Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jelentkezhet szeparációs...

Jelentkezhet szeparációs szorongás 3 hónapos korban?

Figyelt kérdés

A kislányom most 4 hónapos, de már több, mint 1 hónapja mindenkitől fél. Még azoktól is, akiket minden héten lát. Vígasztalhatatlanul sír és úgy behergeli magát, hogy meg sem lehet nyugtatni. Nagyon kellemetlen. Fél órás üvöltés után vagy a vendégeink menekülnek el, vagy nekünk kell eljönnünk másoktól, mert nem hagyja abba a sírást. Pedig ott vagyunk az apukájával mindeketten, beszélünk hozzá, próbáljuk lekötni vagy megnyugtatni, de nem sok sikerrel. Lehet ez szeparációs szorongás ilyen korán? Kinél meddig tartott ez az időszak? Nagyon sok hasonló kérdést találtam a témával kapcsolatban, de náluk nem volt ilyen súlyos a helyzet. Nem sűrűn találkozik emberekkel, mert a rokonainktól nagyon messze lakunk. Viszont így még azokkal sem tudunk találkozni, akik a közelben vannak.

Azon kívül, hogy:

- ez egy ilyen időszak

- nem lehet mit tenni

- majd kinövi

(Ezek a jelenlegi helyzetünkön nem segítenek.)

milyen hasznos tanácsokat tudnátok adni?



2015. jan. 16. 02:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem. a kora miatt sem és az teljesen más.

a szeparációs szorongás az amikor a baba ráébred arra, hogy anya és ő nem egyek, különálló személyek. ezért fog sírni ha nem lát téged, mert megijed. most még ki tudsz menni pisilni, hisz azt hiszi ott vagy csak nem lát. na akkor már tudni fogja hogy ha nem lát akkor nem is vagy ott, de időérzéke még nincs, ezért nem tudja, hogy visszajössz-e.


ez majd 8-10 hónapos kor körül lesz, ennél hamarabb nem lehetséges mert még hogy is mondjam, kis butus hozzá, hogy ilyet felfogjon :)


ez csak szimplán félelem idegenektől, nem akarja őket látni, megijeszti őt. menjetek sokat sétálni úgy, hogy ő kifele nézzen, lásson sok embert, tudatosítsd benne, hogy nem csak ti hárman léteztek a földön :)

ha mentek valakihez akkor hagyjatok neki időt kellő távolságból, ne támadják le egyből

2015. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Már akkor sír, ha meglátja őket, vagy csak akkor, ha odamennek hozzá, esetleg fel akarják venni?

Utóbbi esetben ne menjenek oda, nézzék messziről. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy négy hónapos, aki békésen heverészik a takaróján, és mellette ül az anyja sírni kezdjen, mert tőle több méterre megjelent egy idegen, aki szép csendesen leül, és pl. beszélgetni kezd a felnőttel.

Nálatok ez történik?

2015. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Én is olvastam róla, hogy a szeparációs szorongás az az, amit te írsz, de több ilyen témánál is olvastam ugyanolyan problémáról, mint ami nekem van.

[link]

A tünetek pedig 5-6 hónapos korban kezdődhetnek. Tudom, hogy az én lányom még túl kicsi ehhez, de próbálom megfejteni a probléma okát, mert elég nyugtalanító a helyzet. A bevásárlóközpontokban hiába visszük kézbe, hogy lásson embereket, mégsem változik semmi.


A második válaszolónak:

Egyenlőre senki sem akarja felvenni, mert még az én karomban is sír idegenek társaságában. Messziről az idegenekkel nincs problémánk, csak ha közelebb jönnek, ránéznek, megszólalnak. 2-3 méter távolságban is ha felém nézve beszél valaki és a lányom a kezemben van, akkor sír. Természetesen ha valaki rá sem néz és nem is szól hozzá, akkor nincs baj, de a családtagok szeretnék látni is a babát, nem csak 10 méterről csodálni. A rokonaink nagyon messze laknak, most szeretnénk elutazni hozzájuk látogatóba a babával, mert még nem is látták élőben. Mi is nagyon régen láttuk már a családot a baba miatt, ugyanis terhesen nem vágtunk neki egy többezer km-es útnak. Most tudnánk kimozdulni egy kicsit, de nem merünk a baba miatt. Próbáltuk azt is, hogy csak egy emberrel barátkozzon egyszerre, óvatosan közelítettünk, több órán keresztül próbálkoztunk, mire fél nap után megbarátkozott a helyzettel. Ezért tettem fel a kérdést, hogy valaki hátha tud tanácsot adni, mivel próbálkozzunk.

