Hogy büntessek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 12:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Miért? Mekkora a gyerek? Mit csinált amiért büntetés kell?
2010. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta,nagyon sok mindentől függ.

(Csak elrettentő példaként:olvastam egy amerikai pasas könyvét,a fegyelmezésről.Ő azt tartotta helyénvalónak,ha tulajdonképpen a gyerek "összegyűjti" a büntetéseket,tehát általad meghatározott időközönként,amikor úgy gondolod,h elérte a " bűneinek" a súlya a határt,elvered,ez akár egy hipermarket parkolójában is történhet- a konkrét példában ő ott verte el a fiát-,és kezdődhet újra a "gyűjtögetés.Hihetetlenül megdöbbentem ezen a módszeren.)

2010. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább azon döbbenek le hogy " ő ott verte el a gyerekét"!!!!! Miért kell ELVERNI!!!

Nem azt mondom hogy ne csapjunk a kezére nevelő célzattal, de az erőszak csak erőszakot szül, és azt tanulja meg belőle a gyerek hogy ő is erőszakkal érvényesítse az akaratát!

Nálunk büntiszőnyeg van:-(

2010. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Maga a módszer a verésen alapul,nézd meg mit írtam,csak nem minden alkalommal,hanem ha elérte a "határt".Ja,és még tanácsot is ad,h mivel,és a gyerek testének melyik részét kell elverni,h ne okozzon sérülést,és ne maradjon nyoma.

Második vagyok.

Nagy általánosságban a büntetés nálunk tv/számítógép megvonás,ill a szobájukba küldés meghatározott időre.

2010. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Én megnéztem hogy mit írtál és le is döbbentem rajta!!!:-( Én nem tudnék megverni egy gyereket tök mindegy hogy mennyi rosszat gyüjtögetett össze:-( Meglepődtem mert Amerika arról híres hogy még attól is elveszik a gyereket aki a kezére csak!:-(
2010. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Gratulálok hozzá!!!!!:-(
2010. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
23%
Tegnap 12:52-nek: én konkrétan magyar anyát ismerek, aki hasonlóképpen büntette a fiát: amikor szerinte "összegyűjtötte" a büntetéshez elegendőt, higgadtan elverte. Szerinte azért volt így jobb, mert ha dühből esik neki, jobban elveri. Egyébként nem volt agresszív ember.
2010. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés jutalmazáson alapul, egykét szélsőséget kivéve, amikor tényleg muszáj megjegyeznie mit tilos, pl. konnektorba nem dugunk szöget. A testi fenyítéstől a kis lelkük hal meg, és egy idő után már megszokják, közömbösek lesznek tőle, vagy ami még rosszabb igényelni fogják. A fenyítős, büntetéses módszert azt idomításnak hívják, és a tigriseknél be is válik a cirkuszban. De már a munkakutyákat sem idomítják, hanem képezik jutalmazásos megerősítésekkel. A gyerek nem kutya, pláne nem vadállat, hanem szuverén ember, ha nem tudsz hatni az agyára és a szívére, akkor az egészet megette a fene. Ha egyszer elvered egy életre elveszíti az emberiségbe vetett hitét. A nadrágszíjasnak csak annyit, hogy mielőbb sterilizáltassa magát! Amit ő embernek nevez, az csak droid.
2010. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

12:56-os vagyok! TELJESEN EGYETÉRTEK! Az erőszak erőszakot szül!!! Nálunk amikor már nagyon elszakad a cérna, büntiszőnyegre kell ülnie 5 percre! De inkább nagyon megdicsérjük és jutalmazzuk ha valamit jól csinál így inkább erre törekszik még akkor is amikor fel akarja hívni magára a figyelmet:-) Ugyanis amikor figyelemfelkeltésből rosszalkodik egy gyerek azt azért csinálja mert tudja hogy arra reagálunk (mármint a rosszalkodásra) a legjobban! Mi akkor reagálunk "hevesen" mikor ügyes és jót csinál:-) Egy tündéri kis angyalkánk van:-))

És nem kell minden nap emlékeztetnem (erőszakkal) hogy én sokkal erősebb vagyok, meg tudom verni, és neki esélye sincs, ha valami rosszat csinált:-(((

2010. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondold ki mi a legkedvesebb szórakozása,pl játék,lego stb...ha rosszat csinál 3x figyelmeztesd,és 4x-re büntiből 1 nap megvonást kapjon a kedvenc elfoglaltságából.

Természetesen helyes viselkedésért jóvá is lehessen tenni a büntit.Legjobb ha közösen leírjátok a szabályokat és kirakjátok valahova.Pl:hűtőre.Így te is tudod mihez tartani magad,és következetes tudsz maradni.

Én a 7 évesemmel csinálom,és a tét a számítógép.Ált. 4 büntit gyorsan begyűjt,aztám meg nem győz pedálozni,hogy ledolgozza őket.:)))

2010. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!