Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekek anyukái!...

Autista gyermekek anyukái! Ahol az első gyerkőc lett autista, és kistesó született, ott a kisebb testvérrel is lettek problémák?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok, és van egy 5 éves enyhén autista kislányom. :) imádjuk őt, és olyan különös problémának nem is érezzük a dolgot, csak kíváncsiak vagyunk, második gyerkőc esetén milyen esélyeink vannak az autizmusra. Köszönöm, ha válaszolsz. :)
2015. jan. 22. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnél született egy autista kislány, ők sokáig nem mertek még egy gyereket vállalni, de a kisfiú hál' isten egyészséges és már gimnazista.
2015. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is ismerősöméknél van ez a felállás. nagy fiú autista, húga egészséges :) annyi "probléma" van vele, hogy utánozza a tesóját. 5 éves a kislány, de olyan dühkitörései vannak... nem azért mert probléma van vele, hanem mert ezt látja, hogy ha a bátyja csinálja akkor kedvesek, odafigyelnek, megveszik, stb. ezért ő is csinálja, hátha. csak nála ugye nincs ez elnézve, abból meg lesz a valós kiakadás :D

szóval nem egyszerű, de azért nagyon aranyosak :)

2015. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a fiunk 4 éves, ő is enyhén autista. A kisebb Két és fél éves lány.Ő megszületése óta többemberes, olyan hisztirohamokat rendez, hogy úton-útfélen beszólnak. A nagyobbtól ilyet sosem látott. Azt hittük ő is auti, de már biztos, hogy nem. Állítólag idegrendszeri éretlensége van és amiatt alkalmazkodik nehezebben. Szóval mindkettő kapja a fejlesztéseket...

Harmadikat nem merünk vállalni, tuti nembeszélő auti lenne....

2015. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Kíváncsi leszek, nálunk mi lesz... Remélem, a kislányomnál sokkal nehezebb eset nem lesz. Persze lesz, ami lesz, bevállaltuk. :)
2015. jan. 22. 18:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik enyhe auti, a kisebb most 3 hónapos, még nem tudjuk mi lesz... én reménykedek, mert gyönyörűen figyel, szemkontaktust tart, az arcok jobban érdeklik, mint a játékai stb. Úgy érzem nem lesz gond. A kisfiam már ebben az időben is másabb volt.
2015. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is reménykedem... Az az igazság, hogy amikor a kislányom pici volt, semmi nem tűnt fel. Az ég világon semmi, és még igy visszagondolva sem... Érdeklődő volt, és nevetgélős, én úgy emlékszem, a szemkontaktust is tartotta, de lehet csak szimplán nem vettem észre, hogy nem annyira tartja, mint kellene. Talán 2 éves korában kezdtem felfigyelni az alarm jelekre.

Most már tudom, mit kell majd figyelni, és tuti az elejétől fogva résen is leszek. :)

2015. jan. 23. 13:07
 7/13 anonim válasza:
Nálunk 2,5 éves a nagy és 1 éves a kicsi. Mi 3. gyereket terveznénk, de pont azért vagyunk bizonytalanok, mert az 1 éves most még teljesen egészségesnek tűnik, de a nővérénél is csak 1,5 évesen jelentek meg a tünetek. Hihetetlen, de addig tartott szemkontaktust, elkezdett beszélni, minden érdekelte, játszott velünk és hortelen 2 hét leforgása alatt változott óriásit. Szóval én az egyébként teljesen jól figyelő, aktív, "szociális" 1 évesemről nem merném állítani, hogy tuti nem lesz gond vele, csak nagyon remélem. De ha meg igen így nem biztos hogy felelős döntés lenne bevállalni egy 3. babát. Sokat töprengek, nagyon bizonytalan vagyok :(
2015. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsanat, hogy offolok, de kerdezhetnek az utolsotol?

A kisteso szuletese elott vagy utan volt ez a hirtelen valtozas?

Irod, masfel evig teljesen jol fejlodott es hirtelen visszafordulas lett, illetve, hogy pont masfel ev van koztuk, ezert kerdezem.


Nyilvan nem azt gondolom, hogy a tesoja miatt lett autista, csak az jutott eszembe, hogy egy atlagosan fejlodo gyerknek is oriasi nehezseget tud okozni egy testver szuletese, es vajon ez hatvanyozottan igaz-e, ha autista a nagyobb? Mashol is olvastam mar, hogy a kistestver szuletese utan jelentkeztek markans tunetek es utan kerultek diagnosztizasra a nagytestverek. De lehet ezek mind veletlen egybeesesek.

2015. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utsó, az autinak van egy olyan formája, amit dezintegrációs zavarnak hivnak. Jol fejlődő gyermek hirtelen visszaesik. Gyakran ez a típus jelentkezik masfel eves kor körül. A típusos auti is ekkor kezd tüneteket mutatni, de egyiknek sincsen koze a lelki hatterhez.
2015. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi akkor jártunk ilyen jellegű kivizsgálásra a kisfiammal mikor 33 hetes terhes voltam a tesóval, szóval pont mint te most!:-) Volt már autitista is, nem is, de a lényeg, a hogy kislányom most 2 éves és egyértelműen látszik, hogy nincs ilyen jellegű érintettsége. Sokat segít a kisfiamnak a szociális téren mutatkozó eltérések "kezelésében". Légy optimista, én is nagyon féltem, de nem lett baj! Mindig mondom is, hogy mi ezt már kiérdemeltük azok után, amin keresztülmentünk a fiammal!:-))

Egyébként már mi is úgy gondoljuk, hogy bár nem egyértelmű, hogy autista vagy csak más mint a többi, így imádjuk ahogy van! Néha olyan különleges elgondolásai vannak a dolgokról, hogy bizony én is tanulok tőle. Nem adnám őt semmiért!:-))

2015. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!