Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezen már nem lehet változtatni...

Ezen már nem lehet változtatni? A tanárok szemében az osztályunk mindig egy "hü*ye osztály" marad? És csak azért a 3-4 ember miatt?

Figyelt kérdés

13 éves, 7. osztályos lány vagyok. Egész alsó tagozatban mondhatni: álomosztály voltunk. Az egész 5. osztálytól változott meg, amikor jött egy-két új, de annál fegyelmezettlenebb fiú. Most ott tart az osztály, hogy a tanárok csak rólunk beszélnek a tanáriba, sőt azt mondták, hogyha nem javul meg az a pár fiú, akkor óránként dolgozatot fog íratni - de nem csak velünk, hanem az egész osztállyal - de hiába! A fiúkat nem érdekli az egész, ők csak egy jót röhögnek rajta. Például irodalom-, és nyelvtanórán képtelenség figyelni, mert az a pár fiú egész végig dumál, szemtelenkedik a tanárral, nem csinálja a feladatot, röhögnek, és még sorolhatnám...


Az a pár gyerek, aki pedig figyelni szeretne, nem tud. Van, amikor a tanárnő a nagy hangzavartól el sem tudja magyarázni az egész anyagot: ekkor itthon kell újra és újra elolvasni, megérteni, vázlatot írni, stb...


Kérdésem, hogy ezen hogy tudnánk mi, osztálytársak változtatni? Mert a tanárok csak azt mondják, hogy: ezen csak mi tudunk változtatni (mármint az osztály). De hogyan?


2010. nov. 6. 07:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt még kifelejtettem, hogy pl.: matematika-, biológia-, történelemórákon ők is tudnak fegyelmezetten ülni, figyelni, és nem mással foglalkozni.


Aztán a másik a verekedések. Mondhatom, hetente van belőle 1-2. Múlkor az egyik fiú úgy szorította a másiknak a nyakát, + a földön rúgta, hogy az majdnem maghat. Természetesen ilyenkor senki nem állítja le őket: inkább odamennek, és szurkolnak. Ilyenkor mentünk le egy pár lánnyal, hogy szóljunk az ügyeletes tanárnak. Ő jött, és egy-kettőre rendet teremtett. Ja, és ilyenkor mi vagyunk a rosszak, meg az árulók, a stréberek, a jókislányok...

2010. nov. 6. 07:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a helyetekben elmagyaráznám nekik, hogy jó lenne, ha nem a suliban erősködnének, hanem azon kívül.

Meg egyszerűen amikor ugatnak az órán, akkor szólj rájuk jó hangosan, hogy fogják be a pofájukat, mert a tanárt akarod hallgatni.

2010. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, már próbáltam: kedvesen, idegesen, hangosan rájukszólni. De ilyenkor azt mondják, hogy: "Húúúú, de megilyedtem!!!", vagy nem is szólnak, csak az arcomba röhögnek.
2010. nov. 6. 13:02
 4/13 anonim válasza:
100%
hú de nem bírom amikor egy tanár azt mondja h az osztály változtassa meg magát...Azér 3-4 7.-es kisfiút nemigaz h egy tanár nem tud megfegyelmezni...Én 10.-es vagyok és látom h vannak tanárok akiknek az óráján kuss van és jegyzetelünk és vannak akik egyáltalán nem követelik meg...a kollektív dolgozatírásokat sem bírom mert a fiúkat valszeg nem érdekli, mert nem számít be sehová 7.be, úgyh a többiek szívnak...Hogyha sokan vannak akiket idegesít akkor sztem be tudjátok oltani őket, v kérjétek meg a tanárt h had üljetek előre, onnan jobban tudtok figyelni...v próbáljatok összebarátkozni a fiúkkal és beszéljetek velük
2010. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

off

nekem pont ilyen osztályom volt:D nálunk is "újonnan" jöttek a rossz fiúk:D engem mondjuk soha nem zavartak.tök unalmasak lettek volna az órák:D szóval arczok az ilyenek szerintem:DDDDDD

én azt tudom mondani hogyha ők nem lettek volna semmi izgi nem lett volna amire emlékeznem kéne abból a pár évből.na mindegy gondolom te inkább komolyabb vagy .

amúgy nem tudtok rajta változtatni.most lehet leszavazni nem érdekel de az ilyenek soha nem változnak:D SZERENCSÉRE:D

