Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon le van maradva a...

Nagyon le van maradva a kislányom?

Figyelt kérdés
3 éves lesz januàr végén. Alig beszél (szavakat), szobatisztaasàggal sem àllunk sehogy.
2014. dec. 28. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérem szépen, vagy 2 szavas mondatok sem nagyon mennek?

Mert ez alapján igen, sajnos le vagytok maradva.

Nappalra sem szobatiszta? Szerintem érdemes lenne beszélni a védőnővel meg a gyermekorvossal.

2014. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Neveléso tanácsadó mindenképp. Igen, le van maradva valószínűleg, de amit leírtál, az nem ad sok információt.

Egy 3 évesnek azért már legalább 2-3 szavas mondatokat kellene mondania. De, ez nem azt jelenti, hogy a te lányodnak baja van, valószínűleg fejlesztés kell neki gyógypedagógus által.

2014. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem két nyelvű a kicsi? Mert nálunk a fiam 4 éves lesz és most kezd el igazán szavakat mondani,meg szavakat egymás után pakolni(mondatnak nem nevezhető mert nyelvtanilag teljesen helytelen). Nekünk doki mondta hogy teljesen rendben van ez így. Hiába más ugyanilyen több nyelvű családban már a 2 éves folyamatosan beszél, a mi fiunk kicsit lassabb. 3 évesen lett szobatiszta is.
2014. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesen sem beszélt 2-3 szavas mondatokban, egyedül az "apa Gyere le" amit mondott, szobatiszta 2,5 évesen lett. 2 hónappal múlt 3 éves mikor kezdte az ovit, logopédus foglalkozott vele, most 4,5 éves és nincs lemaradása.


Jár közösségbe? Mikor kezdi az ovit? Logopédushoz elhiheted, felméri és ha szükséges tovább küldi vagy ajánl tornát.

2014. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5 évesen szoba tiszta volt éjszaka is, talán az elején voltak balesetek (havi 2-3). Viszont ő szinte mindent elintézett 1 szóval... Próbáljátok meg "eljátszani", hogy nem értitek hátha mond többet.

Fiam 3 évesen hatalmas dumagép volt, viszont 4 évesen sem volt szobatiszta éjjelre..

2014. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
igen,vidd el nevtanba ott megtudják mondani mit kell csinálni.
2014. dec. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha bp-i vagy, inkább a Korai fejlesztőt javaslom vizsgálatra. Valamerre induljatok el!!!
2014. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Próbáljátok meg "eljátszani", hogy nem értitek hátha mond többet." --> Ezt inkább NE próbáljátok! Ezzel nem fogtok segíteni, nem ettől fog megindulni a beszéde! Szegény gyerek alapból nehezen érteti meg magát a környezettel, ti szülők legalább a gesztusaiból meg 1-1 szóból gondolom már értitek, hogy mit szeretne,mit akar, de gondolom a környezete nem mindig. A gyereknek kell ez a biztonság, hogy ti értitek mikor mit akar. Ha eljátszod, hogy nem érted, azzal nagy törést okozhatsz benne, hisz eddig te voltál a biztonsága.
2014. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Itt komoly gondok vannak akkor. Érdemes lenne mihamarabb orvoshoz fordulni.
2014. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A 2 eves statuszon jeleztem a dokinak, hogy nem beszel. Akkor meg semmit. Azt mondta majd fog.

Nem hagyott a dolog, felhívtam a nevtant aprilisban. Persze mire behivtak, jott a nyari szunet. Szeptemberben megallapitottak, hogy levan maradva. Heti 1 logopedia:-(

Mondtam hogy adjanak tsmt-t.

Majd, ha ez nem segit.

Novemberben vegre kaptunk itthonra tornat. Azota beindult a beszéd, egyre többet beszél, persze még mindig le van maradva 1 évvel.

Pisinél nem szól, kakinal ha mar bennt van.

2014. dec. 31. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!