Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy nem autista kisgyereknek...

Egy nem autista kisgyereknek mitől lehetnek, erős, egyértelműen autista tünetei?

Figyelt kérdés
van valami betegség, probléma ami kiválthatja ezt? vagy csak egyszerűen fura a gyerekem és nem tudnak rá más szakszót, csak azt, hogy "autista tünet"?

2014. nov. 21. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen tünetekre gondolsz konkrétan?
2014. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

pici korától vannak furcsa dolgai, 1-1 kényszeres ragaszkodása, igazából ezek változnak :)

kicsi korában ha hozzászóltunk, félre tartotta fejét, percekig úgy is maradt. autó kerekekért van oda, órákig elvan velük. most már inkább tologatja, de a kerekeket nézi, aszerint is választ.

olyan 4 éves koráig rákattant szavakra és amikor csak tudta, azt ismételgette. echolált is.

autó márkákat 2 éves korától csont nélkül tudja, felismeri, amiket már látott, hallottam, számomra is ismeretlen márkákat tud, most már a jelüket is lerajzolja. szóval az érdeklődési köre igencsak az autókra van szűkülve.

4,5 éves korára autodidakta módon tanult meg pl. írni, számolni...

nagyon magas az iq-ja, jelenleg nem mérhető érték. mai napig van amikor bizonyos dolgokba "beleragad".

meg olyan furcsaságai is vannak a mindennapokba amiket nem tudok leírni, gesztusok, reagálások, ami más gyerekeknél nem ilyen :)

ma a logopédusa mondta, hogy a beszédbe annyira erős, egyértelmű autista tünetei vannak, de persze azt tudja, hogy nem autista, látja is rajta.



autizmust évente kizárják, csak nem értem akkor mik lehetnek ezek a tünetek? vagyis honnan?

2014. nov. 21. 21:59
 3/11 anonim válasza:
Nekem a "tünetek" alapján egyértelműen Asperger-szindrómának tűnik. Ez a szakszó ez enyhe autizmusra.
2014. nov. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Autizmus spektrumzavar, enyhe autizmus / magasan funkcionáló autista. Korábban: Asperger-szindróma, aspergeri autizmus.

"Egy nem autista kisgyereknek" -- Miért zárják ki? Mivel indokolják ezt?

2014. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol és ki vizsgálta eddig?
2014. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az összes olyan helyen voltunk már ahol autizmust vizsgálnak, mindenhol kizárták.

kisebb korában még autizmus gyanún volt, 3,5 évesen mondták, hogy vagy annyira jól kompenzál, hogy nem tudják megállapítani, hogy autista, vagy nem az.

aztán 4 éves korában megcsinálták vele az autizmus teszteket, 2 pszichiáter, logopédus napokig megfigyelte, játszottak vele, gyakorlatokat csináltak vele, stb és határozottan kimondták, hogy nincs a spektrumon, de: a tesztekben szerzett pontokat, nem is keveset, viszont sok hiányzott ott is, hogy autizmus szóba kerüljön.

meg ezzel egyidőben másik helyen is vizsgálták, meg azóta is voltunk kontrollon.

szóval érdekes, minden szakember csak mosolyog, hogy nincs is probléma, de azért mégis vannak furcsaságok.


én ennek örülök, meg remek gyerek, igazán nincs okom panaszra, nagyon jól kezelhető, szociálisan nagyon nyitott, minden új dologba bevonható és borzasztó okos, csak nem tudom honnan akkor a furcsaság. félek, hogy iskolás korban fog kijönni a miértje.

elég hülyén fogalmaztam de remélem értitek mire gondoltam! :)

2014. nov. 22. 15:33
 7/11 A kérdező kommentje:
lehagytam, hogy 4 éves korában az egyik pszichiáter aki megfigyelte több napon keresztül, az autizmus alapítvány elnöke, azt gondolom, hogy ő profi a témában, nem tévedhet nagyot
2014. nov. 22. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen eset, hogy bár vannak furcsaságok, de még sincsen a gyermek a spektrumon. Igazából miért fontos ez neked? Ha rajta lenne, mi változna? Ettől még lehet fejleszteni, korrigálni a furcsaságokat. Az autizmus és más diagnózis is csak egy címke. A nagyon enyhe eseteknél minimális az átmenet. De egészséges embereknek is lehetnek autisztikus vonásai. A magas IQ esetén ez gyakran megesik. Az agynak bizonyos részei erősebben funkcionálnak, mint más részek.

Azt sem vizsgálta még senki, hogy a felnőttkori személyiségzavarok milyen korai jeleket mutatnak. Mert genetikai hajlam esetén ott a lehetőség, amit nagyban korrigálhat a környezet. De attól még esetleg láthatóak vonások.

Szerintem fogadd el a fiad így, ahogyan van, légy rá büszke, mert van mire! A furcsaságokat meg szakemberrel meg lehet próbálni korrigálni.

2014. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó. nem a címke nélküliség zavar! mint írtam, felvetődött bennem, hogy valami miatt produkálja ezeket, ugye nem autizmus miatt, de lehet valami áll a háttérben.

sok helyen olvastam, hogy pl. a túlhallás vagy a megnagyobbodott mandula is okozhat autizmus tünetet. csak attól félek, hogy lassan iskola, nehogy ott derüljön fény valamire és emiatt nehézsége lenne, mert most még ugye lenne idő fejleszteni :)


írod a magas iq-t, hogy emiatt is lehet, ennek utána is olvasok, köszi a tippet!

2014. nov. 22. 16:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem is autista a gyermek, nyugodtan alkalmazhatsz nála autizmusra kidolgozott módszereket. Persze csak amire szüksége van. Kifüggesztett napirend, történetek a szociális rutinok begyakorlásához és hasonlók.

Autizmussal kapcsolatos blogokon sok ilyet találsz (pl. Merjmáslenni blog)

Az én szintén nem autista, de azért elég fura kislányom spontán rajzolt ilyeneket magának pl. a reggeli készülődéshez. És használta is, újra és újra visszatért az előszobába kiragasztott papírhoz, és megkereste, mi következik a pl. a fésülködés után.

Vicces volt, de mivel neki segített, természetesen nem szóltunk bele.

2014. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!