Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeknek jár közgyóg...

Autista gyermeknek jár közgyógy kártya?

Figyelt kérdés

Kisfiam gyógyszert nem szed,viszont ortopéd cipőre szüksége van,ami receptre is 13000 ft,kérdésem az lenne hogy lehet e ilyen esetben cipőre felhasználni,ha nem ortopédiai okokból számít tartós betegnek?

Illetve tudnátok segíteni milyen támogatásokat lehet igénybe venni ilyen diagnózissal? (emelt családi+ gyes,azt már kapjuk)


2015. márc. 24. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A kőzgyógyot nem tudom, de az emelt családihoz jár az utazási kedvezményre jogosító kártya. Másról nem tudok.
2015. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én kérdeztem, visszakérdeztek, hogy mire használnám? szed emiatt gyógyszert? ennyiben maradt a dolog, gondolom csak a betegséggel kapcsolatban lehetne felhasználni...


a diagnózissal semmi támogatást nem lehet igénybe venni, a fejlesztést kiírják, azok járnak ingyen integrált óvodában meg nevtanban...

máv kártyával meg múzeumokba lehet bemenni ingyen illetve olcsóbban lehet utazni

2015. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak Egyéb pervazív fejlődési zavar diagnózisa van, kaptunk közgyógy kártyát. MÁK határozat szükséges hozzá az emelt családi pótlékról és az igénylőlap kitöltése. Bár semmi baja a lábának, ha kérném, az ortopéd orvos felírná a cipőt/szandált neki, de mi nem szoktunk csináltatni.
2015. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!