Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Üt, rúg, harap. Mit kezdjek vele?

Üt, rúg, harap. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elöljáróban gyorsan elmondanám, hogy nem az én gyerekemről van szó. (és éppen ezért is sokkal nehezebb ezt megoldani szerintem)

Bébiszitterként dolgozom és egy 5 éves kislányra vigyázok. Ha valamit nem kap meg egyszerre ahogy kéri megrúg, megüt, megharap, legutóbb pl. úgy, hogy napokig látszott a helye... A szülőknek elmondtam de csak annyit mondtak rá, hogy türelmesebbnek kell lennem vele, mert most nehéz korszakban van (bébiszitter váltás, én kb. 1 hónapja vagyok még csak itt, a legjobb barátnője elköltözött). De nagyon nagyon fel tudom magam idegesíteni amikor ilyeneket csinál, fel tudnék robbanni, olyanokat tudnék neki mondani...ha a sajátom lenne a fenekére is biztos kapna egyet kettőt..De őt nyilvánvalóan nem bántom. Egyszerűen nem ismeri azt a szót, hogy "nem". Borzalmas, hogy milyen hisztiket levág..akár az utcán is. Ha tudtok valamiben segíteni azt szívesen fogadnám. Hogy mit csináljak ilyenkor, vagy mit mondjak neki..Nem tisztel ez nyilvánvaló, de hogy érhetném azt el? Hogy ne akarjon többet megütni, megrúgni, stb. Nyilván az lenne a legegyszerűbb ha az lenne amit ő akar, de azt nem fogom csinálni. Dolgoztam már bébiszitterként egy évet, de ott nem volt ilyen problémám, úgyhogy ez a helyzet most teljesen új nekem.


2014. okt. 29. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Valoszinuleg a szulei is verik a gyereket, ezert verekszik o is.


"..ha a sajátom lenne a fenekére is biztos kapna egyet kettőt."


A leheto legrosszabb megoldas, pont emiatt tortenik az ami.


Ha nem birsz vele, mondj fel, aztan kesz, bajlodjon vele mas.


Turelem, figyelmfelkeltes es -eltereles, hatarozottsag (de nem agresszio!) szeretet. ezek a kulcsszavak. Bar ehhez azert erzek kell, es ha te felhuzod magad es te is utned inkabb, akkor neked egyertelmuen nincs ehhez erzeked.

2014. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szülei nem verik. Épp ellenkezőleg, mindent megengednek neki. Azért vannak szerintem dühkitörései amikor valamire én nemet mondok.
2014. okt. 29. 10:30
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Tipikusan az a gyerek verekszik, akit utnek. Ez tapasztalat.


A duhkitoresek meg a frusztraciotol vannak. Hogy pontosan mi okozza a frusztraciot, azt igy kivulrol nem lehet megmondani.

2014. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most mondom, hogy nem verik:) Itt élek velük, látom, hogy mi hogy zajlik:)
2014. okt. 29. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Legyél gyorsabb nála, és fogd le.

De még előtte, nyugodt állapotában mondd el neki, hogy nem üthet meg akkor se, ha dühös, viszont így és így kifejezheti, hogy nagyon mérges. (kiabálhat, toporzékolhat, földhöz csaphat valamit,stb.) Akkor te tudni fogod, hogy baj van, és segítesz neki. Pl. köthettek valami kompromisszumot. Egy 5 évessel már kiválóan lehet alkudozni, ha egyszer megértette a dolog lényegét.Vagy egyszerűen csak együtt érzel vele, mert tényleg jó lenne még fennmaradni, még egy csokit enni vagy akármi, de sajnos nem lehet.

Az se rossz, ha jutalmazni kezded azokat az eseteket, amikor mérges volt, de sikerült civilizált keretek között kifejeznie az érzéseit. Készíthettek táblázatot, ahová ilyenkor kap egy matricát és mondjuk 5 matricát beválthat valami jutalomra (extra játékidő, mese, csoki, ilyesmi). Ha mégis elveszíti a fejét és rugdosódni próbál, a matricából NEM veszünk vissza, de természetesen nem is kaphat újat, csak kedves biztatást, hogy legközelebb majd biztos sikerül.

2014. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írnál néhány példát, hogy mire szoktál neki nemet mondani???
2014. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha úgy csinálsz mintha észre sem vennéd, elfordulsz tőle, stb, akkor talán előbb utóbb rá jön, hogy ezzel nem tud rád hatást gyakorolni. Nagy kárt végül is nem tud benned tenni egy 5 éves, nem igaz?
2014. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, először is, köszönöm, hogy írtatok, kaptam hasznos tanácsokat. Másodszor pedig..válaszolva a kérdésekre: Ok, teszem azt kórházba nem kerülök miatta:) de azért akkor is elég fájdalmasat tud ütni és rúgni mikor teljes erejéből csinálja, vagy éppen tépi a hajamat...sajnos elég hosszú hajam van:) Mire szoktam nemet mondani...pl. amikor "csak még egy mesét" akar megnézni (miközben már egyszer vagy kétszer engedtem neki) vagy amikor édességet szeretne vacsorára, vagy amikor haza kell mennünk a játszótérről mert a pici tesója bepisilt. (ilyenkor mindig egyszerre haza kell mennünk, az anyukájuk mondta), vagy amikor bántja a picit és szét akarom szedni őket...
2014. nov. 6. 21:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Tobbet kell kommunikalnod a gyerekkel, es sokkal kovetkezetesebbnek kell lenni.


Pl. mesenezes: elore megbeszelitek hogy hany meset nezhet, es utana nincs csak meg egyet. Hanem azt mondani hogy emlekszel, megbeszeltuk hogy ennyi meg ennyi, majd holnap nezhetsz megint.


Parszor fog hisztizni, de egy ido utan rajon hogy nem erdemes.

2014. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben dolgozom.


A gyerek nem harap, de cserébe verbálian duplán...

Meg van győződve róla, hoy neki "jár" az édsség, a tévé, akedvjenc kevenc étele, veronyóa lánccal.Ha bármit kérek, fel van háborodva

2014. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!