2015. jan. 18. 18:31
 4/11 A kérdező kommentje:
A legfurcsább az, hogy ez a probléma az egyik napról a másikra jelentkezett.
2015. jan. 18. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet,de egy ilyen pici babánál teljesen normális,hogy sír,ha sír sokat és nem marad csendbe a vendėgek kedvéért.Szóval nem a baba miatt aggódnék,hanem elfogadnám,hogy ez ilyen időszak és egyenlőre nektek kell alkalmazkodni,meg a baráti körnek,hogy néha hamarabb mennek el,mint tervezték,terveztétek.
2015. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Minden baba más, más a habitusuk,a szorongástűrésük. Ez a reakció is belefér, ő ilyen, nehezen tűri a változást. 3 hónapos babával biztosan nem utaznék még messzire, mert borzasztóan kizökkentheti a kis napirendjéből, biztonságából.

Viszont az se járja, hogy a baba miatt nem tudtok rendes szociális életet élni. Mindenképpen én hívnék inkább rokont, egyszerre keveset. És nem adnám kézről kézre, csak ha már összebarátkoztak. Nem szabad erőltetni, ha fél, vagy nem esik neki jól a döncölés.

2015. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ölbe véve legyen, ha látogató jön, és te mosolyogj vidámkodj ezerrel. Ha sír vigasztald ahogy más sírását is szoktad.

Lehet tükörreflex is: Te minél jobban aggódsz mi, lesz, ő annál jobban bömböl majd. Próbálj meg laza lenni, és vidám, de ne erőltesd a barátkozást másokkal.

Ugye nem volt mostanában idegen helyen kellemetlen élménye?

Barátnőm kisfia ilyen piciként üvöltött, ha kisminkelt arcot látott. Hetekbe telt, míg összerakta, hogy egyetlen egy (igaz fájdalmas)orvosi beavatkozás (könnytömlő átfecskendezés) volt az általános rémület előtt, és a dokinéni szépen ki volt festve. És a baba emlékezett...!

2015. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5:

Nincs baráti körünk, csak egy rokoncsalád jár hozzánk, akik a közelben laknak. Sajnos ők is egyre ritkábban járnak, mióta ilyen gondunk van, mert azért a 20 perc sírásért feleslegesen jönnek át. Azt értem, hogy ez teljesen normális, de lehetetlenné teszi azt, hogy társaságba menjünk.


6:

A probléma kb. 3 hónapos korban kezdődött, most 4,5 hónapos a lányom. Nem most rögtön, de a közeljövőben szeretnénk utazni, mert 1 éve nem láttuk már a családunkat. A legeslegszűkebb család volt már itt, de még abban az időben, amikor nem volt ilyen gondunk. Mindenkit pedig nem tudunk ideutaztatni többezer kilométerre. Egyszerűbb lenne, ha mi látogatnánk haza.


7:

Az első alkalommal még stresszeltem, de mostmár nem. Kedvesen mosolygunk rá, kellemes hangon beszélünk hozzá, de az sem segít semmit.

Viszont említetted, hogy talán valami megrázkódtatás érhette. Lehet, hogy az első védőoltásnál történt ez, amit pont 3 hónaposan kapott.

2015. jan. 20. 03:28
 9/11 A kérdező kommentje:

Mostmár tisztán emlékszem rá, hogy pont aznap kezdődött a félelem, amelyik nap védőoltást kapott. A rokonok pont aznap voltak látogatóba és akkor volt az első sírás.


De mit lehet ilyen esetben tenni, hogy ne féljen annyira?

2015. jan. 20. 03:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, nem oldja meg a problémát...de mi lenne, ha akkor jönnének, amikor alszik, és legalább tudnátok társasági életet élni..
2015. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!