2010. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Kedves Utolsó válaszoló: nem szavaztalak le (zöld kezecske:), hiszen te csak a véleményedet mondtad el. Sajnos én is attól félek, hogy őket nem lehet megváltoztatni, bármennyire is szeretném... Azért remélem, egyszer belátják, hogy ez nem vezet sehová, ha felnőtt korukban nem lesz egy normális szakmájuk...:(

2010. nov. 7. 08:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első vagyok! Nálunk is volt ilyen a középsuliban! A fiúk pofáztak, ugattak, és amikor túlzásba vitték, akkor a tanár mondta nekik, hogy menjenek ki nyugodtan a tanteremből. Nem kapnak igazolatlant, csak nem akarja őket az órát látni. Ezután már nem volt ilyen vicces a szitu, így a következő órán már kussban maradtak!

2010. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk is ki szokták őket küldeni + egy igazolatlan. De mire mennek vele? Randalíroznak a folyosón, kárt tesznek az iskolába, bekopognak a tantermekbe, és még sorolhatnám...
2010. nov. 7. 17:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik része a véleményemnek az, hogy ha ez csak konkrétan magyar nyelv és irodalom tárgyból jelentkezik, akkor az illető tanár nem lehet egy nagy pedagógus személyiség... de a másik fele meg az, hogy azért attól még az osztály többi részének ezek a tárgyak valószínűleg fognak még kelleni a továbbtanuláshoz, úgyhogy nem annyira j ó poén "kihagyni" őket csak azért, mert két nagyon vicces kedvű idióta nem hagyja a (z esetleg kevésbé tehetséges) tanárt dolgozni. Azért az mindenképpen biztosan benne van az összhatásban, hogy az osztály valószínűleg jó közönség a műsorukhoz. Ha valahogy meg tudnátok állni, hogy nem röhögtök a poénjaikon, nem reagáltok a beszólásaitokra stb., az lehet, hogy segítene.


Ugyanakkor túl optimista sem vagyok: az egyetemen (menő egyetemre járok pedig) a gyengébb színvonalú előadókat szintén nem lehet hallani a diákok trécselésétől. Egyszer - egy különösen bágyadt és érdektelen bácsika előadásának kellős közepén - egyik évfolyamtársam felállt a padban, hátrafordult, és teli torokból ráüvöltött a kétszázfős előadóra, hogy "b***tok meg nem igaz hogy nem tudjátok befogni a pofátokat", de ezzel is csak néhány másodperc döbbent csöndet sikerült kikényszerítenie, utána ment minden tovább a régiben.


Tudom, hogy nem szép dolog, de szerintem általános - és középiskolában pont ezért az ilyen problémás, tanulni nem akaró gyerekeket külön csoportba, osztályba kéne pakolni, hogy ne zavarják a többieket. Mert az egy dolog, hogy nekik "joguk van" ugyanolyan oktatásban részesülni, mint a többiek, de a többieknek is joguk van olyan oktatásban részesülni, amilyenben a két jómadár nélkül részesülnének, és ha az iskola ezt máshogy nem tudja biztosítani (megfelelő tanár, osztálylétszám), akkor a többi gyerek érdeke egyértelműen azt kívánja, hogy válasszák szét őket. Tudom, kőkor, de ez van. Szerintem.

2010. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tök ilyen osztályom volt, de már 2.tól. Akkor jött egy idióta és húzta magával a legtöbb fiút. Egy rémálom volt az egész általános. Akkor sokalltam be teljesen, mikor az egyik úgy fejbe dobott teniszlabdával, hogy megrepedt a homlokcsontom meg az orrom és agyrázkódásom lett. Anyukám akkora balhét csinált, hogy zengett az iskola, az igazgatóhelyettes fel is pofozta a gyereket. Ez már 8. végén történt, így nem kellett másik iskolába mennem, de a maradék 2-3 hétre már akkor se mentem volna vissza, ha fel bírok kelni. Az ex-osztálytársak azóta már kikupálódtak (10 év alatt), de csak egy-kettővel szoktam beszélgetni az utcán, azokkal a fiúkkal meg valószínűleg többet soha nem állok szóba.

Szóval, nem egyedi eset az osztályod. :(

2010. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!