Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Most olvastam nemrég h Budapes...

Most olvastam nemrég h Budapesten van egy óvoda ahová 'hajléktalalan' gyerekek járnak. Ez mégis hogyan lehetséges? Mi az h pincékben laknak? A gyámhivatal hogyhogy nem veszi el őket a szülőktől?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Kamu az egész. Úgy van ahogy írod, ha valaki hajléktalan, elveszik a gyerekét.
2015. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Úgy, hogy aki hajléktalan, azt nem lehet megtalálni.


Egyébként a rendőrség nem is foglalkozik ilyesmivel, ha össze is fogdosnák a hajléktalanok gyerekeit, hová raknák őket?


Tele vannak a lelencházak, főleg árvákkal.


A hajléktalanok gyerekei legalább nincsenek egyedül még, mellesleg ah te hajléktalan lennél, nem védenéd foggal körömmel a gyerekedet?

2015. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ők óvodába járnak tehát nyilván vannak tartva...Ott minden reggel megfürdetik őket meg stb..-ezt olvastam.Elbújni pedig nem tudnak merf az ovi kötelező és nyilván vannak tarva a gyerekek a vèdőnönél is és ha nem jár a gyerek oviba akkor jelentik egyből a gyámhibatalnak.
2015. jan. 3. 19:25
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

"Tele vannak a lelencházak, főleg árvákkal"


Na ez az, ami pont nem igaz. Az árva gyerekeket általában rokonoknál helyezik el. Az intézményekben meg olyan gyerekek vannak, akikről vagy lemondtak a szülei, és örökbeadhatók, vagy nem mondtak le róla a szülei, hanem csak nem kívánják/tudják felnevelni. (mert mondjuk nincs meg az a minimum, amit egy gyermek számára biztosítani tudnak, és a lakhatás az pont ide tartozik)


Ez az egész hajléktalan óvodásdi kamu.

2015. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
2es- nem tudom honnan veszed, hogy tele vannak a lelencházak, főleg árvákkal. Ma nem lelencháznak hívjuk, hanem gyermekotthon, vagy lakásotthon. Én ilyenben dolgozom, nem is kevés ideje, de nagyon kevés gondozottunk az, aki tényleg árva, főként a rossz körülmények miatt elvett gyerekeink vannak, olyanok is akiknek a szülei hajléktalanok. Igenis figyelik őket, és a gyámhivatal elveszi tőlük a gyereket. 1-es voltam.
2015. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta terjed ez a baromság. És még mindig baromság.
2015. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2015. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Valóban létezik ilyen óvoda, személyesen ismerem a vezetőjét, fantasztikus ember, viszont sokszor elmondta már, hogy nem hajléktalan gyerekekről van szó, hanem hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekről. Tényleg igaz, hogy van olyan gyermek, akinek itt van lehetősége mosakodni, és csak itt eszik főtt ételt. Ez a szervezet egyébként több iskolát is működtet, hasonlóan hátrányos helyzetű, vagy szellemileg, fizikailag enyhe fokban sérült gyermekeket tanítanak. Az adományokat mindig szeretettel fogadják, és minden esetben szétosztják a gyerekek között.
2015. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezer éves hatásvadász körlevél, de van benne igazság. Csodálom, hogy csak most jutott el hozzád.

[link]

2015. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyszer igy nevezték el a wesley ovodát egy cikkben de nem hajléktalan ovoda ez hanem hátrányos helyzetzüek ovija.
2015. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!