most fogunk találkozni egy diatetikussal. Nálatok mit mondanak az orvosok? kinővi? mennyire súlyos? miket ehet? Köszönöm válaszodat
2010. jan. 19. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs nem tudtam hogy ilyen nagy a baj.De ha nem adsz neki tejet és tejterméket akkor nem fog romlani a helyzet,nem?Szója alapú dolgokat kaphat?
2010. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem még a hetvenes években diagnosztizálták a galaktóz anyagcsere zavart (ez szerintem viszont már az),3-4 éves voltam addigra, úgyhogy nemcsak két hétig "mérgeztek", és meg gyógyítottak (a 70-es években, amikor még diétás termékekről hallani sem lehetett). Igaz sokat voltam kórházban eleinte. És most már ehetek bármilyen tejterméket (bár a tejért nemrajongok, de azt mondták ez nem ritka a betegség után és inkább csoda hogy a többitejterméket negeszem), semmi baja a májamnak, nem vagyok visszamaradott, sőt ha mondhatom intelligensnek számítok. (legalábbis az IQ-m alapján)

Úgyhogy ha akkor tudták kezelni akkor most miért ne tudnák vagy miért nem tudják? Lehetnem is akarják, mert így van kinek eladni a drága gyógyszereket, termékeket?

2010. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Loach válasza:
Annyira nem könnyű sorstársakat találni, mert a galaktozémia viszonylag ritka. Küldj e-mail, és segítek! Nekem a kisöcsém galaktozémiás születésétől fogva, a szüleim szívesen segítenek.
2011. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Loach, és kedves Kérdező!

A kisfiamnál most derült ki a galaktozémia, ő most két hetes. Örömmel venném, ha beszélgethetnék Veletek a tapasztalaitokról, ezzel a betegséggel kapcsolatosan. Előre is köszönöm!

2012. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!