Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is küzd ilyen "gyes...

Más is küzd ilyen "gyes betegséggel"?

Figyelt kérdés
2 pici fiú anyukája vagyok! 3 és másfélévesek! 4 éve vagyok itthon de akkora változásokon mentem keresztül,hogy hihetetlen! Eddig soha nem érdekelt a rend a lakberendezés a mosás a a stb most pedig megszállottan takarítok pakolok gyereket nevelek! Amit utálok magamban,hogy egy pár napig még egy hegyet is elhordok mindenhez van kedvem időm csinálom csinálom délelőtt délután játszótér de jön valam gógyi a fejembe és utána 1-2 napig felkelni sincs kedvem persze a gyerekeket ellátom de ennyi! Utálom ezt a hangulatváltozásaimat nagyon..... Valami jó vitamin vagy gyógyteát tudtok ajánlani szeretnék mindig olyan fitt lenni mint a "tök Jó napjaimon" Vagy esetleg valami bajom van? Sokat vagyunk egyedül apánk dolgozik reggeltől egész késő estig de hát valamiből ugye élni kell:)
2011. szept. 7. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,


szerintem ez teljesen normális. Még nálam is ez van, nekem egy kislányom van, és mellette 4 órában dolgozok. Egy pár napig pörgök ezerrel, kristálytiszta rend, és minden, ahogy nagyanyáink csinálták, aztán egy jó ideig pedig semmihez sincs energiám, nincs kedvem kidugni az orromat a lakásból, emberundorom van stb. Én ezt a havi dolgokkal hoztam összefüggésbe. De lehet csak nem éghet az ember lánya mindig 100 %-on... mondjuk így az ősz közeledtével én kinéztem magamnak egy vitaminkészítményt, de nem tudok tapasztalatot mondani még, megpróbálom, hátha jó lesz (neuroptim a neve) vagy még a magnéziumot mondják, h nem rossz, segít szinten tartani az ember lelki egyensúlyát (mert ebből következhet az energia hiánya)

2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium, citromfű-orbáncfű tea válltozatos táplálkozás

és probálj ki mozdulni

heti 1-2 táncház, baba mama torna a sport jót tesz a közérzetnek mert boldogság hormonokat szabadit fel

menjetek játszóházba, ha jártok templomba ott is sok a program, hétvégén apuval kettesben pikknikezés

Kimeritő 2 gyerköccel nem csoda ha fáradt vagy.

2011. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Ez bizony depresszió! POnt azért veszélyes, mert nem gondolod, hogy depis vagy!

Nem biztos, hogy olyan mértékű, hogy pszichiáterhez kéne menned, de figyeld magad, és inkább gyogyó, mint a gyerekek érezzék, hogy baj van.

Ki kéne ruccannotok sokat, illetve minél hamarabb visszamenni dolgozni.

Nekem 10 hónapos ikreim vannak. Kb ugyanez van nálam is. Anyukám épp megjegyezte, hogy régen jól elvoltam rendetlenségben, koszban, most meg a wc-ről lehetne enni és dührohamot kapok néha, ha egy morzsát találok!

Ez sajnos a megváltozott körülmények hozzák ki. Eddig dolgoztál, barátnőztél, buliztál, most meg felelősen kell viselkednek a gyerekek felé, a párod felé is, és még ott a háztartási munka!

TESSÉK KIKAPCSOLÓDNI!

2011. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem depresszió, ugyan már, aki nem gyesen van, hanem dolgozik, az mindig ugyanolyan kitörő lelkesedéssel megy munkába? Ugyan már...

Az a jó abban (többek között) hogy otthon vagy, hogy a saját főnököd vagy, megteheted, hogy időnként lazítasz. Nekem egy 3 és egy 1 évesem van itthon. :-) Vannak napok, amikor pincétől a padlásig kisuvickolom a házat, van, amikor mindenfelé megyünk a gyerekekkel, de akad olyan is, hogy a gyerekeket ellátom, de játszanak magukban, én meg kicsit chatelek, olvasok, megnézek egy nap 3 filmet. Megtehetem, hát miért ne tenném? Sőt, szoktam direkt "gyúrni" ezekre a napokra, pl. megfőzök előre, hogy legyen ilyen lógós napom, mert az is kell. Örülj, hogy megteheted és ne parázz, semmi gond nincs veled, emberből vagy.

Nekem is rengeteget nincs itthon a férjem, gyakran napokig, hetekig nincs itthon a munkája miatt, egyedül vagyok a gyerekekkel, háztartással, mindennel. Kell néha lazítani is. Szuper itthon lenni a gyerekekkel, örülök, hogy megtehetem, de nem várom el magamtól a 365 napos lelkesedést. Nekem is lehet rosszabb napom - a gyerekek ilyenkor sem szenvednek hiányt semmiben, csak legfeljebb nem vagyunk a játszón órákat, vagy nem festünk, gyurmázunk, mesélünk órákig, eljátszanak szépen magukban is, sőt, szerintem még szükségük is van arra, hogy feltalálhassák magukat. Az enyémek legalábbis nem panaszkodnak, nagyon jól elvannak.

Mindentől függetlenül nem árt egy kis vitaminutánpótlás, nekem a foreveres cuccok jönnek be, a ginkgo és a gin-chia kifejezetten élénkít is, szuper, ha gondolod, próbáld ki.

2011. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!