Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves lányomat hogyan...

Féléves lányomat hogyan szoktassam rá, hogy éjszaka a kiságyban aludjon?

Figyelt kérdés

és hogyan szoktassam le hogy ne keljen fel szinte óránként cicizni?

köszönöm a válaszokat.


2010. júl. 26. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem lesz egyszerű... már elég okos ahhoz, ha eddig jól érezte magát veled, melletted, hogy most hirtelen nem hiszem,hogy külön akar majd aludni, minden gond nélkül. Nálunk is sokáig velünk aludtak a gyerekek, 2 éves koruk környékén viszont lett rá lehetőség, hogy külön szobát kapjanak. Nem volt gond. Sokáig szoptattam éjjel is őket, és nem is fogadták el a vizet, ha éppen szopizni szerettek volna, akkor addig nem aludtak vissza, míg nem szopizhattak. Szóval én a saját életemből kiindulva biztosan nagyon nehezen tudnám kivitelezni, amit írtál.
2010. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Eszik is amikor éjjel cicizik, vagy csak alváshoz kell neki? Mert akkor adhatnál neki cumit a szájába. Az alvást pedig én úgy csinálom, hogy mellettünk alszik el a gyerek, és utána átviszem a szobájába a kiságyba. Ha éjjel felkelne(néha még egyszer-egyszer előfordul), akkor visszaviszem, az ágyunkban elalszik, és mehet megint vissza a kiságyba. Ha nem viszem át éjjel hozzánk, míg visszaalszik, akkor kimegy az álom a szeméből, így meg 2 perc múlva alszik tovább. Mikor hallom, hogy mocorog, akkor pedig átmegyek, cumi vissza a szájába, és alszik tovább.
2010. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%

Adj neki cumit, tedd az ágyába, 10 perces üvöltés után megunja, magától elalszik.

Nálunk bevált.

26/N


Ja és így a párodra is marad időd.......

2010. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az Aludj jól gyermekem c. könyben leírt módszer bevállt, bár 11 hónaposan kezdtük. Át tudom küldeni ha kell.
2010. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fél éves korig könnyebben megváltoztathatod a szokásokat, utána már nehezebb, több türelemre van szükség. Mi a 3. hónapban kezdtük a kiságyba való szoktatást, de akkor könnyen ment. 365 ötlet az altatáshoz című könyv volt a segítségemre (Alexandra kiadó, kb 2000 Ft), ez a könyv óvodás korig mutatja be a praktikákat alvással kapcsolatban, nagyon jó:)
2010. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Senkit nem akarok megbántani, de nem jobb ha rögtön a kiságyban kezdi az alvást már pici korban? Akkor nincs ez a trauma, hogy át kell szoktatni nagy sírások árán. Az én lányom 5 hónapos, az első naptól fogva a saját ágyában alszik és egyedül alszik el. Leteszem, puszi-puszi és otthagyom az alvós barátjával. Soha nincs sírás rívás és átalussza az éjszakát, mert csend és nyugalom van a szobájában. Nem is értem hogy aki megtehetné miért nem így csinálja. Persze megértem ha nem adottak a lehetőségek, de a gyereknek is jobb ha nem kell ilyeneken átesnie, hogy (csúnya szóval élve) de kirakják a szülői ágyból és egyszercsak átrakják egy másik helyre. Egy pici nem érti hogy miért van ez! Az óránkénti felkelésről pedig csak annyit, hogy a lányomnál is volt egy ilyen időszak, (pár nap)amikor kb 2 hónapos volt és még a szobájában aludtam. A védőnőm tanácsára visszaköltöztem a párom mellé a helyemre és így nem hallottam éjjel minden rezdülését és nyöszörgését és nem ugrottam hozzá rögtön. Már aznap éjjel csak egyszer keltem föl hozzá mert éhes volt. Így ő is nyugodtabban alszik meg én is.
2010. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam most 4 hónapos és én is most szoktatom a kiságyba. Eleinte úgy volt hogy kezdte saját magát altatni el délelőtti vagy délutáni alvásnál. Azután olvastam itt hogy valamelyik anyuka azt csinálja hogy vacsi után félálomban rakja a kiságyba hogy lássa hova teszi anya. Én annyival módosítottam, hogy fürdés után már nincs beszéd hozzá, így tudja hogy alvás jön, és még ébren teszem az ágyába. Cumi a szájába ha kéri és símogatom míg majd leragad a szeme. Onnantól magát altatja el. Tegnap aludta végig először az éjszakát.
2010. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!