Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 4,5 éves...

Hogyan vegyem rá 4,5 éves lányomat, hogy külön ágyba aludjon?

Figyelt kérdés
Kipróbáltunk már szerintem mindent. Homeopátia, hercegnős ágynemű, világítós zenélős baba stb. Az idő sürget nagy a pocim, nemsokára megszületik a kistesó. Nem a külön szoba a probláma, hanem a külön ágy. Annyira felhúzza magát, hogy még hány is. Se mese, sekönyörgés, se szigor. Semmi nem segít. SOS
2010. febr. 10. 21:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
19%
altatót neki és odaszíjazod az ágyhoz
2010. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet vele megbeszélni, mint egy nagylánnyal? Előre elhatározva, hogy akkor pl szombattól saját ágy, mert, és szépen megmagyarázni? És igérje meg, esetleg valami biztatás, hogy miért lesz az neki jó (nem ajándék, inkább, hogy akkor elmentek valahova, amit szeret, olyat csinálhat, amit szeret, ilyesmik). DE: utána viszont kitartóan visszarakni az ágyába, ha nem tartja be, hogy ugye emlékszik, mit igért, nem erről volt szó, mennyire biztok benne, hogy meg tudja csinálni, mennyire jó lesz másnap, amit igértetek érte, stb. És semmiképp ne engedjétek ezek után be viszont, hogy érezze, ez most komoly.
2010. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

egy ilyenért nem mondana nem-et XD

2010. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
loool : [link]
2010. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj mellé a másik ágyban (ha elég nagy), és mikor elaludt, menny vissza a Te ágyadba, mikor reggel felébred, észreveszi, hogy egyedül is tud aludni =)
2010. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
vagy mikor elmész ő azonnal felébred :D
2010. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem nem a legjobb időpontot választottátok, hiszen egyébként is kitúrják őt a trónról. Én megpróbálnék egy ágyat oda tolni a tiétekhez, ha van hely. Kezdetnek megteszi. Ha lehet apa oldalára, hogy ha később jön a baba, és nem sikerül kiszoktatni, akkor se legyen komolyabb probléma. Szerintem ne erőltesd, de ajánld fel gyakran. Ha nem, nem. Talán, ha te lazítasz, ő is könnyebben veszi a dolgot.
2010. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amikor elaludt nálatok akkor egyszerűen rakd át.Ha felébred lehet,hogy tetszeni is fog neki,hogy egyedül alszik.Én mindíg átraktam a 3 évesemet,aztán,volt,hogy mellette feküdtem úgy aludt el,aztán volt,hogy egyedül aludt el.A fiammal nem volt gond,berendeztük neki a gyerekszobát,és élvezettel költözött át,pedig ő még egyedül aludt ott.De a kislány keményebb dió....
2010. febr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem, egyszerűen úgy, hogy nem görcsölsz ezen. Nem tudom érted e mire gondolok, de ha ügyet csinálsz ebből, nyilván idegesít, hogy miért nem megy. Esetleg szegénynek is lelkiismeretfurdalása van, hogy nem tud valamit teljesíteni, amit elvársz tőle.

Szerintem, egyszerűen ne akard annyira, próbálj belenyugodni, hogy ez így van. és lehet hogy rögtön el is éred a változást.

2010. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mikorra vagy kiírva? Mennyi idő van még az átszoktatásra? Napok kérdése vagy hónapok?

Gondolom ezek után a pici fog veled aludni. Hát lehet hogy hamarabb kellett volna átszoktatni a nagy lányt, mert így nehogy úgy érezze hogy ő már nem is kell. De ha van még néhány hét addig sikerülni fog!

2010. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!