Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meg lehet változtatni a szokását?

Meg lehet változtatni a szokását?

Figyelt kérdés

Egy 13 evés kislányról van szó .Nem mondanám hogy nagy a gond !

Az lenne a problémám, hogy a kislány nagyon álmodozó és Lassu, barmit is csinál, nagyon lassan csinálja. ,mosogatás, öltözködés,evés stb. Meg nagyon szétszórt és rendetlen.Sokszor megemlítettem neki hogy gyorsabban vagy szaporában, de mind hiába.Egy pár percig begyorsul , de aztán, visszaáll az eredeti csiga állapotba.Más részt nagyon jól vág az agya, az egyik legjobb tanuló az iskolába . Nagyon sok mesemondó meg szavaló versenyt nyert, meg a történelmet és a nyelveket, könnyen tanulja .Egy nyolc versszakos verset kepés egy negyed óra alatt megtanulni.


2010. febr. 3. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne akard megváltoztatni. Nincs vele semmi gond :)

Ő ilyen, nem annyira pörgős, gyors mint más. Lehet, hogy ez még jó lesz később, hogy ilyen nyugodt, "lassú" :)

És majd az esküvőjére időben elkezd készülődni,nehogy a lassabb öltözködés miatt elkéssen :)

2010. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne mondd neki, csak, ha már tényleg elaludna. :)

Álmodozó. Majd később begyorsít.

Egyébként, hova az a nagy rohanás? :)

2010. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

rólam is mindig azt mondták kiskoromban, hogy lassú vagyok. általánosban be is skatulyáztak emiatt és csak hármas tanuló lehettem. érdekes jelesre érettségiztem, van diplomám azóta.

most sem vagyok gyorsabb szerintem, lehet kétszer annyi időbe telik minden mint mondjuk egy másik embernek, de minden házimunkát elvégzek, sütök főzök, van jó állásom is, mindenhová odaérek.

nem értem hol a probléma?

egyébként ha szegény gyerek sokat hallja, hogy ő lassú elkönyveli magát lassúnak és ettől végképp nem fog változni.

hová az a nagy rohanás, valóban? eddig még soha semmiről nem maradtam le.

2010. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
ez phszihiomerikánus az azt jelenti hogy a vlág egyik legkítűnőbb agyfejlesztésre való rezidenciás gyereke
2010. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nemigen tudsz rajta változtatni, volt egy kolléganőm, ő is "csiga" volt, mire mi megettük az ebédet, ő még csak a levessel végzett.
2010. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát igen !

Engem nem különösen bánt a dolog, csak annyi fűznek hozzá hogy van meg egy kislányom, egy evvel kisebb mint ö. És ö meg pont az ellentéte, ö is okos kislány, csak vele meg az a probléma, hogy hátúról fojtón noszogatni kell a tanulásban, mindent csinál csak ne tanuljon, fát hasit ,havat pucol,kertben piszkálgat,focizik és az ebédjét max5 perc alatt elfogyasztja és utána meg mást csinál. Mindent kibont, megnézi és nem rakja vissza. emiatt a nővérével fojtón harcolnak,sokat veszekednek de azért nem bírják ki ha nem együtt vannak.

Köszönöm a válaszokat, szerintem igazatok van .


(egyébként én egy apuka vagyok és egy jó ideje meg egyedül nevelem őket :). )

2010. febr. 4. 08:30
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Hello Apuka!

Ezúton is örülök, hogy ilyen lelkiismeretes vagy!

Sztem se mondogasd neki, hogy lassú, nehogy téynleg elkönyvelje magában. Kicsit előbb kell mindent kezdeni, de a mai rohanó világban a kapkodás csak idegesít. A húga úgyis 5 perc alatt kész, tökéletesen kiegészítik egymást :D

Légy továbbra is büszke rá, hiszen látod, semmiben nem akadályozza a lassú mozgása, hiszen az agya meg penge :)

Gondold el, ilyesztő lenne, ha még emellé az agymunka mellé pörögne is, nem?

:) egy anyuka

2010. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szeretném ha békességre tudnám őket bírni, vagyis inkább a kisebbiket, hogy ne veszekedjen annyit és ne piszkálja fojtón a nagyobbikat . De gondolom majd kinövik !
2010. febr. 8. 18:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is álmodozó vagyok,de nem lassú.Próbálj vele többet együtt lenni,ne engedd,hogy túlhajszolja magát a suliban,aludjon egy kicsit kevesebbet hétvégente,fuss vele esténként,vagy mondd neki,hogy hívja el a barátnőjét hozzátok és szórakozzanak egy kicsit..a sűrűbb napirendtől majd felgyorsul..én is régebben gyorsabb voltam reggel,mint délután,most pont fordítva van,reggel vagyok gyorsabb,délután már rutin a hazajövés-amit régen 10 perc alatt tettem meg,azt most 5 perc alatt simán ledarálom(legyaloglom).És felgyorsultam a tanulásba is.1 tantárgy-fél óra.Ha dogát írunk,akkor egy tantárgyra egy óra jut(amelyikből irunk),de próbálok tempósan tanulni,de ez még javításra szorul)xĐ na ha segítettem,örülök..
2010. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

DE TÉNYLEG NE MOND NEKI,HOGY LASSÚ:D

2010. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!