Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehet a szülő, ha figyelem...

Mit tehet a szülő, ha figyelemzavaros gyermeke rendszeresen nem jelöli be a házi feladatot és emiatt folyamatosan fekete pontot kap?

Figyelt kérdés
Hiába kérlelem, hogy figyeljen jobban oda képtelen rá.
2014. okt. 13. 09:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Jól értelek, lehet, hogy még segítséget is kapunk ebben?

Nem feltétlenül a trehány gyereket látják, hanem a segítségre szorulót?

De örülök!

2014. okt. 13. 11:09
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha van hivatalos szakvélemény arrol, hogy figyelemzavaros, akkor segiteniuk kell, igen. Anélkül csak trehányságnak veszik.
2014. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

nem értem. ha 5ig van bent, akkor meg is csinálják tanulószobán a leckét. miért kap beírást ha kész a leckéje?

vagy délután ő nem csinálja meg míg a többiek igen?

nálunk csak a verseket, hétvégi házikat írják fel, azt meg meg lehet tenni, hogy egy anyukát megkérsz, hogy péntek esténként írjon rád mondjuk fb-on, biztos szívesen megteszi

2014. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is elég problémás,hiába van lecke füzete,nem írja be,mert "nincs rá ideje"!

Így mini post it-ekkel oldjuk meg.Letép egyet,és a könyvben odaragassza,ahol a lecke van.

Ez bevált,persze vannak még hiányosságok,pl.tegnap este negyed 9-kor jutott eszébe,hogy van még leckéje...

2014. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A napköziben sorban kapja a jutalommatricákat, hogy ügyes és aranyos volt, szépen megírta a házit, másnap pedig kiderül, hogy meg sem csinált mindent .

Tanítónéni nagyon korrekt, igazságos, de követel és jogosan teszi!

Kicsit azt érzem túl is pátyolgatja a fiamat, nagyon jellemző, hogy a pozitiv dolgokat emeli ki, szerintem engem is sajnál.

Én viszont egy túlérzékeny anyuka vagyok, aki mégtöbbet szeretne kihozni a fiából és a legkissebb kudarcon is képes vagyok rágódni.

Ilyenkor mindig jól jön a " gyakori kérdések.hu " :-D , mert mindig kedves és türelmes emberek segítenek nekem.

Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólásokat!

2014. okt. 13. 21:10
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha papírotok van a figyelemzavarról, az iskola pedig integráló, akkor kutya köteles ebben segíteni!

Figyelemzavaros, hiperaktív gyerekeknél mindig jól jön a házi feladat füzet, amiben minden óra végén beírja a házikat, a tanár pedig aláírja. Egy osztályban van kb 2 SNI-s max 3. Egy gyors kontroll a tanár részéről abszolút elvárható ebben az esetben. A gyereket pedig rendszerességre szoktatja.

2014. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem csak szimplán szétszórt a gyerekem, és már 3. éve küzdünk ezzel a leckeüggyel. Mikor a szülőin egy másik anyuka (akinek szintén ilyen a gyereke) felvetette a leckefüzet ötletét, a tanítónő kerek perec megmondta, hogy ez a gyerek dolga, ő nem fog szólni senkinek külön, hogy írja fel a leckét.

Eleinte rém kínosnak éreztem, hogy folyton másokat kell hívogatnom délután leckeügyben, aztán szépen lassan kiderült, elég sok gyerek így van ezzel az osztályban.

Igen, számomra is érdekes, hogy nem ellenőrzik a leckéjüket, ha már 3-tól 4-ig leckeíró idő van, és ott meg kéne csinálni. Ám sajnos nem teszik, így mi kényetelenek vagyunk itthon minden nap átnézni, megkérdezni. Bevallom, ezt sem tartom normálisnak, szerencsétlenek egész nap bent vannak a suliban, és utána sem játszhatnak, hanem itthon is nyüstölni kell őket.


A postites ötlet jópofa, kipróbálom. :)

2014. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
az én fiam is figyelem zavaros már 4 éve de soha nem kapott fekete pontott ilyenért ,mert alsoban mindent megcsináltak a suliban minden leckét ,most felsőben szoltak a szülöin hogy a tanuloszobán csak az írásbelit tudják megcsinálni szóbeli dolgot,ugy mint magyar történelem ,környezet,angol ,itthon nézük át ,én minden reggel szolok neki hogy hozza haza a magyart ,illetve pénteken a délutános tanárnénit megkérdezem mi a házi hétvégére illetve fiamat hogy betete e azt a könyvet füzetett.igy általában ki tudjuk védeni a figyelemzavar miatti tanulási gondokat.
2014. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én a tanárnőnek szoktam írni az üzenő füzetbe, vagy - mivel év elején megadta az email elérhetőségét - emailben hetente és kérdezek a házifeladatokról.
2014. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%

Én csak azt nem értem, hogy engedig haza anapköziből úgy, hogy nincs kész a lecke. Az egész osztály ugyanazt kapja leckének, nem? Most komolyan, annak idején a mi szüleink sem emaileztek a tanárral meg más szülőkkel, és ezért csak meg lehetett ezt oldani.

Miért csinálnak a tanárok ekkora cirkuszt, ahelyett, hogy kezelnék ezt helyben???

2014. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!